Προς το περιεχόμενο

Πού είναι οι iMAC οεο!?


kilon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αα και μια ερωτηση...κατι διαβαζα σε φορουμ του εξωτερικου περι προβληματος του πληκτρολογιου νομιζω στα F buttons και συγκεκριμενα στο F3...για πες μας λοιπον αν αντιμετωπισεις οποιοδηποτε προβλεμα...!

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 20
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

¶ντε και τώρα πλέον με το καινούργιο logic studio βλέπω να αλλαξοπιστούν πολύ. Δώστε imac στο λαό. Λέτε να παίξει καμμιά προεκλογική παροχή και για μας τους φτωχούς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Το πληκτρολογιο μου φαίνεται μια χαρά. Πολύ καλή αίσθηση στα πλήκτρα και σταθερό. Και η οθόνη καλή. Μια παρατήρηση σχετικά με τη μνήμη.

 

Αυτά έρχονται με 1GB RAM.

H rainbow χρεώνει 120 + για το extra GB ενώ τα multirama βαζουν kingston και τη χρεώνουν 42 (περίπου) +ΦΠΑ.

Ο τεχνικός εκεί μου είπε ότι πρόκειται περί της ίδιας αριβώς μνήμης. (Μάλλον στη rainbow χρεώνουν και την τοποθέτηση?)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όπως στις αντιπροσωπείες αυτοκινήτων. Τα ανταλλακτικά κοστίζουν 2 και 3 φορές πάνω απ' ότι σε ένα απλό συνεργείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι κ εγω μιλησα με το παιδι απο το applestore και μου ειπε οτι βαζουν kingston οποτε μου λεει και μονος σου να τη βαλεις τπτ δεν ειναι...ενα συρταρακι ειναι κατω απο την οθονη φιλε χαριλαε!!επισης στα μουλτιραμα ο iMac εχει 1529 ενω στα applestore 1547 που σημαινει οτι +12 η μνημη στα multi βγαινει πιο φθηνα!!

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Α.... και ένα ευχάριστο.

Στο garageband 08 (που είναι προ-εγκατεστημένο) επιτέλους προσέθεσαν automation σε όλες τις παραμέτρους (όλων των effects που έχεις βάλει σε ένα track) και όχι μόνο στα volume/pan. Προσεγγίζει πλέον ένα "κανονικό" sequencer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Drum roll.........

 

:wink: :wink: :wink:

 

Σας γράφω από τον καινούριο μου iMAC.

 

Λίγο νωρίτερα σήμερα τον ξεπακετάρισα / έστησα (δηλαδή συνέδεσα 2 USB και ένα καλώδιο ρεύματος. :lol: )

 

Τον πήρα από το multirama (κατάστημα Ηρακλείου Κρήτης). Τον παρήγγειλα την περασμένη εβδομάδα (Πέμπτη) - είχα δώσει και μία μικρή προκαταβολή (100 Ευρώ).

Συνολικά στοίχησε 1578 Ευρώ με 2GB RAM . (20''' date=' Core2duo 2.4GHz, 320GB δίσκο).

 

Μου είχαν πει ότι η Rainbow τους είχε ενημερώσει για παράδοση μετά τις 15/9, ουσιαστικά δηλαδή μετά τις εκλογές. Τηλεφώνησα χθές για να μάθω αν ισχύει ο χρόνος παράδοσης, και μου είπαν να πάω σήμερα να τον πάρω. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:[/quote']

 

Με γεία και απο μένα , και εγω απο οτι φένεται δευτέρα θα πάω να παραγγείλω τον imac 20'' 2.0Ghz 1 GB ram. 1270 Ευρο. Παραπάνω μνήμη θα βάλω μόνο αν μου χρειαστεί, που δεν το βλέπω, οπότε για την ώρα είναι ένα περριτό έξοδο.

 

θα ήθελα πολύ να χρησιμοποιήσω το garageband έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για την καινούργια έκδοση . Αν και γαι την ώρα παραμένο φανατικός οπαδός του ableton live 6.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραπάνω μνήμη θα βάλω μόνο αν μου χρειαστεί' date=' που δεν το βλέπω, οπότε για την ώρα είναι ένα περριτό έξοδο.

[/quote']

 

extra μνημη ΠΟΤΕ δεν ειναι περιττο εξοδο, ιδιαιτερα αν αναλογιστει κανεις οτι με την παροδο του χρονου οι παλιες μνημες ακριβαινουν και γινονται σπανιοτερες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραπάνω μνήμη θα βάλω μόνο αν μου χρειαστεί' date=' που δεν το βλέπω, οπότε για την ώρα είναι ένα περριτό έξοδο.

[/quote']

 

extra μνημη ΠΟΤΕ δεν ειναι περιττο εξοδο, ιδιαιτερα αν αναλογιστει κανεις οτι με την παροδο του χρονου οι παλιες μνημες ακριβαινουν και γινονται σπανιοτερες ;)

 

Συμφωνώ αλλά είπα για την ώρα μπορώ να το αναβάλω για ένα εξάμηνο. Σύν οτι δουλεύω κυρίως με Motif και όχι με romplers. Δεν αμφισβητώ ουτε το απαραίτητο της επεξεργαστικής ισχύς ούτε την σημασία της μνήμη αλλά μόνο αν δουλεύει καθαρά κατά ένα μεγάλο ποσοστό υπολογιστή. Αν δουλευά και είχα πολλά λεφτά και 4 GB θα έβαζα.

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου