Προς το περιεχόμενο

CUBASE & VST Απορία


nikoskor41274

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σε όλους!!!

 

Εχω ένα πρόβλημα με το cubase και τα vst instruments και θα ήθελα τα φώτα σας γιατι μετα midi κλπ δεν ειμαι και ο ποιο γνώστης.

 

Λοιπον αν φορτώσω ενα VST πχ το ABSYNTH μπορώ να το έχω σε πάνω απο 1 midi channels και το κάθε channel να έχει διαφορετικό ήχο???

 

πχ.

midi - ch1 - πιάνο

midi - ch2 - bass κλπ

 

Το ρωτάω γιατί αν σε κάθε ήχο που θέλω να χρισιμοποιήσω απο το absynth πρεπει να το φωρτώνω και σαν vst αντιστοιχά μάλλον δεν θα αντέξει το PC.

 

Να προσθέσω οτι οταν χρησιμοποιώ το Garritan Personal Orchestra μου δινει την δυνατοτητα ενώ το φωρτώνω μια φορά σαν VST να μπορώ να ελεγχω ποιος ήχος θα φορτωθεί και σε ποιο midi channel.

 

Υπάρχει καποιο tip η κάτι που μπορώ να κάνω αντίστοιχα στο Absynth η στο FM7 κλπ.

 

Κάνω κάτι λάθος???

 

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κανένα tip ή κόλπο.

Το ζήτημα είναι ότι πρέπει το VST να είναι multitimbral, για να υποστηρίζει αυτό που θες. Αν δεν είναι, θα αναγκάζεσαι να το φορτώνεις όσες φορές χρειάζεται (δυστυχώς).

 

Κάποια VST είναι multitimbral, κάποια άλλα όχι. Τσέκαρε τα manual για να δεις τα specs τους.

Μη φεύγεις θηρίο,

θηρίο με τα σιδερένια δόντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κανένα tip ή κόλπο.

Το ζήτημα είναι ότι πρέπει το VST να είναι multitimbral' date=' για να υποστηρίζει αυτό που θες. Αν δεν είναι, θα αναγκάζεσαι να το φορτώνεις όσες φορές χρειάζεται (δυστυχώς).

 

Κάποια VST είναι multitimbral, κάποια άλλα όχι. Τσέκαρε τα manual για να δεις τα specs τους.[/quote']

 

Αυτο με το multitimbral δεν το γνώριζα...

Thanx!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου