Προς το περιεχόμενο

Οι Αντιπρόσωποι...


Anonymous

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Site για πεταλάκια!!!

 

Αγοράζω από το http://www.musictoyz.com/ . Έχω αγοράσει δύο φορές χωρίς πρόβλημα και τώρα είναι η τρίτη φορά που περιμένω πράγματα…αν και αυτή την φορά έχω αργήσει να τα πάρω (κοντεύει ένας μήνας), πάντως μην γελιέστε ότι αργούν να τα στείλουν, απλώς από Αμερική – Ελ. Βενιζέλος κάνουν γύρω στη βδομάδα (το πολύ) και από Ελ. Βενιζέλος στο σπίτι μου καμοιά 20σαριά μέρες :evil:

Είμαι σίγουρος ότι αυτή τη φορά όταν πάρω το χαρτί αποστολής θα γράφει κανα μήνα πριν άφιξη στο ελληνικό αεροδρόμιο…

 

Οι αγορές γίνονται με πιστωτική φίλου και δεν είχαμε ποτέ πρόβλημα…

Anyway το πλεονέκτημα με αυτό το site είναι ότι έχει πληθώρα εφφέ -από handmade μέχρι το πιο κοινό- σε καλές τιμές. Επίσης να προσθέσω ότι συνήθως τα μηχανήματα που αγοράζω όχι μόνον δεν υπάρχουν σε φιλικές τιμές στην Ελλάδα αλλά δεν υπάρχουν καθόλου!!!

Α!Την τελευταία φορά κοίταξα και στο www. Thomann.com αλλά δυστυχώς δεν βρήκα όλα αυτά που ήθελα.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 244
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για synth, rack και πολλά άλλα έχω δει πως το www.synthplanet.com είναι φανταστικό. Καλές τιμές, τεράστια ποικιλία και βάζει και προσφορές ανά περιόδους όπου εκεί είναι ο παράδεισος ο ίδιος! Επίσης, ανήκει σε όμιλο καταστημάτων που έχουν τα ίδια προτερήματα και συνολικά βρίσκεις τα πάντα γύρω από τον μουσικό εξοπλισμό.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως έχουν αρχίσει να καταλαβαίνουν οι αντιπρόσωποι? Σήμερα πήγα στο Bon studio να τσεκάρω το microkorg και ενώ πριν μερικούς μήνες είχε 700 ευρώ τώρα μου είπαν 500!!! Δηλαδή αν είναι έτσι συμφέρει απο το ΒΟΝ παρά από το synthplanet.com...

www.okband.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω πήγα να ρωτήσω για μπάσσα Ibanez και οι τιμές μετρητοις ήταν πολύ κοντα σε αυτές του Thomann, για παράδειγμα.

 

Μήπως ........ ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρώτησα για μια κιθάρα Ibanez και η τιμη μετρητοίς ήταν 400 ευρώ. Η τιμή από Thomann και Music Store ήταν 340 ευρω + μεταφορικά, με πολύ καλύτερη ποικιλία χρωμάτων, 2ετή εγγύηση και δικαίωμα επιστροφής και αντικατάστασης αν κάτι δεν πάει καλά.

 

Ακόμα και αν η διαφορά στην τιμή είναι μικρή, και πάλι τα ξένα καταστήματα προσφέρουν περισσότερα. Όμως θα συμφωνήσω ότι η κατάσταση στις Ibanez είναι καλύτερη από ότι για άλλες μάρκες.

 

Όσον αφορά τον Bon, oι τιμές σε αρκετά είδη (pedals, ενισχυτές) έχουν πέσει αρκετά, πλην όμως στις κιθάρες εξακολουθούν να είναι σκέτη κοροιδία. Ηδη έχει τύχει να ρωτήσω πρόσφατα σε πολλά μαγαζιά για συγκεκριμένες Gibsons που οι γερμανοι εχουν κάτω απο 800 ευρώ για να πάρω από όλους την απάντηση "η τιμή της αντιπροσωπείας είναι 1400 ευρώ, αλλά εμείς κάνουμε μία πολύ καλή προσφορά αυτή την περίοδο και στην αφήνουμε 1200".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες τα μεταχειρισμένα είναι μια καλή λύση αλλά το θέμα με τα δήθεν “vintage” και συλλεκτικά μου την έχει σπάσει αφάνταστα!!!

Για παράδειγμα πάς σε κάποιο μαγαζί με καινούρια προϊόντα και σου λέει o μάγκας ότι το τάδε πετάλι χρησιμοποιούσε και ο ‘τάδε’ πριν ‘τόσα’ χρόνια αλλά αυτό είναι μέγα ψέμα και για μένα θα έπρεπε να τιμωρείται παραδειγματικά!!!

Από την άλλη πάς στο ‘τάδε’ μαγαζί που πουλάει μεταχειρισμένα για να του δώσεις π.χ κάποιο πετάλι και σου λέει : Τι να την κάνω την σαβούρα ρε φίλε? , το αγοράζει σε εξευτελιστική τιμή και με το που μπαίνει ο επόμενος το ‘τάδε’ πετάλι αλλάζει μορφή και γίνεται ένα σούπερ vintage “ουάου” πεταλάκι με τιμή φρικαλέα!!!

Αίσχος!!!

Με συγχωρείται –δεν θέλω να το παίξω ξερόλας – αλλά μιας και κατασκευάζω μηχανήματα -κυρίως για προσωπική χρήση- και ως εκ τούτου ξέρω 2-3 πράγματα παραπάνω (κυρίως για ότι αφορά την κιθάρα) θα ήθελα όποιος υποψήφιος ‘πελάτης’ είδε κάτι που ‘νομίζει’ ότι είναι vintage να με ρωτήσει πρώτα πριν σκάσει τα φράγκα του… δεν ξέρω πως ακούγεται αυτό αλλά απλά να βοηθήσω θέλω…

Στο φινάλε το πολύ-πολύ να στείλουμε 4-5 σελίδες με το πώς να αναγνωρίζουμε την χρονολογία από παλιά μηχανήματα ή πώς να καταλαβαίνουμε πότε περίπου βγήκε ένα μηχάνημα…τουλάχιστον αυτοί που παρακολουθούν την λίστα δεν θα την πατάνε…

Γενικά πάντως τα “vintage” μηχανήματα είναι σαφώς ανώτερης ποιότητας από τα σημερινά και αυτό μπορώ να το αποδείξω και όσον αφορά την πολιτική που είχαν οι τότε εταιρίες ακλλά και στο θέμα των υλικών που χρησιμοποιούσαν κάποτε…

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
Paidia tsekarete auto:

www.synthplanet.com

to synthplanet exei kai elliniko site!!!

Kales times ' date=' elliniko site , europaiko katastima = 0 foros ,......

kapies antiprosopies prepei na ksanaskeftoun to mellon tous.....[/quote']

 

Σχεδόν ελληνικό, μιας και βάζει ΦΠΑ 21%. (άρα ακόμα φτηνότερο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου