Προς το περιεχόμενο

Καινούργιο μπάσσο!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, ψάχνω για μπάσσο (πεντάχορδο) στα 700. Δεν είμαι και πολύ έμπειρος και ΖΗΤΩ ΒΟΗΘΕΙΑ!!! Παίζω κυρίως ροκ αλλά τελευταία εχω πωρωθεί με τζαζ και θα ήθελα το μπάσσο να με καλύπτει και εκεί (από άποψη ήχου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Fender Jazz Bass V Mexico, εαν δωσεις και 100 ευρω για 2 μαγνητες θα το φερεις κατα πολυ στα μετρα σου αλλα πιστεψε με θα σου κρατησει το πολυ 3 χρονια οπου θα αρχισουν και τα προβληματα. Εμενα ηταν το πρωτο μου μπασο, το αγορασα πριν 4 χρονια και το αλλαξα κατευθιαν μαγνητες, dimarzio jazz bass, διοτι οι εργοστασιακοι ειναι μαπα. Μετα απο 2 χρονια και κατι αλλαξα τα ποτενσιομετρα, γιατι ο θορυβος τους εγινε ενοχλητικα αισθητος και αργοτερα οταν αγορασα ενα sting ray και αφου ειχαν φαγωθει τα ταστα και αρχησε να εχει προβληματα στον καβαλαρη και τα κλειδια, το εκανα αταστο με ενα all parts μανικι και ενα badass καβαλαρη. Δεν εχω παιξει με αλλα πενταχορδα αλλα εαν θελεις κατι για 2-3 χρονια μεχρι να βρεις λεφτα να παρεις ενα σοβαρο μπασο στο προτεινω. Παντος απεφυγε τις φθηνες σειρες της ibanez και της cort, θα σου κρατησουν λιγοτερο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα SR μπάσσα της Ibanez είναι πολύ καλά (για τα γουστα μου). Βέβαια παίζει ρόλο και ο ενισχυτής.

 

Στα λεφτά που ψάχνεις το SR505 (¤ 633 στον Thomann)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου