Προς το περιεχόμενο

Standby + Power σε λαμπατο ενισχυτη - τα έχω μπλέξει...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τελικα στο κλεισιμο πρεπει να περιμενουμε παλι ή οχι ρε παιδια ?

Οι αποψεις των φιλων playloud και Superfunk διιστανται ....

 

Εκτος αν βαλω φωτια και τα καψω ολα :)

angels holocaust

 

Στο κλείσιμο οχι, δεν χρειάζεται να περιμένεις. 

Βάλε το standby στη θέση standby για να εισαι έτοιμος για την επόμενη φορά και μετα κλεισε τον ενισχυτή.

Απλά περίμενε λίγο να κουλάρουν οι λάμπες πριν τη μεταφορά.

 

Επίσης, επειδή το έχω πάθει, κατά τη μεταφορά του ενισχυτή και την εναποθετηση του στο σπίτι/στουντιο ή live, ΠΡΙΝ τον ανοίξεις βεβαιώσου οτι οι ΟΛΕΣ οι λυχνίες ειναι στη θέση τους και πατάνε καλά. (αυτό εαν δεν έχουν τα ελατηριάκια που τις κρατάνε)

 

Καλό παίξιμο

 

Ανδρεας

 

ΥΓ: Το standby απλά "κλεινει" την υψηλή ταση στις λάμπες, οχι στο σήμα οπως ειχε γραφτει. Αφήνει τις λάμπες να έχουν ταση στα νήματα για να ειναι έτοιμες.

 

 

www.colorsound.gr - Hand made, All Tube Amplifiers, Effects, Accessories

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 23
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το μάνιουαλ του bugera v55hd νομίζω λέει πάντως τον τρόπο του Superfunk, και αυτόν πράτω, και όλα καλά. Ίσως το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνουμε όλοι όταν

πέρνουμε έναν λαμπάτο ενισχτυτη είναι να διαβάζουμε τι προτείνει ο κατασκευαστής. Πάντως όταν αλλάζω κιθάρες, βαζω βγάζω πολυεφέ, χρησιμοποιώ το stanbye αλλά και αυτό μην φανταστείτε ότι το κάνω συνέχεια...1-2 φορές το 2ωρό τώρα που είναι αρχή και ψαχουλεύω τους ήχους.

www.thedamnationproject.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέταρτο ή πέμπτο θρεντ για το θέμα? Ψάξτε λίγο ρε παιδιά αντί να τα ανασταίνετε χωρίς λόγο...

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου