Προς το περιεχόμενο

Η γνώμη σας μετράει vol.2


harisexp

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θελετε να μου πειτε την γνωμη σας για αυτο τα κοματια;Και για την ποιοτητα

της εγραφης;Πως ακουστηκε απο τα ηχεια σας;

Μπορειτε να ακουσετε τα δυο πρωτα λεπτα μονο δυστηχως ,δεν εχω καποια αλλη σελιδα για ποιο ολοκληρωμενο.

www.cdbaby.com/cd/haris2

Πατηστε την επιλογη καλυτερα PLAY ALL SONGS-hi-fi , για καλη αποδοση

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σου Χάρη,πολύ ατμοσφαιρική μουσική με σαφής αναφορές στον Jean Michele Jarre και Mike Oldfield,soundtrack-ική και ταξιδιάρα!

Δεν μου άρεσαν κάποιοι ήχοι καθώς μου φάνηκαν πολύ midopreset όπως επίσης δεν βρήκα ιδιαίτερο ενδιαφέρον και στην χρήση των κρουστών,σε αυτό το τελευταίο βέβαια μπορεί να φταίει και η παραγωγή.

Αν θες τη γνώμη μου αυτή είναι να προσέξεις ιδιαίτερα το ευαίσθητο σημείο της χρησημοποίησης των ατμοσφαιρών-πλατών ειδικότερα στον τομέα των συχνοτήτων έτσι ουτ' ως ώστε να μήν καπελώνονται άλλοι ήχοι.

Be well!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eυχαριστω για τις επισημανσεις.

Πιστευεις με ενα καλο μαστερινγκ θα βελτιωνοταν σημαντικα;

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το mastering αν είναι όντως καλό,δηλαδή περασμένο σε καλό eq και compressor,μπορεί να μεταμορφώσει κάθε κομμάτι,στην περιπτωση σου θα πρότεινα να δοκιμάσεις πρώτα να δώσεις όγκο με την μίξη και έπειτα να κάνεις ένα καλό mastering.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε και σε software plugins να κάνεις mastering αφού βέβαια προηγηθεί μια καλή μίξη.Δοκίμασε τα Waves.Εναλλακτικά ίσως προιόντα την Izotope και IK-Multimedia(T-Racks).Καλός compressor με προμοίωση λάμπας είναι και ο PSP Audioware VintageWarmer.Μακάρι να σε βοηθώ με αυτά.

 

Αυτές οι προτάσεις βέβαια σε επίπεδο Home Studio,όχι επαγγελματικό αποτέλεσμα.Και τη χρήση με προσοχή και μέτρο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω περιμενω την γνωμη σας για την μουσικη μου, μην πλεχτουμε παλι

σε θεωριτικα περι μαστερινγκ.Ευχαριστω

Εχθρός τού κέρδους είναι ή αντοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου