Προς το περιεχόμενο

Ο ενισχυτής μου σφυρίζει κλέφτικα!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Και όμως δεν είναι αστείο.Το παρατήρησα χθες ότι όταν έπαιζα και σταματούσα κανοντας mute τις χορδές τελείως ερχόταν απο την καμπίνα ένας σφυριχτός ήχος.Όχι μη φανταστείτε αρμονική αλλά Wylde αλλά σφύριγμα κανονικό περίπου όπως σφυρίζουμε στα κοριτσάκια :lol: :lol:

 

Δεν το κάνει πάντα.Συνήθως το κάνει αν βαρέσω δυνατά κάποιο power chord κοφτά,αυτό ακούγεται ανάμεσα στα κοψήματα

 

Υ.Γ Ο ενισχυτής είναι ένας Peavey XXX κεφαλή

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενώ είμαι τελείως άσχετος με το θέμα, νομίζω ότι κάπου είχα διαβάσει ότι αν ο ενισχυτής σου σφυρίζει έτσι όπως λες, τότε μάλλον έχουν χαλάσει οι προενισχύτριες λάμπες. Έχει λάμπες στην προενίσχυση ετούτος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικη περιπτωση μικροφωνικης προενισχυτριας λυχνιας κατα 99,9% :lol: στη θεση V1..... :wink: Ε,δε βαζει και τις καλυτερες λυχνιες stock η PEAVEY... :lol: :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κράτα τον να τον χρησιμοποιείς όταν πάς για καμάκι.

Θα σου χρειαστεί σίγουρα μια μπαλαντέζα, μιας και το ασύρματο ρεύμα είναι σε εμβρυακή φάση ακόμα...

Αν παρόλαυτά ΔΕΝ τσιμπάνε τα γκομενάκια, πέταξέ τους τον στο κεφάλι (πως λέμε "χτύπησα γκόμενα;").

Καλό βόλι.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κράτα τον να τον χρησιμοποιείς όταν πάς για καμάκι.

Θα σου χρειαστεί σίγουρα μια μπαλαντέζα' date=' μιας και το ασύρματο ρεύμα είναι σε εμβρυακή φάση ακόμα...

Αν παρόλαυτά ΔΕΝ τσιμπάνε τα γκομενάκια, πέταξέ τους τον στο κεφάλι (πως λέμε "χτύπησα γκόμενα;").

Καλό βόλι.[/quote']

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

www.myspace.com/dizzydizign

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικη περιπτωση μικροφωνικης προενισχυτριας λυχνιας κατα 99' date='9% :lol: στη θεση V1..... :wink: Ε,δε βαζει και τις καλυτερες λυχνιες stock η PEAVEY... :lol: :lol: :lol:[/quote']

 

Οι προενισχύτριες είναι JJ ECC83s και στις αρχές δεν το κάναν αυτό και τις έχω γύρω στο 5μηνο.Όπως και να έχει μάλλον πάμε για αλλαγή

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαμπατο effects loop δεν εχει? Αν ναι δοκιμασε να του βγαλεις την λαμπα απο το loop και να την βαλεις στις αλλες θεσεις μεχρι να δεις ποια φταιει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαμπατο effects loop δεν εχει? Αν ναι δοκιμασε να του βγαλεις την λαμπα απο το loop και να την βαλεις στις αλλες θεσεις μεχρι να δεις ποια φταιει.

 

Όχι δυστυχως δεν έχει.Και ειμαι εκτος Θεσσαλονίκης τώρα οπότε θα δοκιμάσω με άλλες λάμπες απο Πέμπτη :?

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά σου έτυχε μικροφωνική προενισχύτρια λαμπα - 3 στις 10 λένε οι στατιστικές !!

 

Νομίζω πάντως πως σε αυτούς τους Peavey λόγω του οτι η προενίσχυση είναι cascading, λογικά την έχει ακούσει η V2, μια που αυτη χρησιμοποιείται στα γκάζια...

Leo got it right the first time

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου