Προς το περιεχόμενο

Επιλογή 15άρι ενισχυτή για κιθάρα.Help plz


Προτεινόμενες αναρτήσεις

βασικα αν δν κανω λαθος ο vox ειναι σαν τους Line6 ε???προσομοιωτες.δες και κανεναν line6 σαυτα τα λεφτα.εγω δν θα προτιμουσα marshall σαυτα τα λεφτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ για το vox ψηνόμουνα απο την αρχή απλά είπα να πάρω μια παραπάνω γνώμη για να σιγουρευτώ για την επιλογή.

Αυτό που τα σπάει επίσης στην εμφάνιση του είναι το μεταλλικό πλέγμα που έχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκατσα και διάβασα κάποια post από εδώ αλλά και από google σχετικά με την τεχνολογία Valvetronix της Vox.Αν κατάλαβα καλά είναι κάτι σαν προενίσχυση λάμπας :idea: που δίνει ένα είδος λαμπάτου ήχου σε χαμηλή ένταση κυρίως.Έτσι εχώ αποκλέισει το marshall και όλα οδηγούν προς τον vox (εφέ,modelling,valvetronix,εμφάνιση).

Αν έχετε υπόψην σας κάτι άλλο προτείνετε,πάντα σε 15άρι,γιατί μέσα στην βδομάδα θα γίνει η αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω θα ελεγα να μην κολλας στα 15watt (ειναι πολλα για practice και λιγα για προβα η live)

δες κανεναν σαν αυτων..

http://www.thomann.de/gr/peavey_royal_8_valve_king.htm

φουλ λαμπα στα 160 μια χαρουλα θα εισαι.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ έχω το Marshall Mg15dfx, και είναι καλός.Νομίζω όμως ότι ο Vox είναι πιο ευέλικτος και έχει καλύτερη πιότητα στον ήχο (έχει λάμπα προενίσχυση).Και κοίτα και το 10αρι roland cube, είναι πραγματικά φορητός λόγω μεγέθους και έχει ωραίο ήχο.Και για σούπερ μίνι φορητό κοίτα το cdcase του JAM.Είναι βέβαια εντελώς διαφορετικό από τους 15αρηδες που λέμε πάνω, αλλά αν το θές μόνο για έυκολη μεταφορά ή practise ίσως να σου κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/peavey_royal_8_valve_king.htm

φουλ λαμπα στα 160 μια χαρουλα θα εισαι.

 

Aυτο το ενισχυτακι αραγε να λεει τιποτα?

Και γω θα ελεγα να μην κοιτας σε τοσο χαμηλα watt(εκτος και αν παρεις το παραπανω ενισχυτακι) μιας και ενας solid state μπορει ανετα να παιξει μια χαρα σε χαμηλες εντασεις.

 

Σε περιπτωση οπου δεν κοιτας αποκλειστικα modelling amps, σου προτεινω να δεις και τον peavey envoy 110, τον ειχα για αρκετα χρονια (2 σειρες πισω βεβαια) και ειχε βγει παλικαρι,ασε που οι peavey ειναι και σκυλια :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου