Προς το περιεχόμενο

Realtime εναλλαγές ήχων στο Motif ES


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φίλε x_pap καταλαβαίνεις ότι δεν μπορώ να κάνω μια τέτοια αγορά (MFC10 Foot Controller) χωρίς να είμαι σίγουρος για το αν μπορεί να κάνει τη δουλειά που θέλω. Οπότε, θα το ψάξω κι άλλο λίγο και όταν μπορέσεις κι εσύ, κοίταξέ το...

Πάντως, thnx για το ενδιαφέρον... :D

www.myspace.com/dizzydizign

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 35
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κοίτα πιο πολύ στο έγραψα ως μια λύση για το θέμα.. ούτε εγώ αγόρασα το MFC10 ούτε και πρόκειτε να το πάρω (κάθε ενας έχει διαφορετικές οικονομικές δυνατότητες στην τελική).

Δοκίμασε αυτό που σου είπα για το voice mode, να κάνεις bypass τα system effect γιατί υπάρχει πιθανότητα να μην κόβεται η φωνή μετά. Αν δεν κόβεται τότε το απλό switch pedal θα σου κάνει τη δουλειά.

Με τα system effect ενεργοποιημένα η προηγούμενη voice κόβεται σίγουρα στην εναλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε αυτό που σου είπα για το voice mode' date=' να κάνεις bypass τα system effect γιατί υπάρχει πιθανότητα να μην κόβεται η φωνή μετά. Αν δεν κόβεται τότε το απλό switch pedal θα σου κάνει τη δουλειά.

Με τα system effect ενεργοποιημένα η προηγούμενη voice κόβεται σίγουρα στην εναλλαγή.[/quote']

 

Μόνο μια ερώτηση: Το τρόπο να κάνω bypass τα system effect θα τον βρω στο manual; Επειδή δεν έχω μπροστά μου αυτή τη στιγμή το manual μήπως ο τρόπος αυτός αναλέται στη παράγραφο για το voice mode;

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι επιλογή στο utility.. (master effect off και system effect bypass). Δυστυχώς δεν έχω κι εγώ τίποτα μπροστά μου τώρα (ούτε motif ούτε manual).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου