Προς το περιεχόμενο

Επιτέλους.... Η αποκάλυψη στα vst για το 2007;


boukas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η περσινή αποκάλυψη για πολλούς (και για μένα ίσως μαζί με το massive και το predator) ήταν το sylenth1. Φέτος; Πολλοί ισχυρίζονται ότι είναι αυτό http://www.wallanderinstruments.com/

 

Αφού λοιπόν επί 1 χρόνο πολλά γράφηκαν σε διάφορα φορουμ, για το αν πρόκειται περί πλάκας και κατά πόσο θα μπορέσει να πραγματοποιήσει τα όσα ακούγονταν από διάφορα ντεμάκια, βγήκε και είναι καλύτερο απ' ότι φαντάζονταν όσοι είχαν την τύχη να το γνωρίζουν κατά τη διάρκεια της ανάπτυξής του!

Πρόκειται για vst πνευστών. Συνδυάζει sample based με physical modelling τεχνολογία. Το αποτέλεσμα; Απίστευτο! Και από κατανάλωση cpu; Τόσο λίγη που δεν πιστεύεις ότι πράγματι αυτό το πράμα είναι που βγάζει αυτόν τον ήχο. Ακούστε τα ντεμο και θα με θυμηθείτε! Και το καλύτερο; Είναι τόσο εύκολο το gui του, που αν κάποιος ξέρει το σκεπτικό λειτουργίας των οργάνων αυτών, τότε εύκολα θα βγάλει απίστευτους ήχους!

 

Το μόνο κακό είναι ότι μόνο 1 άνθρωπος ασχολείται με την ανάπτυξη του προϊόντος αυτού.

 

Δοκιμάστε το ελεύθερα!

 

 

Ναι ναι ξέρω ότι είμαι λίγο πιο χαρούμενος απ' ότι πρέπει, αλλά τόσο καιρό άκουγα ήχους του και πάντα ήμουν σκεπτικός αν όντως τα καταφέρει, ή αν πρόκειται περί ακόμη 1 φάρσας και τελικά να βγαίνει και μάλιστα από κάποιον ανεξάρτητο (νομίζω μεταπτυχιακός φυσικός είναι ο δημιουργός του) developer.

 

Ίσως οι κολοσσοί στο χώρο να έχουν να μάθουν κάτι;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boukaw μαλλον διαβαζουμε τα ιδια περιοδικα....Mια το nebula μια το wivi.....:)

 

Και εγω ειχα διαβασει κατι εγκώμια για αυτό το vsti και την πρωτοποριακή σχεδιαση του...

 

Ηρθε η ωρα να ακούσω και ντεμο...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα άλλο μου έκανε εντύπωση.

Είχα ρωτήσει παλιά για το Watermark Copy Protection ….

 

Και να τώρα που βλέπω πως είναι πραγματικότητα.

 

 

Copy Protection

WIVI doesn't depend on dongles or C/R (computer registration) or any other form of copy protection that limits the use of the software.

Instead, your player and your instruments are watermarked and encoded using the contact information from your credit card, before you even download the software. Installation is instant, and you're allowed to install and use the instruments on any number of computers and platforms, as long as you're the only one accessing the software.

 

http://www.wallanderinstruments.com/index.php?menu=products

 

Το τέλος των σπασμένων !!!

 

Καιρός να ασχοληθούμε και με την μουσική.

 

Ανοίγω ν¨εο θέμα με αυτό τον τίτλο …

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=138835#138835

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Boukaw μαλλον διαβαζουμε τα ιδια περιοδικα....Mια το nebula μια το wivi.....:)

 

Και εγω ειχα διαβασει κατι εγκώμια για αυτό το vsti και την πρωτοποριακή σχεδιαση του...

 

Ηρθε η ωρα να ακούσω και ντεμο...

 

Κοίτα το nebula είναι από το cm. Ε όταν το πέτυχα να το δίνει' date=' αποκλείεται να το έχανα.

 

Το wivi επί 1 χρόνο μας είχε φάει τα συκώτια στο kvr, τελικά χθες είδα ότι βγήκε (1 βδομάδα μετά την ανακοίνωσή του)! Ε και αν επί 1 χρόνο ακούς διάφορα, στο μεταξύ να πετάγονται διάφοροι έξυπνοι δεξιά και αριστερά και να λεν το μακρύ και το κοντό τους και τελικά με το που βγήκε, τα κεφάλια μέσα και με το που έβαλα το ντεμο να έχω μείνει έτσι [img']http://img291.imageshack.us/img291/6236/shockedsmileyzn3.gif[/img] ε καταλαβαίνεις....

 

Το τρομερό είναι η τεχνολογία που συνδυάζει, παρέχοντας απίστευτο τελικό αποτέλεσμα και όλα αυτά από κάποιον, ο οποίος δεν είχε καμιά σχέση με τον χώρο των plugins.

Να φανταστείς μάθαμε την ύπαρξη αυτού του plug από thread που ξεκίνησε, για το πόσο θα πρέπει να το χρεώνει! 8O

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια, ειμαστε σοβαροι?! Philarmonik ( δεν αναφερω καν το ογκωδες Vienna ) και γνωσεις ενορχηστρωσης κανουν πολυ καλυτερη δουλεια οσον αφορα τις ορχηστρικες δουλειες! Προσωπικη αποψη ακουγοντας τα δειγματα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου