Προς το περιεχόμενο

Μια μικρη προσπαθεια


marooned

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγραψα και εγω κατι σαν μικρο παιδι με ενα φιλο και ειπα να το ανεβασω να μοu πειτε καμια γνωμη

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/marooned/In_A_Dark_Mood.mp3

Δυστηχως απο μιξη κλπ δεν ξερω και πολλα και λογω ελλειψης μπασιστα , ντραμερ, πληκτρα προσελαβα και μερικα VST :D οποτε ακουστε και κρινετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ' αρχάς μπράβο πολύ ωραίο θέμα. "ίσως γιατί πονάω και εγώ..."

Με μια καλή παραγωγή θα ανέβαινε 100%.

Κάπου θα πρέπει να αφήνεις το κομμάτι να παίρνει ανάσες. Να μην είναι συνέχεια το σόλο της κιθάρας μπροστά γιατί γίνεται φλύαρο.

Και οι παύσεις έχουν την αξία τους.

Το vst όργανο που χρησιμοποιείς προς το τέλος που κορυφώνει το κομμάτι νομίζω έχει ένα μικρό latency και θα πρέπει να φέρεις τις νότες εάν είναι midi λίγο πιό μπροστά για να κάθονται μαζί με τα άλλα όργανα.

 

Συνέχισε την προσπάθεια και καλές εμπνεύσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω για τα καλα λογια .

Φιλε Lampiris εχεις δικιο σε αυτα που λες και ναι ειναι το παραδεχομαι οτι η κιθαρα το παρακανει αλλα δεν ηταν αυτη σκεψη που ειχαμε αρχικα. Το γραψαμε σε ενα βραδυ με τον φιλο μου στο στυλ " για ριξε ενα σολο απο πανω να δουμε τι θα βγει " και το αφησαμε ετσι. Καποια στιγμη ελπιζω οτι θα του κανουμε ενα μουσικο ρεκτιφιε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τι κιθάρα παίζεις ρε marooned αν επιτρεπεις;

 

Το σολο ηχογραφηθηκε με την Les Paul του φιλου μου με το overdrive να ειναι μια ευγενικη χορηγια ενος VG-88 . :D :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου