Προς το περιεχόμενο

Ανθρώπινο Search engine??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.chacha.com

 

Μόλις ψάξετε κάτι, στην πρώτη σελίδα των αποτελεσμάτων, πάνω-πάνω έχει την επιλογή "Chat Live with a Guide".

 

Πλέον κάνεις chat (μάλλον) με πραγματικό άνθρωπο και σε βοηθάει να βρεις αυτό που ψάχνεις...

 

Στο τέλος βαθμολογείς αυτόν που σε βοήθησε, ανάλογα με το πόσο καλά αποτελέσματα σου έδωσε ;)

 

Μήπως να στείλω ένα CV να με προσλάβουν??? :lol: :lol: :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απορώ πως δεν το 'χεις κάνει ήδη.

Τέτοιες εξωγήινες ικανότητες (να βρίσκουν πάντα οτιδήποτε σε 0,0024543 δευτερόλεπτα και να οξειδώνουν ότι μεταλικό πέσει στα χέρια τους) πολύ λίγοι τις έχουν, κυνήγα το.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ οξειδώνω τα πάντα, ακόμα και δισκάκια cd, αλλά δεν είμαι καλός στο search... Με νικάει ο elavd...

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως δεν θα ειναι Live με πραγματικό ανθρωπο αλλα με καποιο καλοφτιαγμενο bot....

 

Βεβαια τπτ δεν αποκλειεται αρα οταν το δοκιμασω (τωρα δεν εχω χρονο) θα σας πω....

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν είναι bot, πρέπει να έχουν ρίξει ΑΠΕΙΡΟ προγραμματισμό, γιατί το κάθε o κάθε guide σου απαντά με το δικό του, προσωπικό τρόπο ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί της ουσίας πάντως, το Google είναι η μόνη σοβαρή μηχανή έρευνας του ίντερνετ (για εκ/ρια τεχνικούς λόγους που δεν έχει νόημα να εξηγηθούν εδώ), οποτε αναμφίβολα και ο τσα-τσα αυτή χρησιμοποιεί.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προγανώς κι εγώ το Google θα χρησιμοποιούσα αν ήθελα να βρω κάτι , απλά το θέμα είναι ότι έχει πλάκα να συνομιλείς με κάποιον (είτε είναι άνθρωπος, είτε bot) για να κάνεις search ;)

 

Έστω και για δοκιμή, έχει γούστο να το δει κανείς ;)

 

Εξάλλου, είναι πολύ πιθανό κατά τη γνώμη μου, στο μέλλον τα search engines να γίνουν πιο "εξυπνα" και ακόμη πιο "προσωποποιημένα" ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ το δοκίμασα. Bot δεν νομίζω να είναι. Ότι και να του πείς κάνει συζήτηση. Εγώ αναρωτιέμαι αν τον ρωτήσεις πχ αν μπορεί να σου βρεί μία σελίδα να κατεβάσεις κάποιο συγκεκριμένο mp3 η κάποιο crack για κάποιο πρόγραμα οπου είναι παράνομο θα σου πεί ή όχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ανθρωποι είναι.

Τώρα είναι στη φάση που οι επενδυτές χώνουν εκατομμύρια (σε αμοιβές λίγων δολλαρίων την ώρα σε ανθρώπους που απλώς ξέρουν το google και θέλουν να συνπληρώσουν χαρτζιλίκι) και που οταν (και αν) "πιάσει", θα εισπράττουν πολλαπλάσια ώστε οι guides να δίνουν πάνω-πάνω τα "sponsored" links για υπηρεσίες και προϊόντα. :wink:

Καλή ιδέα μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου