Προς το περιεχόμενο

Fender Classic Player


haryy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και αλλη μια ερωτηση...το μπρατσο της 60's κουμπωνει πανω στην 50's μια χαρα????και αντιστροφα???

 

ναι. :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 108
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

και αλλη μια ερωτηση...το μπρατσο της 60's κουμπωνει πανω στην 50's μια χαρα????και αντιστροφα???

 

ναι. :wink:

nice....οποτε το μονο που μενει τωρα ειναι να βρω καποιον που να θελει το σωμα μονο της 50'ς σε ανταλλαγη me to sonic blue του....( γιατι θελω και τους 57/62....)

ΚΑΝΕΙΣ????? :):)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...προσοχη ομως ' date=' η 50s εχει radius 9.5 ενω η 60s

12[/quote']

 

γιαυτο ρωτησα αν κουμπωνει....εξαλλου εγω μπρατσο και μαγνητες θελω συγκεκριμενους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα προβλημα δεν θα εχεις απλα θα αλλαξεις το set up (το radius των saddles) υποθεση 2 λεπτων.. :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

thanx για τισ απαντησεις.....

αααα...και η προταση μου ισχυει: οποιοσ θελει 2tonesunburst και να διωξει αυτο το απαισιο( :) ) blue sonic σωμα που εχει ας μου πει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! Κι αυτήν την πετυχημένη υπόδειξη (μαζί με τον Koch Studiotone) την χρεώνω στον Superfunk... love0025.gif

 

Tώρα φωτό από το βράδυ... γενικά δεν μου αρέσει καθόλου να παραθέτω το gear μου γιατί πιστεύω ότι μπαίνει καθαρά στην κατηγορία της φιγούρας, αλλά 2-3 φωτό του νέου μου αποκτήματος δεν νομίζω να βλάψουν. Σε sunburst την πήρα. Τώρα θα μου πείτε ότι είναι συνηθισμένο χρώμα και το αντιπαθείτε αλλά εμένα μου αρέσει πολύ. Το Sonic Blue ήταν κόλαση αλλά παραπέμπει σε πιο light μουσικές καταστάσεις, ενώ και η strat αυτή θα γίνει all around αλλά πηγαίνοντας και σε άγρια μονοπάτια.

 

Έκανα μια έρευνα και είδα ότι το sunburst δεν είναι το γνωστό αλλά αυτό που η Fender ονόμαζε sunburst στα 50s, δηλαδή στην ουσία περισσότερο tobaccoburst. Οι άτιμοι έκαναν πιστή αναπαράσταση των μοντέλων των 50s. Παράδειγμα:

 

Sunburst σε μοντέλο του 64:

 

64K1300.jpg

 

 

Sunburst σε μοντέλο του 57:

 

57f300.jpg

 

To pickguard στην δικιά μου θα αλλαχθεί σε white pearl.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλά 2-3 φωτό του νέου μου αποκτήματος δεν νομίζω να βλάψουν.

 

2-3??? ΜΟΝΟΟΟΟΟ??????

Μας βγήκε ντροπαλό αγόρι. Που θα πάει θα το ξεπεράσει και αυτό. Εδώ έφτασε να πάρει Fender. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οριστε !! ειδες τωρα bloodysunday με το που ειπες

ενα καλο λογο για Fender αμεσως ξεσπαθωσαν

Καλα μου ελεγε ενας παλιος... " δωσε θαρρος στον

...Fenderιαρη να σου ανεβει στο κρεββατι"

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου