Προς το περιεχόμενο

Tesla guitar


Προτεινόμενες αναρτήσεις

...εδω και 2 μερες, εχω φαει ενα τρελο κολλημα με αυτην την κιθαρα (την ειδα μεχρι και στον υπνο μου!):

http://www.teuffelguitars.de/instrumente/tesla/tesla_bright_e.html

 

Με το που την ειδα ειπα οκ, αυτη ειναι η κιθαρα μου...Στελνω εμαιλ στον τυπο για λεπτομερειες και απο μεσα μου λεω αν κανει μεχρι 2.500, δεν παιρνω την σταρκαστερ και την τσιμπαω επι τοπου. Μου ερχεται ενα μαιλ με ακομα περισσοτερες ανατριχιαστικες λεπτομερειες που με αφηνουν αφωνο και τελος η τιμη: 4.300 ε...

Μην βιαστειτε να την κρινετε απ το σχημα, διαβαστε τι κανει.(θα την επαιρνα 6χορδη εννοειται). Προσωπικα ειμαι πολυ εντυπωσιασμενος.. Αν τα ειχα αυτα τα λεφτα, νομιζω πως θα τα εδινα...

Υγ. Ο Gibbons παιζει με το αλλο μοντελο, την starfish..! Εκπληκτικες κιθαρες και εκπληκτικος ανθρωπος αυτος ο Teuffel... Mπραβο του..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σε πειράζει που η ταστιέρα είναι εντελώς δύσχρηστη; Τι σε τράβηξε σε μια τόσο ασυνήθιστη κιθάρα;

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που ακριβως βλεπεις την δυσχρηστια;; Με τραβηξε το οτι εχω στα χερια μου μια απιστευτα high end κιθαρα αψογα κατασκευασμενη απο καθε αποψη (ηχητικα, παικτικα, ακουστικα κτλ)...ΚΑΙ με το πατημα ενος κουμπιου εχεις μια κιθαρα που ειναι σαν να ηρθε στα χερια σου κατευθειαν απ το 59 με hums, θορυβο μαγνητων κτλ... Πιστευω πως αν η τιμη ηταν πιο προσιτη, αυτη θα ηταν η κιθαρα τιου μελλοντος. Ειναι απλα ασσυληπτη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

που ακριβως βλεπεις την δυσχρηστια;;

 

Μα τόσο στραβός είμαι ή μόνο επτά τάστα έχουν ελεύθερη πρόσβαση; Κι ακόμη λιγότερα αν παίζεις συγχορδίες, μπαρέ κλπ...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποια δεύτερη φωτογραφία; Σόρι που δεν επικροτώ το γούστο σου dmnind, δεν με ενθουσιάζει καθόλου... με τόσα λεφτά (και με ανάλογη διάθεση για πειραματισμό) θα έπαιρνα ένα σιτάρ ή ένα καλό ούτι...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλα, δεν ειναι θεμα επικροτησης, τα γουστα ειναι παντα προσωπικα. Αν προσεξεις, απ το 7ο ταστο και κατω , στην πισω πλευρα, το "σωμα ειναι σκαμενο", ετσι ωστε απο πισω να υπαρχει η κουρβα του neck για να εχεις κανονικοτατη προσβαση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.noiz.gr/modules/My_Uploads/user_folders/marathon/DSCN1673.JPG

Για δες κι αυτή τη δοκίμασα πρίν 2 εβδομάδες στο Λονδίνο καλός ήχος, midi μαγνήτες, καλούτσικο μπράτσο, τιμή 7.500 ευρώ!!!!! Δε λεω ωραίο το design και η τεχνολογία....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου