Προς το περιεχόμενο

whammy wh-4 mod?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

To whammy wh-4 μου όταν το κλείνω ακούω ''κάπου στο φόντο'' το wet σήμα, αλλά με τα ευαίσθητα αυτάκια μου αυτό είναι μεγάλο πρόβλημα. Νομίζα πως είναι γενικά γνωστό το πρόβλημα... μαζί με την ψηφιακίλα και το tracking latency αλλά βλέπω άπειρους κιθαρίστες να το χρησιμοποιούν χωρίς παράπονο...

Μπορώ να κάνω κάτι γι αυτό με επέμβαση στο πετάλι true-bypass κτλ, ή θα πρέπει να πάρω κάτι σαν A/B box.

 

Μόλις είδα το true-bypass box του JAM (μάλιστα το dual) . Να πάω προς τα εκεί, η να το πετάξω κατευθείαν το μαραφέτι να γλιτώνουμε...?

 

(Αυτό το πράγμα ΔΕΝ αξίζει δυο κατοστάρικα...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το αφήσεις κάτω από το δέντρο.

Πλάκα πλάκα ήθελα να πάρω ένα whammy. Τόσο χάλια είναι? Αυτό που είχε η πεταλιέρα μου (Digitech) δεν είναι άσχημο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει τρόπος να το κάνεις true bypass,αλλά ειλικρινά δεν αξίζει τον κόπο.Καλύτερα χρησιμοποίησε ενα true bypass box.Επίσης,ένας (μπακάλικος) τρόπος για να μην ακούς το wet σήμα είναι να "φας" τα λαστιχένια ποδαράκια στα οποία σταματάει το πετάλι.

Πάντως,δεδομένου πως έχω 2 WH-1 ,και έχω δοκιμάσει το WH-2 και το WH-4,δεν είναι και τόσο άσχημο το 4ρι.Το 2 είναι χειρότερο κατα τη γνώμη μου.

Occam's razor makes the cutting clean.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1 πρέπει να είναι και δύσκολο να το βρείς αλλά και ακριβό.

Σκεφτόμουν σαν λύση το EX-7 που βγάζει η Ντιτζιτεκ και εξομοιώνει και το γουάμι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου