Προς το περιεχόμενο

rockwave 2007.πως σας φανηκαν οι sabath ?


boody

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βασικά γνώμη μου είναι ότι οι Sabbath έκαναν με Ozzy τις επιτυχίες τους, αλλά με τον Dio έκαναν ΔΙΣΚΑΡΑ! Δεν ήταν Sabbath .....ήταν ό,τι πιό Rainbow ο Heaven and Hell και μεταξύ μας ο Iommy έπαιξε την κιθάρα της ζωή του σε αυτό τον δίσκο....

Από κει και πέρα τον Ozzy μου αρέσει να τον ακούω προσωπικά στη σόλο καριέρα του με Jake Lee, Randy, Zakk παρά με τον Iommy στους Sabbath... (γούστα......) Αλλά στο Heaven and Hell λές και ο Iommy ΞΥΠΝΗΣΕ και όλη η μπάντα πήγε πασαράγγες μπροστά.

Κρίμα που έχασα την συναυλία λόγω φόρτου..... αλλά καλός φίλος που έχει δει στο Λονδίνο Sabbath & Ozzy (πριν το 80) και Sabbath & Dio (προχτές) μού πε ο "παππούς" ότι ήταν καταιγιστικοί... ίσως η καλύτερη Sabbath συναυλία....

άλλωστε MOB RULES!!!!!!!! :roll:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

γιουχου old_nick προσωπικά μίλησα. Χώρια που απ' ότι φαίνεσαι είσαι τόσο σαμπαθοκολλημένος' date=' που και η Λάμπρου να τραγούδαγε, Κάλας θα την έκανες :lol: :lol: :lol: [/quote']

 

Γιατί είπα εγώ ότι μιλούσες εκπροσωπώντας άλλον?

 

Τώρα για Λάμπρου και Κάλλας δεν ξέρω εγώ μιλάω για τους Sabbath και για Heavy Metal...

 

Τον Ozzy τον λατρεύω πολύ περισσότερο απ’όσο προφανώς φαντάζεσαι και είναι πολύ λογικό οι Doomάδες να έχουν επηρεαστεί πολύ περισσότερο από την Ozzy εποχή... Εξάλλου είναι η μόνη εποχή των Sabbath που μπορείς να τους θεωρήσεις Doom (την αγάπη μου στο Vol.4 την έχω ήδη εκφράσει, μην λέμε τα ίδια).... Πως θα ήταν δυνατό να τους επηρεάσει ο Dio?

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o dio εχει φωναρα..καποια πραγματα δεν ειναι υποκειμενικα.... :D :P

υ.γ.τα τελευταια 10 χρονια εισαι το μοναδικο ατομο που ακουω να λεει οτι δεν εχει ωραια φωνη ο dio...ενας στους 100 :lol:

 

Tα παντα ειναι υποκειμενικα φιλε τάκη...Ο Δυο για μενα ειναι υπερβολικος,κουραστικος, με αφορητα πυκνα βιμπρατα στην φωνη του οταν τραγουδαει και τελoς μου φαινεται πολυ τσιριχτη η φωνη του...

Και ο Γονιδης με αυτην την λογικη ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ εχει γαμω τις φωνες. Να του προτεινουμε στο επομενο τουρ να ειναι αυτος frontman των Sabbath.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...Καποια πραγματα δεν ειναι υποκειμενικα....

 

Εντάξει διαφωνούντες πάντα θα υπάρχουν (και δεν θα είναι φυσικά τρελοί οι άνθρωποι) αλλά στο παραπάνω εγώ είμαι σύμφωνος… Αν δεν το καταλάβατε… :P :D

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o dio εχει φωναρα..καποια πραγματα δεν ειναι υποκειμενικα.... :D :P

υ.γ.τα τελευταια 10 χρονια εισαι το μοναδικο ατομο που ακουω να λεει οτι δεν εχει ωραια φωνη ο dio...ενας στους 100 :lol:

 

Tα παντα ειναι υποκειμενικα φιλε τάκη...Ο Δυο για μενα ειναι υπερβολικος' date='κουραστικος, με αφορητα πυκνα βιμπρατα στην φωνη του οταν τραγουδαει και τελoς μου φαινεται πολυ τσιριχτη η φωνη του...

Και ο Γονιδης με αυτην την λογικη ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ εχει γαμω τις φωνες. Να του προτεινουμε στο επομενο τουρ να ειναι αυτος frontman των Sabbath.[/quote']

 

καταρχην εκανα πλακα.κατα δευτερον οντως ο γονιδης εχει καλη φωνη αυτο τι σημαινει οτι ταιριαζει σε ολα τα ειδη μουσικης;αυτο που κολλουσε για γονιδη και sabbath??? 8O..ακυρο παραδειγμα τελειως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

old_nick χαλάρωσε λίγο και πάρε βαθιές ανάσες! Μην το παίρνεις προσωπικά...

 

Σωστά στο κάτω κάτω σιγάαααααααα την Band(a) !!!!!!! μέχρι και ο Gillan πήγε να παίξει μαζί τους και ξενερώσαμε όλοι κάποτε! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

(πλάκα κάνω οι Sabbath χωρίς να με τρελαίνουν ιδιαίτερα, τους συμπαθώ αρκετά και ακούω άνετα, ό, τι έχουν δισκογραφήσει, απλά με Ozzy είναι κλασσικοί, με Dio είναι καλύτεροι για τα γούστα μου)

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην ανησυχείς και δεν παίρνω τίποτα που γράφεται σε forum προσωπικά...

 

Και όσο για το Born Again λες ότι σε ξενέρωσε Taq και λογικά καθώς ο δίσκος είναι πολύ πιο σκληρός από τα ακούσματα του κλασσικού οπαδού του Gillan, αλλά όχι για μένα (ευτυχώς), είναι ένας μοναδικός δίσκος αρκετά χρόνια μπροστά από την εποχή του. Βέβαια το τελικό αποτέλεσμα της παραγωγής (μέχρι και το εξώφυλλο) είχε απογοητεύσει τον Gillan και η απογοήτευση του ήταν έκδηλη σε όλη την τότε περιοδεία αλλά δεν παύει να περιλαμβάνει ένα από τα αγαπημένα μου κομμάτια "Disturbing the Priest"... :twisted:

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sabbath rule.Με DIO ή χωρις.. :wink:

 

Ο Ozzy ειχε απλως χαρακτηριστικη φωνη,αλλα ηταν στυλ το ατομο..

Ο Dio απο την αλλη εχει τραγουδησει πολυ δυσκολα κομματια

και τα εχει ερμηνευσει τελεια..Αν ο ενας αγγιζε κομματια του αλλου θα

γινοταν πανηγυρις!Οποτε..no harm done :wink:

Περι ορεξεως, παιδια..Μιλαμε για 2 μεγαθηρια.

Απο που να πρωτοξεκινησει κανεις για αυτους τους 2.

feel da FUNK blast

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου