Προς το περιεχόμενο

rockwave 2007.πως σας φανηκαν οι sabath ?


boody

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ο dio ειναι φωναρα ακομα . αλλα δεν ευχαριστηθηκα και δεν ενιωσα και τον κοσμο να ευχαριστιεται οσο περιμενα. ισως επειδη ηταν αναμικτος με φαν ολων των αλλων γκρουπ και κυριως των dt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μιας και η κουβεντα περιστρεφεται γυρω απο τον dio ας τον δουμε και αρκετα πιο νεο..http://www.youtube.com/watch?v=FfTttPGQrMk&mode=related&search= Το παραξενο σ'αυτο το clip ειναι οτι ενω οι μουσικοι φαινεται οτι παιζουν playback(ειδικα το solo του blackmore βγαζει ματι) ο dio τραγουδαει σιγουρα ζωντανα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο dio ειναι φωναρα ακομα . αλλα δεν ευχαριστηθηκα και δεν ενιωσα και τον κοσμο να ευχαριστιεται οσο περιμενα. ισως επειδη ηταν αναμικτος με φαν ολων των αλλων γκρουπ και κυριως των dt

 

Χωρίς να θέλω να κάνω διαχωρισμούς (εξάλλου και εγω εισιτήριο των 70 euros είχα), πιστεύω οτι μεγάλο ρόλο σε αυτό έπαιξε η κατηγοριοποίηση των εισιτηρίων, άρα και των οπαδών...

 

Ήμουν μπροστά, και σε περιόδους σγκάυλας για εμένα (η γέφυρα του Endless Sacrifice, Heaven And Hell και τόόόόόσα άλλα), ένοιωθα τους γύρω μου ξενερωμένους, ή καλύτερα...απαίδευτους στην δημιουργία καλου κλίματος....! Ισως φταίει που η πλειψηφία δεν έχει συμπληρώσει καν μηχανογραφικό, δηλαδή 17- yo...

 

Μακάρι να είμαι λάθος και απλά να έτυχε να μην ήταν die-hard fans κοντά μου, αλλα πιστεύω οτι οι fans που θα μπορούσαν να δημιουργήσουν ακόμα καλύτερη ατμόσφαιρα, ήταν στις πίσω θέσεις, απλά και μόνο επειδή τους χώριζαν 10 ευρώ από τουσ μπροστα...........!!!!!!

EAVY METAL IS THE LAW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σημασια εχει η ηλικια των ατομων που ηταν εκει? Μαλλον πιο ευκολα θα κανει ατμοσφαιρα ο θερμοκεφαλος teenager παρα ο σιτεμενος μεσηλικας, ετσι δεν ειναι? Ασχετα απο αυτο ομως το συγκεκριμενο συγκροτημα δεν ενδεικνυται για κοπανημα η ξερω γω τι αλλο για να φτιαχτει ατμοσφαιρα. Τι περιμενατε, να πεφτει ξυλο και να πετανε ατομα πανω απο τα κεφαλια των αλλων ή μήπως να τραγουδαει ολο το terravibe τα lyrics των sabbath? Δεν γινονται αυτα μετα απο ηδη 4 ωρες συναυλιας που ειχαν περασει, ο κοσμος ηταν πολυ κουρασμενος και αυτο φανηκε αφου πολλοι ηταν καθισμενοι (ουτε να σηκωθουν να δουνε ειχαν ορεξη) και κατι αλλοι κοιμοντουσαν (ναι δεν κανω πλακα). Γενικα ο κοσμος τα ειχε ψιλοφτυσει και γι αυτο δεν φανηκε πολυ θερμος την ωρα που επαιζαν αυτοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έπαιζαν με τον Ντιο τι περιμένατε; Δεν λέω απίστευτη φωνή, τρομερές σολο δουλειές, αλλά δεν κάθετε καλά στους Σαμπαθ ρε παιδάκι μου. Δεν ξέρω τι. Απλά δεν ταιριάζει ίσως στο κλίμα, στις λεπτομέρειες;... Τι να πω;

 

Κάτι σαν τους MOTORHEAD. Όσοι κιθαρίστες και αν πέρασαν (και ο τωρινός), δεν μπορούν να πιάσουν ακόμα τον fast eddie clark, παρόλο που ίσως και να είναι και καλύτεροι ως οργανοπαίχτες! Δεν ξέρω. Ίσως είναι αυτό το ανεξήγητο κλικ....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού έπαιζαν με τον Ντιο τι περιμένατε; Δεν λέω απίστευτη φωνή' date=' τρομερές σολο δουλειές, αλλά δεν κάθετε καλά στους Σαμπαθ ρε παιδάκι μου. Δεν ξέρω τι. Απλά δεν ταιριάζει ίσως στο κλίμα, στις λεπτομέρειες;... Τι να πω;....[/quote']

 

Εντάξει τί να πω!?!?!

15 χρόνια άρρωστος οπαδός των Sabbath (για την ακρίβεια κάποια χρόνια πιτσιρικάς δεν άκουγα τίποτα που να μην ήταν Sabbath "οξεία Σαμπαθίτιδα") πρώτη φορά ακούω ότι ο Dio δεν κάθεται καλά στους Sabbath... Ότι λέει δεν ταιριάζει στο κλίμα!!! 8O

 

Γενικά ο Iommi είχε αυτό το καταπληκτικό χάρισμα να γράφει απίστευτα κομμάτια για όποιον τραγουδιστή έτυχε να συνεργαστεί! Όλους τους δίσκους τους έχω λατρέψει, Master of Reality, Vol. 4, Sabotage, Born Again, Eternal Idol (και με τον μακαρίτη τον Ray Gillen και με τον Martin -Το riff του Shining αλήθεια δεν σκοτώνει?) Dehumanizer και όλα τα "αδικημένα"....

 

Μετά από τόσα χρόνια και έχοντας περάσει από όλα τα στάδια μιας ανίατης ασθένειας σε διαβεβαιώ ότι τίποτα δεν κάθισε καλύτερα από την φωνή του μεγάλου κοντού!!! Το κλίμα κατά ένα πολύ μεγάλο ποσοστό το διαμόρφωσε ο ίδιος τραγουδώντας όπως πάντα με την ψυχή του μέχρι σήμερα στα 60-φευγα του και τιμώντας τους οπαδούς του όσο κανένας άλλος σε αυτή την σκηνή. Όπως ακριβώς έκανε και προχθές από τον θρόνο του frontman των Sabbath....

Long live R'n'R.-

Long live R.J.Dio....

Tigka metal!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα είμαι ο μόνος που δεν πάει τον καραγκι-ozzy; :lol:

 

Οχι δεν εισαι ο μονος...κι εγω πιστευω πως ο Dio ταιριαζει καλυτερα και στην στιχουργικη θεματολογια των Sabbath αλλα και στην doomιζουσα μουσικη τους!

 

Ο Ozzy απο την πρωτη στιγμη που τον ακουσα με χαλασε τρομερα η φωνη του, γιατι νομιζα οτι τραγουδουσε μεσα απο τηλεβοα! :lol:

Και στην τελικη σιγα τον τραγουδιστη..μια ζωη νιαουρισμα..το βαρεθηκαμε!

 

Ο Dio ειναι απλα φαινομενο!Το πως καταφερνει και τραγουδαει ακριβως οπως τραγουδουσε και πριν 30 χρονια!!!! 8O 8O 8O

Λετε να εχει κανει καμια συμφωνια με το διαολο? :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιουχου old_nick προσωπικά μίλησα. Χώρια που απ' ότι φαίνεσαι είσαι τόσο σαμπαθοκολλημένος, που και η Λάμπρου να τραγούδαγε, Κάλας θα την έκανες :lol: :lol: :lol:

 

Τουλάχιστον δεν είμαι μόνος. Σε μεγάλο ποσοστό των doom συγκροτημάτων δεν έκατσε καλά ο Dio! Και γιαυτό και παλεύουν να βγάλουν αυτήν την "νιαουριστή-τηλεβοήστικη" φωνή!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

guys καλα ολα αυτα που λετε αλλα δεν σας φανηκε οτι επαιξαν λιγο??

2140 ανεβηκαν κ 2310 ειχαν τελειωσει...

 

 

 

υγ-παλι καλα που σημερα θα απολαυσουμε τα αλλα "γεροντια" :lol:

230ωρες σπασιμο!! ανυπομονω να ανεβω terra vibe

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου