Προς το περιεχόμενο

Μ Αudio Fw-410 και σύνδεση Pod


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγορασα την firewire kai to pod xt.Για να μην ανοιξψ αλλο θεμα θα γραψω εδω.Λοιπον θα θελα να μου πειτε(καθως συνδεω το ποντ στο ινπουτ της καρτας)τι ρυθμισεις πρεπει να κανω στο sonar 6 producer edition??Και ακομα οταν συνδεω το ποντ στην καρτα ηχου δν ακουγετε η κιθαρα.Θα πρεπει να ανοιγω και τα προγραμματα του ποντ.Εξηγηστε μου παρακαλω τα δυο παραπανω ερωτηματα.

α!και ακομα δν ξερω πως να ανοιγω και να κλεινω την φαιργαιρ καρτα αυτη.αναβοσβηνει το λεντ οταν την ανοιγω και οταν την κλεινω και δν την αναγνοριζει το πισι...ενω εχω εγκαταστησει τελεια τα ντραιβερς κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακομα την αναγνωριζει και ξαφνικα αποσυνδεεται!!και αρχιζει να αναβοσβηνει το φωτακι ενω παρεμενε σταθερο!Και επιπλεον παταγα το κουμπακι για την επιλογη μικ και δν αναβε!γτ??μηπως ειναι προβληματικο???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παίξει το pod στην κάρτα: 1ον από το panel της κάρτας να ενεργοποιήσεις τις εισόδους. 2ον όταν δημιουργήσεις το audio track, να ρυθμίσεις τις σωστές εισόδους στο sonar.

Για να ακουστεί η κιθάρα παίξε λίγο με την ένταση του pod, καθώς επίσης και με το monitor του sonar.

Αν πρέπει να ανοίγεις τα προγράμματα του pod τότε θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει το pod ως κάρτα στο πρόγραμμα (ASIO POD XT). Απ' ό,τι ξέρω, μιας και δε γνωρίζω το sonar δεν μπορείς να δουλέψεις 2 asio drivers ταυτόχρονα. Οπότε, είτε 410, είτε pod. Όσο για την κάρτα, δεν υποστηρίζει Hotplug, κι έτσι όταν χάσει επαφή ή δεν την έχεις ανοίξει πριν ανοίξεις τον υπολογιστή, δε θα δουλέψει. Η μόνη περίπτωση είναι να καταργήσεις τη δική της τροφοδοσία και να παίρνεις μόνο από το firewire. Έτσι θα έχεις την κάρτα ανοικτή μόνιμα, και όταν ξεκινας τον υπολογιστή, θα ξεκινάει και αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όσο για το πρόβλημα το δεύτερο, κοίταξε το firewire καλώδιο, αλλά και τους drivers. Κατέβασε και εγκατέστησε τους τελευταίους. Αν έχει πρόβλημα με αυτούς, βάλε άλλη version, αυτή που έχεις στο cd. Όλα αυτά στα λέω εκ πείρας, ως πρώην κάτοχος fw410.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να παίξει το pod στην κάρτα: 1ον από το panel της κάρτας να ενεργοποιήσεις τις εισόδους. 2ον όταν δημιουργήσεις το audio track' date=' να ρυθμίσεις τις σωστές εισόδους στο sonar.

Για να ακουστεί η κιθάρα παίξε λίγο με την ένταση του pod, καθώς επίσης και με το monitor του sonar.

Αν πρέπει να ανοίγεις τα προγράμματα του pod τότε θα πρέπει να έχεις ενεργοποιήσει το pod ως κάρτα στο πρόγραμμα (ASIO POD XT). Απ' ό,τι ξέρω, μιας και δε γνωρίζω το sonar δεν μπορείς να δουλέψεις 2 asio drivers ταυτόχρονα. Οπότε, είτε 410, είτε pod. Όσο για την κάρτα, δεν υποστηρίζει Hotplug, κι έτσι όταν χάσει επαφή ή δεν την έχεις ανοίξει πριν ανοίξεις τον υπολογιστή, δε θα δουλέψει. Η μόνη περίπτωση είναι να καταργήσεις τη δική της τροφοδοσία και να παίρνεις μόνο από το firewire. Έτσι θα έχεις την κάρτα ανοικτή μόνιμα, και όταν ξεκινας τον υπολογιστή, θα ξεκινάει και αυτή.[/quote']

 

Το θεμα ειναι οτι ξαφνικα εσβησε(καθως επαιζα μουσικη στο μιντια πλειερ μεσω αυτης)και αναβοσβηνει το φωτακι.

Θα παρακαλεσω να απντησουν και αλλοι στις ερωτησεις μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να επισυμανω και για το φωτακι του microphone πως δν αναβει οταν το παταω!και οταν πατω το κουμπι παντ αργα ομως αναβοσβηνουν κτλ.What the f@ck!!?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα το καλώδιο του firewire και της τροφοδοσίας.

 

Να φανταστώ ότι την εγκατάσταση την έκανες όπως ακριβώς γράφει το manual έτσι. Παρόμοιο σκηνικό είχε γνωστός μου που πρώτα άνοιξε την κάρτα και μετά πέρασε τους drivers.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου