Προς το περιεχόμενο

Οι Αντιπρόσωποι...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

¶σε ο master σε περιπτώσεις απάτης είναι ο Νάκας στις Σέρρες. Πριν δύο χρόνια ήθελα να κάνω δώρο σε έναν φίλο μου drummer ένα πιατίνι sabian. Και μιας και είχα πάρει πολύ αργά την απόφαση και δεν προλάβενα να το παραγγείλω απο το ίντερνετ, αναγκάστικα να πάω από τον Νάκα. Πάω λοιπόν και δεν το είχε εκεί και μου λέει θα σου το παραγγείλω απο την Θεσσαλονίκη και έλα άυριο να το πάρεις. Πάω κι εγώ την επόμενη μέρα και επειδή πάρκαρα σε πολύ χάλια σημείο, μπαίνω μέσα και το είχε στο κουτί του και χωρίς να το δώ (μεγάλη μα&%%#) το παίρνω και φεύγω. Πάω το βράδυ στον φίλο μου και του το δείνω (χωρίς να το έχω δεί ακόμα) Ανοίγει λοιπόν το κουτί και τι βλέπουμε? Ήταν μεταχειρισμένο!!! Είχε πάρα πολλά και ολοφάνερα σημάδια απο μπακέτες πάνω και ήταν χλομό! Έγινα ρόμπα, εάν τον είχα μπροστά μου τον πωλητή εκείνη την στιγμή θα τον χτυπούσα άσχημα. Εννοήτε πως πήγα την άλλη μέρα και του το πέταξα στην μούρη, πείρα άλλο άλλης σειράς και ακόμα περιμένει να του πάω την διαφορά στα λεφτά.... Η δικαιολογία του? Ε να μωρέ τελικά δεν το είχαν στην Θεσσαλονίκη και για να μην στο αργήσω σου έδωσα ένα που το είχα δανίσει κανα δυο φορές σε ένα φίλο για κάτι εκδηλώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 244
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

θα ηθελα κι εγω να πω καποια περιστατικα που εζησα με αποτελεσμα να σιχαινομαι τους ελληνε πολυκαταστηματαρχες.περ.1 .πηρα μια fender plus deluxe strat απο τον Στολλα και μετα απο 2-3 χρονια μου χαλασε μια βιδα allen στο ενα βαγονακι.παιρνω τηλ . για να τους πω να μου στειλουν 1 (μενω καλαματα).βγαινει στο τηλ . ο τεχνικος και μου λεει οτι δεν υπαρχει και οτι πρεπει να παω σε ενα μαγαζι σιδηρικων για να μου βρουνε ενα που θα ταιριαζει .το πολυ-πολυ μου λεει να εχεις αλλο κλειδι για το ενα allen.αναρωτιεμαι γιατι αφοτου εστειλα e-mail στην fender βρηκανε κλειδι και φυσικα μου ζητησε συγνωμη ο υπευθηνος του καταστηματος ?

περ. 2 .η bon studio εχει τις κλασσικες κιθαρες manuel rondriguez.περιμενοντας χωρις αποτελεσμα να μου πουνε τιμη επι 1 ολοκληρο χρονο για ενα συγκεκριμενο μοντελο εστειλα e-mail στον ιδιο τον κατασκευαστη να ενημερωσει τους εδω αντιπροσωπους .το αποτελεσμα ειναι οτι ακομα δεν ξερω τιμη αλλα με πηρε τηλ . ενας υπαλληλος για να μου βαλει χερι επειδη εστειλα e-mail στον κατασκευαστη !!!!!!!

περ . 3 .

πηρα τηλ. σε ενα γνωστο καταστημα για καποια αναλωσιμα και επειδη εκλεισα το τηλ . πριν αυτος το σηκωσει για να βρω το prospectus οταν πηρα μου εβαλε χερι γιατι μπερδευεται ο τηλεφωνητης!!!!

το τελευταιο περιστατικο εγινε τωρα τελευταια:ενας φιλος μου ειχε δει μια gibson classic les paul σε μια βιτρινα ενος καταστηματος στην καλαματα .ο τυπος την εδινε 2.600€ μετρητοις .σχεδον οσο εχει κανονικα η κιθαρα.επειδη ο φιλος μου το σκεφτοτανε και δεν την πηρε αμεσως οταν ξαναπηγε για να το συζητησει με τον μαγαζατορα αυτος του ειπε οτι αλλαξε γνωμη , οτι τωρα την εδινε 3.500€ και αν , δεν θα αφησει να την δοκιμαζουν και θα την βαλει μεσα σε ντουλαπα για να μην την αγγιζουν.το αποτελεσμα ειναι οτι βρηκαμε την ιδια κιθαρα στον thomann 1.350€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ισως αυτο να ειναι το πιο χρησιμο θεμα στο site.

πιστεψτε με ολοι οι πωλητες και αντιπροσωποι το εχουν διαβασει. γιατι δεν εξηγειται αλλιως το γεγονως οτι πλεον οπου παω και σε οποιο καταστημα με μεταχειριζονται σα θεο!!! δε κανω πλακα

 

εξαλλου και το internet sales εχει κανει δουλεια. Μου κανει φοβερη εντυπωση το γεγονος οτι τωρα ο κοσμος μπαινει με σιγουρια για γνωση της αγορας.

 

ακουστε παραδειγμα

 

μπαινει νεαρος και ζητα μια κιθαρα ταδε ποσο κανει

απαντηση 500 Ευρω πχ

νεαρος : λυπαμαι στο Τομαν εχει 250 +25 μεταφορα. Ευχαριστω θα τη παρω απο αλλου και φευγει ετσι ξερα αφηνωντας τους ξερους ολους.

 

μου αρεσει επισης το γεγονος οτι οταν πας με μετρητα και τους τα δειξεις τοτε ολες οι τιμες καταρρεουν : ενισχυτης μπασσου μεγαλης αξιας πανω απο 2000 Ευρω κατεβηκε στο 1500 τιμη που θεωρειται καλυτερη και απο εισαγωγη απο Αμερικη.

 

ο ενισχυτης που πηρα μου κοστισε 1650 Ευρω απο....3000 που μου τον εδινε ο δηθεν Ελλην αντιπροσωπος (my ass).

 

το χειροτερο γινεται στα αναλωσιμα: οταν τους ειπα οτι 10 σετ everly alloy 52 για κιθαρα και 2 σετ για μπασσο θα μου κοστισουν απο το internet γυρω στα 5 ευρω και 20 Ευρω αντιστοιχα τρελλαθηκαν.

 

τιμη σετ κιθαρας 11 και μπασσου 35 ευρω

 

αυτα και συνεχιζουμε :evil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να λέμε και τα καλά να 2 πρόσφατες ΘΕΤΙΚΟΤΑΤΕΣ εμπειρίες μου

 

-ΤΡΙΜΗΣ στην Ιπποκράτους,μαγαζί που ποτε στη ζωη μου δεν είχα επισκεφθει...

 

Μπαίνω μεσα και ζηταω να δω ενα σκαφακι ΙΒΑΝΕΖ ARTCORE.

 

O ΕΥΓΕΝΕΣΤΑΤΟΣ υπάλληλος μου φέρνει 5 ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ κιθάρες της σειράς αυτής,τέλεια σεταρισμενες & ΚΟΥΡΔΙΣΜΕΝΕΣ με ρωτάει σε τι ενισχυτή θέλω να παίξω & ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ασχολείται μαζί μου ενω όταν ψαρεύοντας τον και κάνοντας τον άσχετο ρωτάω διάφορα για την κιθαρα μου απαντάει ΣΩΣΤΑ & χωρίς να λέει μπούρδες.

 

Τέλος & αυτό είναι το πιο ευχάριστο μου εδωσε τιμη ΧΑΜΗΛΟΤΕΡΗ απο τον THOMANN.

 

-ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ στη Σκουφα,& τα 2 παιδια στον οροφο με τις κιθάρες εξυπηρετούν σωστά τους πελάτες & έχουν γνώσεις οσες φορες εχω περάσει απο εκει είναι ΑΨΟΓΟΙ!

 

Για να μη γκρινιάζουμε μόνο :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
-ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ στη Σκουφα' date='& τα 2 παιδια στον οροφο με τις κιθάρες εξυπηρετούν σωστά τους πελάτες & έχουν γνώσεις οσες φορες εχω περάσει απο εκει είναι ΑΨΟΓΟΙ!quote']

 

Φίλε SUPERFUNK,αυτή σου η αναφορά με ρίχνει από τα σύννεφα.Για τους δύο αυτούς τύπους μόνο κλωτσιές θα χαλάλιζα.Αρκεί να σου πω την απάντηση του ενός σε στενό φίλο μου,που έκανε το μέγα λάθος να ρωτήσει σε τί διαφέρει ένας open-coil humbucker από έναν κλειστό:

 

"Γιατί,θα παίξεις;"

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ στη Σκουφα' date='& τα 2 παιδια στον οροφο με τις κιθάρες εξυπηρετούν σωστά τους πελάτες & έχουν γνώσεις οσες φορες εχω περάσει απο εκει είναι ΑΨΟΓΟΙ!quote']

 

Φίλε SUPERFUNK,αυτή σου η αναφορά με ρίχνει από τα σύννεφα.Για τους δύο αυτούς τύπους μόνο κλωτσιές θα χαλάλιζα.Αρκεί να σου πω την απάντηση του ενός σε στενό φίλο μου,που έκανε το μέγα λάθος να ρωτήσει σε τί διαφέρει ένας open-coil humbucker από έναν κλειστό:

 

"Γιατί,θα παίξεις;"

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε SUPERFUNK' date='αυτή σου η αναφορά με ρίχνει από τα σύννεφα.Για τους δύο αυτούς τύπους μόνο κλωτσιές θα χαλάλιζα.Αρκεί να σου πω την απάντηση του ενός σε στενό φίλο μου,που έκανε το μέγα λάθος να ρωτήσει σε τί διαφέρει ένας open-coil humbucker από έναν κλειστό:

"Γιατί,θα παίξεις;"[/quote']

 

Εμένα πάλι από αυτούς -αν είναι ακόμα οι ίδιοι- ο ένας πήγε να μου πουλήσει εξυπνάδα ενώ ο άλλος ήτανε ευγενέστατος, κάθησε και μου εξήγησε ό,τι βλακεία τον ρώτησα... Αλλά αυτό ήταν πριν πολύ καιρό, δεν ξέρω αν υπάρχουν αυτοί ακόμα.

 

Να πω και για το Διαμαντόπουλο/Music Produktiv που είχε κατάστημα κάπου προς Αγ. Παρασκευή (ούτε που θυμάμαι πώς λέγεται ο δρόμος). Το κατάστημα έχει κλείσει εδώ και καιρό, αλλά τα παλικάρια που ήταν εκεί στα μπάσα/κιθάρες ο ένας και στα drums ο άλλος, ήταν ΑΨΟΓΟΙ. Μάλιστα το παιδί για τα drums ήρθε σπίτι με το ΔΙΚΟ του αμάξι, ΕΣΤΗΣΕ τα drums, μας ΣΥΜΒΟΥΛΕΨΕ και όλα αυτά ΑΦΙΛΟΚΕΡΔΩΣ. Φοβερός.

 

Τέλος ας πω και μια καλή κουβέντα και για το Music Station στην Πάτρα, που μια φορά είχαμε πάει απλά για να παίξουμε με άλλα όργανα. Τους το ξεκαθαρίσαμε και δεν είχαν κανένα πρόβλημα. Μας χώσαν και μάλιστα πήραμε και κρουστά μέσα στην αίθουσα δοκιμών.

 

 

Βέβαια, ίσως είναι λίγο λάθος να λέμε τα "καλά" με ονόματα και τα "άσχημα" ανώνυμα....

 

Anyway, συγνώμη για το μέγεθος του post.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου