Προς το περιεχόμενο

Το αφεντικο τρελλαθηκε?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγω παλι, εχω εδω και 3 χρονια μια Sg Angus young...Η κιθαρα αυτη, αν ειχε λιγο παχυτερο μανικι θα ηταν η απολυτη κιθαρα για μενα..PAF στον neck, signature Angus @ bridge, lyre vibrola tremolo...Η κιθαρα ειναι οσο βαρια ειναι η tele μου,Το rosewood, οταν παιζω για πολυ ωρα μου λαδωνει τα fingertips και ο ηχος της και το systain την ειναι απλα killer. Για το ηχοχρωμα ουτε κουβεντα..Ειδικα στο open E κουρδισμα που παιζω συνηθως βγαζει μια τρομερη vingageιλα. Επισης εχει κανει απειρα ταξιδια με τρενα,πλοια, αεροπλανα, λεωφορεια, εχει φαει ΑΠΕΙΡΕΣ σαβουρες και δεν εχει παθει τιποτα...Τι να πω;; Επεσα στην περιπτωση; Δεν ξερω..Αν αυτη η κιθαρα ειναι χαρακτηριστικο δειγμα gibson, πραγματικα η gibson, φτιαχνει μερικες απ τις καλυτερες κιθαρες στον κοσμο, thats for sure..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 97
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βεβαια! :lol:

Χειροποδαρα δεμενο με πηγαν στο Scotsdale!! :lol:

 

Παντως σοβαρα μιλωντας παντα η Tele ηταν το μωρο μου,ολες οι αλλες απλα "παρασπονδιες" ηταν! :lol:

 

Παντως κατα την ταπεινη μου γνωμη η LP std ειναι μακραν η λιγοτερο ενδιαφερουσα κιθαρα της GIBSON οσο κουφο και να ακουγεται...

 

Κατα την δικη μου γνωμη οι "ιεραρχια" των solid body GIBSON θα επρεπε να ειναι ως εξης

 

Νο.1

 

 

1958%20gibson%20les%20paul%20special%20tv%20yellow%20b1.JPG

 

No.2

 

gibson_firebird.gif

 

No.3

 

 

 

76%20sgcust%20b1.jpg

 

 

και τελευταια και ...καταϊδρωμενη η Les Paul :lol: :lol:

 

 

Εγω παλι, εχω εδω και 3 χρονια μια Sg Angus young.

 

η A.Y εχει LTJ...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουάου. Που τις ξέθαψες αυτές, είναι πραγματικά αρχαίες (για την Junior κια την Custom λέω...) 8O

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξει την βαζω ΙΣΗ με την Special του 59,ok? :lol:

 

273919.jpg

 

χαλαρα μια απο τις ομορφοτερες κιθαρες ever! (αν και η vibrola ειναι ανετα το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ τρεμολο συστημα που εχει κατασκευαστει ποτε.. :lol: )

 

ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι η Gibson δεν την κανει flagship guitar μια και

 

1.εχει... 10 φορες το sustain της Les Paul :lol:

 

2.ειναι πιο εργονομικη και ΠΑΝΑΛΑΦΡΗ

 

3.ειναι ομορφοτερη γιατι...μοιαζει με Fender.. :lol:

 

4.εχει πολυ καλυτερο ,καθαροτερο και ΕΥΕΛΙΚΤΟ ηχο....(ειδικα αν πεταξεις τους αθλιους κεραμικους mini της Gibson & βαλεις ενα σετ SD Vintage Mini Hums)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ΣΩΣΤΑ ρυθμισμενο Βigsby ναι,η vibrola ομως δεν παλευεται με ΤΙΠΟΤΑ,ενα κατεβασμα κανεις και βρισκεις τη ρε ....σε σολ.... :lol: ειναι ομως οντως ΚΟΥΚΛΙ το tailpiece της...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι ρε, εμενα τουλαχιστον (οταν οι χορδες ειναι μεχρι 2 βδομαδων, λογω του τοξικου μου ιδρωτα :D) ειναι πολυ σταθερη...Και σου μιλαω για surf παιξιματα, που καταλαβαινεις τι παει να πει τρεμολο στο surf..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου