Προς το περιεχόμενο

Ποιό wah?


kultura

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αναλογως και τι στυλ μουσικης θελεις να το παιξεις..εγω πχ εχω απο τα rmc το wizard wah το οποιο ειναι για γκαζια και συνεργαζεται καλυτερα με humbuckers...

μπορεις να το ακουσεις καλα εδω σε μια ηχογραφηση που εκανα χθες... :wink:

 

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=11213

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 8 μήνες αργότερα...

γεια χαρα σε όλους

αυτες τις μέρες ψάχνω για κάποιο καλό wah και πήρε το μάτι μου τα artec wah pedals τα οποία απο specs μου φάνηκαν πολύ καλύτερη επιλογή από τα κλασσικά Vox - dunlop.. και πολύ πιο φτηνα.

για ρίξτε μια ματιά εδω

http://www.artecsound.com/effect/apw-7.htm

δε ξέρω εμένα μου φαίνονται καλή φάση.. αλλά θα ήθελα να μου πείτε κ εσείς τη γνώμη σας γιατί απο wah δεν έχω ιδέα..

πάντως στο θωμά καινούριο αυτό του link κάνει 64 και λέει οτι έχει καλό pot και έχει και τις ρυθμίσεις σε ..προσβάσιμο μέρος, και είναι και tru bypass που από ότι ακούω είναι σημαντικό για τα wah..

 

ευχαριστώ προκαταβολικά  ;D

 

 

 

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το crybaby εχει καλουτσικο ηχο ...αλλα χαλαει!! και εχει και μικρη διαδρομη

 

Το crybaby χαλαει μονο αμα το πεταξεις πανω σε τοιχο, και μαλλον κακο στον τοιχο θα κανεις. Αμα προσεχεις και το ποτενσιομετρο λιγακι θα εισαι μια χαρα. Το δικο μου το εχω απο το 1992, για βαλε....

 

Η διαδρομη του μου ειναι υπεραρκετη και ο ηχος για hard rock και blues που το θελω εγω, μου ειναι just right. Τωρα αμα το θες για τσουκου τσουκου, λε φρικ ντε σικ, ερθ γουιντ εντ φαιαρ δεν ξερω, δεν παιζω τετοια

 

Το μονο wah που με εντυπωσιασε ως παραμετροποιησιμο γι αυτο και το χτυπησα κι αυτο (+ το δικο μου) ειναι το Crybaby From Hell του Dimebag Darell, και πραγαματικα ειναι ΑΣΤΕΡΙ

 

Παντως δεν ξερω για τα αλλα, αλλα το Bad Horsie ειναι ΜΑΚΡΑΝ το χειροτερο wah που εχω ακουσει, πολυ πλαστικουρα, ΠΟΛΥ ομως, και ψοφιο, ΠΟΛΥ ψοφιο

Και (δυστυχως) και ενα vox που ειχα ακουσει δεν μου αρεσε (για vox πηγαινα στην αρχη).

Θα σου πω ενα πραγμα ομως. Οταν πηρα το δικο μου περασα και ακουσα ΟΛΑ τα wah που υπηρχαν στο μαγαζι (ΟΛΑ crybaby) καθως ΚΑΝΕΝΑ δεν ηταν εντελως ιδιο με το αλλο (στα δικα μου αυτια)

 

Cheers........

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο wah που με εντυπωσιασε ως παραμετροποιησιμο γι αυτο και το χτυπησα κι αυτο (+ το δικο μου) ειναι το Crybaby From Hell του Dimebag Darell, και πραγαματικα ειναι ΑΣΤΕΡΙ

 

+1000

 

Να μην ήταν και τόσο άσχημο ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο wah που με εντυπωσιασε ως παραμετροποιησιμο γι αυτο και το χτυπησα κι αυτο (+ το δικο μου) ειναι το Crybaby From Hell του Dimebag Darell, και πραγαματικα ειναι ΑΣΤΕΡΙ

 

+1000

 

Να μην ήταν και τόσο άσχημο ;D

 

Ασχημο ειναι το military χρωμα ΑΛΛΑ η μαγκια με το scateboard pad ειναι ΟΛΑ τα λεφτα. Πολλες φορες πηγα να φαω σαβουρα με το κανονικο γι αυτο και εκανα και σ αυτο "πατεντα"

 

Ειναι για ...μαχιμους παιχτες χεχεχε

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου