Προς το περιεχόμενο

Aγγελίες και έξυπνοι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει ένα φαινόμενο στις Αγγλίες. Πολλά άτομα ξαναποστάρουν 4-5 φορές τις Αγγελίες τους ενώ υπάρχουν ήδη. Μάλιστα οι περισσότεροι από αυτούς πουλάνε σε παράλογες τιμές και λογικά ψάχνουν κορόιδα! Επίσης το περιεχόμενο κατά 90% αφορά πλήκτρα και synth.

 

Παιδιά δεν είμαστε λαλάκες! Έχω σβήσει πολλές από αυτές αλλά όπως είναι φυσικό δεν είναι εύκολο να εντοπίζονται όλες. Επίσης έχω πάρει πολλά πμ από άτομα που παραπονιούνται γι αυτό το λόγο και αυτή ήταν η αφορμή του όλου θέματος και θα ήθελα να σας παρακαλέσω να συνεχίζεται να μου στέλνεται πμ όταν εντοπίζετε κάτι τέτοιο.

 

Φυσικά το Νοιζ δεν είναι υπεύθυνο για το περιεχόμενο των Αγγελιών αλλά εγώ προσωπικά εκνευρίζομαι όταν βλέπω άτομα να προσπαθούν να ψαρέψουν κορόιδα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 47
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει ένα φαινόμενο στις Αγγλίες. Πολλά άτομα ξαναποστάρουν 4-5 φορές τις Αγγελίες τους ενώ υπάρχουν ήδη. Μάλιστα οι περισσότεροι από αυτούς πουλάνε σε παράλογες τιμές και λογικά ψάχνουν κορόιδα! Επίσης το περιεχόμενο κατά 90% αφορά πλήκτρα και synth.

 

Παιδιά δεν είμαστε λαλάκες! Έχω σβήσει πολλές από αυτές αλλά όπως είναι φυσικό δεν είναι εύκολο να εντοπίζονται όλες. Επίσης έχω πάρει πολλά πμ από άτομα που παραπονιούνται γι αυτό το λόγο και αυτή ήταν η αφορμή του όλου θέματος και θα ήθελα να σας παρακαλέσω να συνεχίζεται να μου στέλνεται πμ όταν εντοπίζετε κάτι τέτοιο.

 

Φυσικά το Νοιζ δεν είναι υπεύθυνο για το περιεχόμενο των Αγγελιών αλλά εγώ προσωπικά εκνευρίζομαι όταν βλέπω άτομα να προσπαθούν να ψαρέψουν κορόιδα!

 

+10000000

 

Ειχα κανει και εγω ενα Θεμα με το ιδιο περιεχομενο πριν 4-5 μηνες! Χαρακτηριστικα θυμαμαι οτι η αφορμη για να το ανοιξω ειναι οτι ενα "αλανι" ειχε κανει 17 post την ιδια αγγελια σε 40 μερες! 8O Νομιζω πως πρεπει να υπαρχει ενα fair play στις αγγελιες! Ακομη καλυτερα βεβαια να γινουν λιγο πιο αυστηρη οι οροι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ fleamail αλλά πιστεύω οτι ο λόγος είναι οτι θέλουν οι αγγελίες τους να βρίσκονται στο προσκήνιο διότι οι περισσότεροι δεν ψάχνουν μετά απο τη δεύτερη σελίδα. Δεν νομίζω οτι υπάρχει άλλη σκοπιμότητα.

 

Όσο για το δεύτερο, σχετικά με τις παράλογες τιμές, έχεις απόλυτο δίκιο.

 

Το διαπιστώσαμε και πρόσφατα σε thread που απαντούσαμε στο ίδιο άτομο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Προσφάτως νομίζω ότι έκανα αυτήν ακριβώς την παρατήρηση σε κάποιον που ποστάρει το ίδιο και το ίδιο ανά βδομάδα. Μάλλον η αγγελία αυτή σβήστηκε και μαζί και η γκρίνια μου. :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κανονικα!!! περιμενουν να τα καταφερουν με αυτο τον τροπο...?

συγχυζομαι κι εγω ακομα, που δεν ενδιαφερομαι σαν αγοραστης, βλεποντας καποιους να πουλανε ακριβοτερα απο το εμποριο τα παλια τους πληκτρα/synths..

εγω ο καημενος πουλαω ενα synth στα 3/4 της τιμης του και δεν ειναι κανενα παλιο, περυσι το αγορασα (nl 2x) και παλι αισθανομαι οτι καποιοι το εκλαμβανουν ως ακριβο.

anyway, αυτο που χρειαζεται ειναι κλειδωμα της αγγελιας και 2 σφαλιαρες να συνελθουνε :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πιστεύω οτι ο λόγος είναι οτι θέλουν οι αγγελίες τους να βρίσκονται στο προσκήνιο διότι οι περισσότεροι δεν ψάχνουν μετά απο τη δεύτερη σελίδα. Δεν νομίζω οτι υπάρχει άλλη σκοπιμότητα.

 

Υπάρχει και το... bump!!! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο θέμα της τιμής, νομίζω, ότι δεν μπορεί να πεί κανείς κάτι. Ο καθένας πουλάει όσο θέλει και είναι στην ευθύνη του υποψήφιου αγοραστή να ελέγξει την τιμή. Λυπηρό να γίνεται προσπάθεια εκμετάλευσης, αλλα συμβαίνει. Οποιος δεν βαριέται ίσως μπορεί να απαντήσει βάζοντας ένα link με την τιμή της αγοράς, αλλα και αυτό δεν είμαι σίγουρος ότι είναι σωστό. Γιατί να επέμβει κανείς στην αγγελία του άλλου ?

 

Οσο για την προσπάθεια να ανεβάσει κανείς την αγγελία του στην πρώτη σελίδα, είτε κάνοντας bump είτε αλλάζοντας λίγο την τιμή ... τι να πεί κανείς, και αυτό μπορεί να συμβεί.

 

Επειδή οι αγγελίες είναι -κατα την γνώμη μου- ένα σημαντικό σημείο του site, θέλουν moderation. Ισως να υπάρχει ειδικό software για διαχείριση αγγελιών που να βοηθάει σε τέτοια θέματα, αλλα δεν ειμαι πολύ ειδικός.

 

Πιθανόν να μπορεί να μπεί κάποιο button που να ειδοποιεί τους moderators, όπως εχω δεί να γίνεται σε κάποια φόρουμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ fleamail αλλά πιστεύω οτι ο λόγος είναι οτι θέλουν οι αγγελίες τους να βρίσκονται στο προσκήνιο διότι οι περισσότεροι δεν ψάχνουν μετά απο τη δεύτερη σελίδα. Δεν νομίζω οτι υπάρχει άλλη σκοπιμότητα.

 

Αν κάποιος μπαίνει στις αγγελίες με σκοπό να βρεί κάτι συγκεκριμένο και αυτό υπάρχει θα το βρεί! Μπορεί να κάνει και search!

 

Τώρα αν μπαίνει για να χαζέψει σίγουρα θα δει τις 2-3 πρώτες σελίδες, αφού τις υπόλοιπες τις χάζεψε στο παρελθόν!

 

¶γγελε σίγουρα κανένας δεν θα πει στον άλλον πόσο να πουλάει αλλά μέχρι ένα όριο βρε αδερφέ. Υπάρχει και το φιλότιμο! ¶λλωστε ένας από τους λόγους που βάλαμε τις Αγγελίες στο φόρουμ είναι για να γίνονται σχόλια και παρατηρήσεις!

 

Επίσης άλλος ένας λόγος ήταν για να μπορείς να βάζεις λεπτομερέστατη αγγελία, με λεπτομέριες, στοιχία και φωτογραφίες που στην τελική βοηθάνε στην πώληση. Τώρα έχεις τη δυνατότητα να γράψεις αγγελία έκθεση και πάλι βλέπεις αγγελίες του στυλ: Πωλείται Korg, Nίκος 6981212121

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
...

βλέπεις αγγελίες του στυλ: Πωλείται Korg' date=' Nίκος 6981212121[/quote']

 

:lol: :lol:

 

Ή ακόμη καλύτερα:

Korg epaggelmatiko me to kouti tou poulaw, Nikos. Mono tel 6981212121
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου