Προς το περιεχόμενο

Ποιό wah?


kultura

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Το μονο wah που με εντυπωσιασε ως παραμετροποιησιμο γι αυτο και το χτυπησα κι αυτο (+ το δικο μου) ειναι το Crybaby From Hell του Dimebag Darell, και πραγαματικα ειναι ΑΣΤΕΡΙ

 

Δηλαδη,καποιος που εχει ηδη ενα wha για funk-blues (Vox) και ψαχνει για ενα δευτερο ΠΟΥ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΑΨΟΓΑ ΜE DISTORTION ΚΑΙ HUMBUCKERS ,το συγκεκριμενο Wha θα του κανει δουλεια ?

 

ΥΓ:αν κρινω απ'αυτους που το χρησιμοποιουν στο site της Dunlop μαλλον ναι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μονο wah που με εντυπωσιασε ως παραμετροποιησιμο γι αυτο και το χτυπησα κι αυτο (+ το δικο μου) ειναι το Crybaby From Hell του Dimebag Darell, και πραγαματικα ειναι ΑΣΤΕΡΙ

 

Δηλαδη,καποιος που εχει ηδη ενα wha για funk-blues (Vox) και ψαχνει για ενα δευτερο ΠΟΥ ΝΑ ΣΥΝΕΡΓΑΖΕΤΑΙ ΑΨΟΓΑ ΜE DISTORTION ΚΑΙ HUMBUCKERS ,το συγκεκριμενο Wha θα του κανει δουλεια ?

 

ΥΓ:αν κρινω απ'αυτους που το χρησιμοποιουν στο site της Dunlop μαλλον ναι...

 

For sure!!Και μόνο οι παραμέτροι που μπορείς να ρυθμίσεις θα σε καλύψουν ;)

You are wrong f**ked and overatted...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το slash signature έχω και πραγματικά μαμάει!

Τραγουδάει, τι να πω!

Προσωπικά δεν έχω ακούσει καλύτερο. Θα μου πε'ιτε βέβαια γούστα είναι αυτά...

Jizzzzzzzzzzzzzzzz da pit!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καινούργιο Dunlop Eddie Van Halen το έχει ακούσει κανένας?

http://www.jimdunlop.com/index.php?page=products/pip&id=373&pmh=products/p_and_e_detail

 

Επίσης το Dunlop Zakk Wylde? Έχω ακούσει οτι είναι πολύ καλό με distortion.

http://www.jimdunlop.com/index.php?page=products/pip&id=268&pmh=products/p_and_e_detail

 

 

Ioannina! The best city in this f@ckin' world!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να θέλω να γίνω ο σπαστικός που υποστηρίζει ότι το μπχλιμπίδι που αγόρασε είναι το καλύτερο έχω να πω το εξής:

 

το Budda wah μπορεί να μην εντυπωσιάζει όταν το δοκιμάζεις μόνος σου

 

ΑΛΛΑ

όταν παίζεις σε ένα σχήμα, και μάλιστα σε μπουζούκια με άλλους 10 να βαράνε ό,τι έχουν (drummer και κρουστός από 5 πιατίνια ο καθένας, το μπουζούκι και η κάρια η τραγουδιάρα να σου τρυπάνε τα αφτιά, το βιολί και το synth-κλαρίνο να κλαίνε κτλ) το Budda 'βγαίνει μπροστά', ακούγεται καθαρότατα και δε μασάει σε αντίθεση με άλλα wah.

 

Αξίζει να το δοκιμάσεις και να το αγοράσεις (αν και η τιμή είναι λίγο τσιμπημένη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μμμμ λοιπον,

 

το wah Van Halen δεν το εχω ακουσει, αλλα απ την αλλη, ο Van Halen με wah??? Aπο που κι ως που? Μου μυριζει οτι επειδη εχει endorsement με την Dunlop τον εβαλαν να βγαλει μεχρι και σωβρακα Van Halen επειδη ξερουν οτι τα αμερικανανακια (τουλαχιστο μερικα απο αυτα) θα το παρουν μονο και μονο απο το ονομα. Απο την αλλη μπορει απλα να ειναι ενα τρομερο μηχανημα.

 

Του Zakk εχω την εντυπωση οτι ειναι πολυ κοντα στου Dimebag απλα του Dime εχει και ΟΛΕΣ τις γνωστες modes. Ηχητικα πρεπει να ειναι κοντα και το εμπιστευομαι (καθως ΚΑΙ οι 2 το χρησιμοποιουν το wah πιο πολυ κι απ την κιθαρα τους)

Α, αυτο που ξεχασα, ειναι ενα απο τα σουπερ πραματα που εχει το Dime, την εξτρα εξοδο απο την ΙΔΙΑ μερια με το input για να ειναι το wah κοντα στα εκαστοτε πεταλια η την πεταλιερα κι οχι 20 ποντους μακρια και να το ψαχνεις με το ποδι.

Να μου πεις σιγα τα πραματα, αλλα λιγο το ενα, λιγο το αλλο.....

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου