Προς το περιεχόμενο

Πάω London...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σχετικά με τις εκπτωσεις....Χτυπα οσο πιο πολλά ρουχα μπορείς....Σε αντιστοιχη περιοδο εκπτωσεων τα χριστουγεννα που ειχα παει London εβλεπες κατι τρελες εκπτωσεις απο 40%-70%...:lol:

 

Δεν σας κανω πλακα...Ειδικά επαθα την πλακα μου στα gap όπου στην ελλαδα ειναι σχετικά ακριβά...και στην αγγλία εβρισκες φουτερακια που στην ελλαδα κανουν 60 ευρώ με 30 και 40 ευρώ....

 

Τωρα για οργανα δεν εψαξα...Αλλά πιστευω αν εχει εκπτωσεις αυτη την περιοδο στα selfridges θα βρείς πολλά και ωραία και φτηνα (σχετικά με την ελλαδα)ρουχα....οπως και σε πολλά αλλα αντιστοιχα πολυκαταστηματα....Θα βρεις πολλά τελος παντων... :)

 

Καλά να περασεις mate.....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 38
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάω London kai Brighton...

 

Για πείτε, για πείτε... Βασικά πείτε τα όλα... Φαγητό, διασκέδαση, μουσικομάγαζα (αν και γι'αυτα τα έχετε πει παραπάνω). Υπάρχει περίπτωση να βρω τίποτα ενδιαφέρον (μουσικά) στο κυριακάτικο παζάρι στο Camden Market? Στο Brighton ξέρω ότι είναι και το σπίτι του Nick Cave (ο φίλος μου που μένει εκεί θα με πάει μου είπε  ;D ;D ;D). Ξέρει κανένας τίποτ' άλλο?

 

Και για να ζηλέψει ο Nemoo από πάνω να πω ότι το άλλο Σάββατο θα δω τους Arctic Monkeys στο Λονδίνο (με έτσουξε λίγο βέβαια γιατί δεν είχα κανονίσει το ταξίδι όταν βγήκαν σε presale τα εισητήρια της συναυλίας και αναγκάστηκα να τα πάρω από τη μαύρη αγορά του ebay σε διπλάσια τιμή, από 25 που είχαν έδωσα 50 λίρες, αλλα τέτοια πράγματα δεν τα χάνεις...)!

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οκ...Οκ.....Ενταξει....Καλα να περασεις.... >:( ;D ;D ;D

Παντως εχει πολύ γελιο στην αγγλια σε σχεση με τις συναυλίες....Πηγαινεις στα μαγαζακια με εισιτηρια για θεατρα gigs και τετοια....Και βλέπεις ότι εντελως τυχαια στο παρακατω τετραγωνο παιζουν οι bloc PArty...λίγο πιο περα οι Arctic Monkeys και γενικά στην περιοχή γύρω σου παίζουν απιστευτες συναυλίες....Που ούτε με κυάλι δεν θα δούμε στην ελλαδα ... ;D

 

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάω London kai Brighton...

 

Για πείτε, για πείτε... Βασικά πείτε τα όλα... Φαγητό, διασκέδαση, μουσικομάγαζα (αν και γι'αυτα τα έχετε πει παραπάνω). Υπάρχει περίπτωση να βρω τίποτα ενδιαφέρον (μουσικά) στο κυριακάτικο παζάρι στο Camden Market? Στο Brighton ξέρω ότι είναι και το σπίτι του Nick Cave (ο φίλος μου που μένει εκεί θα με πάει μου είπε  ;D ;D ;D). Ξέρει κανένας τίποτ' άλλο?

 

Και για να ζηλέψει ο Nemoo από πάνω να πω ότι το άλλο Σάββατο θα δω τους Arctic Monkeys στο Λονδίνο (με έτσουξε λίγο βέβαια γιατί δεν είχα κανονίσει το ταξίδι όταν βγήκαν σε presale τα εισητήρια της συναυλίας και αναγκάστηκα να τα πάρω από τη μαύρη αγορά του ebay σε διπλάσια τιμή, από 25 που είχαν έδωσα 50 λίρες, αλλα τέτοια πράγματα δεν τα χάνεις...)!

 

Εκτός από τα κλασσικά στην Denmark Street που θα πας για μουσειακά αντικείμενα (και τιμές), στην Piccadilly Square στα Virgin από κάτω είναι το Soundstage! Πολύ καλό μαγαζί με λογικές τιμές και τα πάντα στημένα για να τα παίξεις, μια μέρα να κάτσεις και να παίζεις δεν θα σου πεί κανείς τίποτα! Έχει όλες τις Gibson και όλη την σειρά από Marshall, Orange και Fender ενισχυτές. Και αν θέλεις να χαζέψεις τεράστια ποικιλία σε Custom Shop Fender πήγαινε στο μουσικό κατάστημα μέσα στα Harrods. Τέλος αν τύχει και έχεις μπασίστα μαζί σου το καλύτερο μαγαζί του Λονδίνου ever είναι αυτό www.thebassgallery.com

 

Στο Camden market θα βρείς τσάμπα βινύλια, του τύπου 2 λίρες τα 3 και τεράστια ποικιλία σε second hand cd. Επίσης το Coven Garden έχει πολύ καλή Street αγορά και διάφορους performer!

 

Για φαγητό μην τολμήσεις να παραλήψεις τo κοτόπουλο στα Nandos (είναι αλυσίδα κι έχουν καταστήματα παντού), και αν θέλεις να φας δοκιμασμένα το καλύτερο fish n chips θα το βρεις στην Pub που είναι ακριβώς απέναντι από το σταθμό του μετρό στο Gloucester. To καλύτερο εστιατόριο που έχω φάει είναι το Papageno's στην Wellington St, απίστευτη ατμόσφαιρα και jazz μουσική!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος ο fleamail!

Ό,τι προτάσεις έχετε ρίξτε τις, θα πάω και γω Λονδίνο για πρωτοχρονιά! Θα μένω αρκετά μακρυά απ' το κέντρο δυστυχώς.

 

Για συναυλίες από που ενημερωνόμαστε;

one colour: black - and shades of grey

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για συναυλίες, εκτός από τοπικά συγκροτήματα και events σε pub θα βρείς τα πάντα στο www.ticketmaster.co.uk

 

Aν και είμουν εκεί πριν 1 μήνα σας ζηλεύω ρε  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε electric_wizard θα μαι κ εγώ Brighton 20-27 Δεκεμβρίου!

Μήπως να πηγαίναμε για κανά frappe?  ;D

 

Thanks κ από μένα στο φίλο flea για τις πάντα εμπεριστατωμένες info!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι τέλειος flea! Για live, gangster δες εδώ, καθώς και στο ticketmaster που έδωσε ο flea!

 

Φίλε μου Zeppelin, εγώ δυστυχώς θα φύγω από το νησί στις 12 του μήνα (5 με 12 πάω και 7-10 θα είμαι Λονδίνο), αλλιώς τον φραπέ θα τον πίναμε!

The World Was A Mess But His Hair Was Perfect...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φοβερό το Soundstage. Σαν να βρίσκεσαι σε σουπερμάρκετ, δεν ξέρεις τι να πρωτοχαζέψεις. Από αξιοθέατα θα μπορούσα να μιλάω για μέρες, οπότε το αφήνω. Οπωσδήποτε στις αγορές του Portobello, Covent Garden (που ειδικά χριστουγεννιάτικα είναι χάρμα οφθαλμών).

 

Επίσης ψάξε να βρεις και το δισκάδικο της Rough Trade αν είσαι ψαγμένος στην alternative, αν και είναι ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ δύσκολο να το βρεις με το όνομα του δρόμου,επειδή αλλάζουν κάθε 200 μέτρα εκεί (πίστεψέ με, χαραμίσαμε ένα πρωινό μέσα στην βροχή για να το βρούμε αλλά άξιζε τον κόπο).

 

Για φαγητό πάλι το χάος. Πολλοί τσεκάρουν το Wagamama (αλυσίδα είναι με μοδάτα εστιατόρια εκμοντερνισμένης κινέζικης κουζίνας). Η δικιά μου πρόταση είναι ένα μικρό απίστευτο μαγαζάκι στο Woodgreen που φτιάχνει τα καλύτερα φρέσκα rolls με κρεμώδες τυρί και σολομό, αλλά δύσκολο να σου πω ακριβώς πού είναι, θα χαθείς!

 

Eπίσης, το Hamley's είναι ένα πασίγνωστο παιχνιδάδικο στην Regent St. με ιστορία δυόμισι αιώνων. Ιδανικό για δώρα σε ανιψάκια κλπ. (καθώς έχει είδη που όχι απλά δεν τα βρίσκεις στην Ελλάδα αλλά μερικά βγαίνουν αποκλειστικά για αυτούς). Προσοχή όμως γιατί εκει γίνεται πανζουρλισμός (η μια από τις δυο φορές που ίδρωσα με συμπτώματα κλειστοφοβίας στη ζωή μου ήταν εκεί).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου