Προς το περιεχόμενο

My first guitar


Giwrgos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι μαγνητες ειναι για πεταμα. Το μπρατσο ειναι λεπτο σαν μπουζουκι. Αρκετα βαρια κιθαρα. Και δεν συμπαθω και το βιδωτο τρεμολο αρμ που εχει.

Για αρχη καλη ειναι. Αλλα αυτοι οι μαγνητες ρε παιδι μου, τι σαβουρα μιλαμε... Οταν τους εβγαλα απο τη δικια μου και εβαλα κατι καλυτερο ηταν σαν ειχα καινουριο κιθαρονι.

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι μαγνητες ειναι για πεταμα. ... Οταν τους εβγαλα απο τη δικια μου και εβαλα κατι καλυτερο ηταν σαν ειχα καινουριο κιθαρονι.

 

συμφωνω και επαυξανω, οι ιμπανεζ ειναι παρα πολυ καλες για τα λεφτα τους, απλα αν αλλαξεις τους μαγνητες και βαλεις κατι καλυτερο η κιθαρα θα βελτιωθει τρομερα! μη βιαζεσαι ομως, παιξε να ευχαριστηθεις και οταν με το καλο νιωσεις και συ πως ηρθε η ωρα για βελτιωση του ηχου καντο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραια!! εχει και ενας φιλος μου ολοιδια για πρωτη.

παιζει μεταλ και ειναι ευχαριστημενος μεχρι στιγμης.

την δοκιμασα και μου αρεσε αν και λιγο βαρυα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αλήθεια είναι πως τώρα αρχισα και δεν ξέρω τπτ από μαγνίτες και τρέμολα.Δεν μπορώ να κρίνω τιν ποιότητα το ήχου γτ δν έχω πίασει αλλη κηθάρα στα χέρια μου ούτε γνωρίζω καποιον που να παίζει ηλεκτρική. :( :( :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ μην ανησυχεις, σιγα σιγα θα ερθει και αυτη η ωρα. Δεν ειπαμε να πας και να αλλαξεις μαγνητες αμεσως, απλως ρωτησες την αποψη μας. Το μονο που πρεπει να σε απασχολει προς το παρον ειναι να παιρνεις την κιθαρα και να παιζεις και καποια στιγμη στο μελλον οταν θα εχεις την ευκαιρια να ακουσεις και αλλες κιθαρες και εξοπλισμο και θα εχουν εκπαιδευτει και τα αυτια σου τοτε θα καταλαβεις απο μονος σου ποτε θα πρεπει να τους αλλαξεις... :D

Ένα στουντιάκι στην Οίτη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι να μάθεις αξιοπρεπώς κιθάρα προσπάθησε να μην ακούς άλλους όταν μιλάνε για μαγνήτες, να μην μπαίνεις στα επικίνδυνα θέματα του noiz (για μαγνήτες, ξύλα κλπ) και γενικά να μην μασάς και να μην ψαρώνεις γιατί πολλά ακούγονται και λίγα από αυτά είναι αλήθεια.

 

Keep on practicing!!! :D

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιώργο σε χαιρετώ.Αριστεροχειρες ενωθείτε. Το συγκεκριμένο μοντέλο το έχω και εγώ αφού σχεδόν όποτε βρίσκω αριστερή κιθάρα τη "χτυπάω".Είναι κλασσική στο είδος της και απο τις καλύτερες επιλογές για πρώτη κιθάρα.Όταν αυξηθούν οι ηχητικές σου απαιτήσεις θα πρέπει οποσδήποτε να αλλάξεις τους μαγνήτες.Η αίσθηση στο μπράτσο είναι εξαιρετική, αλλά πρόσεξε μην κολλήσεις, και δεν σε βολεύει άλλη κιθάρα στο μέλλον.Οι IBANEZ είναι εθιστικές στο μπράτσο αλλά καμμία άλλη εταιρία δεν παράγει τέτοιου στύλ μπράτσα.Τουλάχιστον απο αυτά τα μοντέλα που κυκλοφορούν για εμάς τους αριστερόχειρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου