Προς το περιεχόμενο

Βοήθεια για pickguard


Subfire

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδες διορθώνω μια παλιά yamaha κιθαρίτσα και της βάζω ένα emg 81 όμως δεν βρίσκω Pickguard που να ταιριάζει...Ξέρετε κανενα μαγαζί στην αθήνα που να κάνει τέτοια δουλειά...Δηλ να βρισκει ή να μετατρέπει pickguards...

 

Υ.Γ.Πηρα ενα pickguard απο ebay και δεν εκανε(την πατησα)

Υ.ΓΔεν ειμαι απο αθήνα αλλα θα παω σε λιγεσ μερες γι αυτο το λογο...

 

please help

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εχω...ομως θελω να ειναι λιγο custom...οχι οπως το αυθεντικο αλλα με ενα διπλο μαγνητη, μαυρο!!

και υπ'οψιν ειναι yamaha, οχι fender...βοήθεια

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμφιβάλλω αν θα βρεις έτοιμο. Αν έχεις σέγα, τότε πάρε ένα φύλλο πλαστικό, βάλε το παλιό πάνω, κάνε το σχέδιο δηλαδή, μετά "ξεχείλωσε" το route για τον μονό και κάντο για διπλό μαγνήτη και κόψτο με την σέγα!

Μάυρο πλαστικό για pickguard μπορείς να βρεις σε πολλά ιντερνέτομάγαζα, όπως π.χ. εδώ:

 

http://www.stewmac.com/shop/Pickguards/Pickguard_materials/Black_Pickguard_Materials.html

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριαστω παιδιά,

μηπως ξερετε κανενα αλλο μαγαζι στην αθηνα μιας και θα παω...?

ειναι και λιγο ακριβό το enigma...!!!>!>!>

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια και περι pickguard ο λογος να αναφερω κατι που μου εκανε εντυπωση σημερα.........δεν ειμαι και ο πιο συχνος επισκεπτης των Ελληνικων μαγαζιων και ψαχνοντας για ενα απλουστατο ασπρο 3-ply pickguard για τελε μπηκα σε ενα (στο μοναδικο που ειχε....ολοι οι υπολοιποι γιοκ) ζητωντας το............Τωρα δεν θελω σε καμμια περιπτωση να αρχισει η γνωστη συζητηση περι ελληνικων μαγαζιων που αλλωστε εχει εξαντληθει αλλα ποσο κοστιζε?

 

Ενα απλο κομματι πλαστικο ειναι, χωρις ιδιαιτερες απαιτησεις η κατασκευαστικα τερτιπια..............η τιμη ηταν 55¤ 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O Ειμαστε σοβαροι????Για να το θεσω αλλιως το pickguard αντιπροσωπευε το 10% της αξιας της κιθαρας μου ................ 8O 8O 8O 8O 8O 8O 8O

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

8O :lol:

 

Σε γνωστό κατάστημα μου έχουν ζητήσει 0.8 Eυρώ / βίδα pickguard.

 

Δηλαδή για 11-βιδο θέλεις άλλα 8.8 Ευρώ για τις βιδίτσες. :lol: :lol: :lol:

 

Και επειδή ήθελα 20-30 από δαύτες, πηγα 50 μέτρα πιό κάτω που έκαναν 1.5 Ευρώ οι 10.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τα ανταλλακτικά είναι πάντα πιό ακριβά..... δηλαδή πόσο νά χε το pickguard? 5 ευρώ? ??

Όλες οι αντιπροσωπείες εκεί ποντάρουν είτε λέγεται κιθάρα είτε αμάξι... δοκίμασες τιμολογιακά να φτιάξεις ένα αυτοκίνητο π.χ ένα citroen C2 από ανταλλακτικά της αντιπροσωπείας ??? 10 φορές το αμάξι θα ξαναπλήρωνες!! εκεί να δεις ένα πλαστικό λεβιεδάκι για το φλάς 80 και 120 ευρώ και θα τραβάς τα μαλιά σου...

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Μα τα ανταλλακτικά είναι πάντα πιό ακριβά..... δηλαδή πόσο νά χε? 5 ευρώ? ??

Όλες οι αντιπροσωπείες εκεί ποντάρουν είτε λέγεται κιθάρα είτε αμάξι... δοκίμασες τιμολογιακά να φτιάξεις ένα αυτοκίνητο π.χ ένα citroen C2 από ανταλλακτικά της αντιπροσωπείας ??? 10 φορές το αμάξι θα ξαναπλήρωνες!! εκεί να δεις ένα πλαστικό λεβιεδάκι για το φλάς 80 και 120 ευρώ και θα τραβάς τα μαλιά σου...

 

Α Τάκη....τώρα που σε βρήκα...

Λες οι φτηνές βίδες να μου κατέστρεψαν τα χαμηλομεσαία? :lol:

 

 

 

 

(Πλάκα κάνω έτσι :lol: ? Μη μου συγχιστείς :wink: ... :wink: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου