Προς το περιεχόμενο

Το αφεντικο τρελλαθηκε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator
Μακράν το πιο ενδιαφέρον ταυράκι (και ίσως η καλύτερη Gibson) είναι αυτή (η φωτό από κατάλογο του '72' date=' νομίζω):

 

[img']http://www.vintageguitars.org.uk/graphics/gibSG72p5.jpg[/img]

 

ή σε πιο απλούς σχεδιασμούς (απαραιτήτως παρέα με έναν HiWatt, αν με πιάνετε... :wink: )

...

 

Τελικά τα γούστα είναι σαν τις απόψεις, οι οποίες με τη σειρά τους είναι σαν τις κ$#%#^ίδες.

 

Εμένα αυτή εδώ μου φαίνεται άσχημη.

(Αλλά ΠΟΛΥ χάλια λέμε.)

 

Το ξέρω, είναι καλές, έχω παίξει..... αλλά πως είναι έτσι ρε φίλε.....πω πωωωωω.

 

 

Τελικά πόσα πρέπει να ακουμπήσω για να πάρω gibson (λεσπόλι) τση προκοπής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε κιθαρες 2πλασιας , 3πλασιας κλπ αξιας πωλησης αμφιβαλλω αν ειναι τριψηφιο νουμερο

αλλα ετσι πρεπει για λογους ΄παραμυθιασματος΄

 

Παρτε κυριοι oριτζιναλ Page μονο 8500

Παρτε κυριοι οριτζιναλ CLAPTON str μονο 19900

 

σε αυτο μαζι σου,ετσι κι αλλοιως οποιαδηποτε ηλεκτρικη κιθαρα πανω απο 2000 ευρω ειναι απλα "παραμυθι"..... :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω ως προς την υπερκοστολόγηση.

 

Από την άλλη όμως, είναι άλλο αυτό και άλλο πράμα το αν η αύξηση στην τιμή, ακολουθεί παράλληλη πορεία της αυξήσεως της ποιότητας του παραγομένου αποτελέσματος.

Δλδ από 1 σημείο και μετά, για να υπερβείς 1 μικρό εμπόδιο και να ανέβεις μισό κλικ παραπάνω, τα λ7 που πρέπει να δαπανήσεις ακολουθούν λογαριθμική και όχι ανάλογη κλίμακα. Αυτό οφείλεται σε διάφορους παράγοντες (άλλα υλικά, άλλη μεθοδολογία, περισσότερες εργατοώρες; Δεν ξέρω). Οπότε λογικό είναι σε 1 προϊόν 3πλάσιας αξίας και κορυφαίας ποιότητας να μην σημαίνει ότι γίνεται άμεσα αντιληπτή αυτή η διαφορά στον χρήστη, σε σχέση με 1 μέσης αξίας και καλής ποιότητας. :wink:

 

Βέβαια όπως είπα στην αρχή, άλλο αυτό και άλλο τα διάφορα περίεργα που ισχυρίζονται οι διάφορες μεγάλες εταιρίες-ονόματα στο χώρο και δίνουν τα προϊόντα τους σε εξωφρενικές τιμές, σε σχέση με άλλες εταιρίες όχι τόσο ονομαστές, οι οποίες όμως αρκετές φορές έχουν και ποιοτικότερα προϊόντα σε σχέση με τις πρώτες. Από την άλλη Mojo (Jojo) είναι αυτό :roll:

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
..

Δλδ από 1 σημείο και μετά' date=' για να υπερβείς 1 μικρό εμπόδιο και να ανέβεις μισό κλικ παραπάνω, τα λ7 που πρέπει να δαπανήσεις ακολουθούν λογαριθμική και όχι ανάλογη κλίμακα. Αυτό οφείλεται σε διάφορους παράγοντες (άλλα υλικά, άλλη μεθοδολογία, περισσότερες εργατοώρες; ....

[/quote']

 

Και κυρίως στην πολύ μικρότερη αγορά στην οποία πρέπει να επιμεριστεί το κόστος της διατήρησης της αλυσίδας παραγωγής των top μοντέλων.

 

Συμφωνώ ότι από κάποιο σημείο και πάνω αρχίζει ένας πόλεμος marketing και hype με σκοπό την μεγέθυνση της όποιας διαφοράς ποιότητας.

 

Τελικά να πάρω λεσπόλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις ομηρικες μαχες των εφηβικων μας χρονων

μεταξυ Ολυμπιακ .....εεε σορυ , μεταξυ Φεντερακιδων και Γκιμπσονακιδων ολοι πιστευαμε

οτι ποτε δεν θα παμε με τον ¨εχθρο΄

Τωρα πια δεν ξερω ουτε εναν απο την παλιοπαρεα

και τους γνωστους που να μην εχει ,τουλαχιστον

μια απο ολες (ασε που μετα μας προεκειψε και η

PRS)

Mην σκας εκει θα ερθεις και εσυ

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για λεσπολι πάντως έχω φάει σκάλλωμα με δαύτην E-LP-117CTM_STB.jpg

 

ή αυτήν black.jpg

 

να και με μονούς που αρέσουν σε πολλούς gold.jpg

Αλλά οι 2 τελευταίες πολύ ακριβές βρε αδερφάκι μου!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ξέρω ..... το κολληματάκι σου :lol: (Κι εγώ θαυμάζω τους σχιστομάτηδες για πολλά)

 

Αλλά σκέφτομαι ότι θέλω να γράφει και Gibson πάνω. :oops: :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω την αμαρτια μου, και εγω το θελω αυτο...Εχω στα σκαρια μια huber junior, ειμαι σιγουρος πως θα σκοτωνει αλλα ρε γαμωτο...αυτη η γ@μ... τζιφρα στο headstock....δεν ειναι gibson! (και νομιζω πως εκτος απο πιο φθηνη απο gibson, ειναι πολυ πιθανον να παιζει και καλυτερα απο gibson)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tωρα που ο huber εκανε την junior special(κ neck μαγνητακι παρακαλω)εχω αρχισει να το σκεφτομαι σοβαροτατα και εγω.Αμφιταλλαντευμαι μεταξυ αυτης και της special r60.Τα Λεφτα deadendmind εχω την εντυπωση πως πρεπει να ειναι πανω κατω τα ιδια η κανω λαθως;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου