Προς το περιεχόμενο

Απορία για το κούρδισμα της κιθάρας του SRV


takis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 λεπτό πριν, billaraskats27 είπε

Απο τα λεγομενα σου κβαντικη αναγκαστηκα να περιεριορισω τη λιστα των καλων κιθαριστων που παιζουν με τελε σε εναν μπας και συμφωνεις κ εσυ. Ο Κοτζεν καλος? Παιζει με τελε (νταξ με μινι διπλο πισω). Εχει κ μανικι γομαρι να μην παν χαμενα τα μπρατσα. Εχει κ λουκ ντελουξατο να θυμιζει επιπλακι κ οχι παραδοσιακχια τελε. Τα παλια τα χρονια μ'αρεσε, Τωρα μ'αρεσουν πιο παραδοσιακες. Ο Κοτζεν μ'αρεσει ακομα. 

Δεν τον ξέρω όπως είναι λογικό να μην ξέρω όλους του κιθαρίστες του κόσμου.Ακουω κυρίως metal και hard rock 70's

3 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Δεν τον ξέρω όπως είναι λογικό να μην ξέρω όλους του κιθαρίστες του κόσμου.Ακουω κυρίως metal και hard rock 70's

https://youtu.be/SrIoTu0xP1M

Καλός είναι εντάξει.Απλα βλέπω ότι παίζει με Stratocaster.

Εξάλλου όπως είπα πιο πριν είναι θέμα εμφάνισης και τίποτε άλλο.Ολες οι κιθάρες το ίδιο πράγμα κάνουν.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Όλοι οι καλοί κιθαρίστες παίζουν με Stratocaster.Και όταν λέω καλοί εννοώ malmsteen srv Gallagher Blackmore κτλ.Οχι φλωριες τύπου σκαθάρια κτλ 

ήξερα και γω άλλα, με τον Τοτό, τον Μπόμπο, αλλά περάσανε τα χρόνια...

 

πάντως έχασες 40 χρόνια απ τη ζωή σου. Εγώ προσπάθησα.

Δεν πειράζει. Νέος είσαι...

 

 

(οι φλωριές παίξανε περισσότερο με stratocaster παρά με tele. Να ανοίγουμε και καμιά εγκυκλοπαίδεια που και που)

9 λεπτά πριν, Κβαντική Διεμπλοκή είπε

Ακουω κυρίως metal και hard rock 70's

 

 

και γω στα 70'ς hard rock 70's άκουγα.

Μεταλ δεν είχε τότε

με σήμα το μπιφτέκι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου