Προς το περιεχόμενο

σε τι χρησιμευει το ντι α'ι'?


ntadis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ok. Προφανώς δεν γνωρίζετε να απαντήσετε στα απλά ερωτήματα που έθεσα. Τουλάχιστον μην μας δουλεύετε με τέτοιου είδους ατάκες. Είναι πιο τίμιο να πεις "φίλε δεν ξέρω να σου απαντήσω" παρά να πετάξεις την παρακάτω ατάκα που δεν χρησιμεύει σε τίποτα.

 

Σου φάνηκε να έλαβε χώρα κανένας τσακωμός?

 

Συζήτηση κάνουμε.

 

συνεχίστε ανενόχλητοι την επίδειξη γνώσεων σας και το ποιος έχει δίκιο και ποιος έχει άδικο. 8O 8O 8O

 

Μπράβο το βρήκες!!!! :) :) :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ok. Προφανώς δεν γνωρίζετε να απαντήσετε στα απλά ερωτήματα που έθεσα. Τουλάχιστον μην μας δουλεύετε με τέτοιου είδους ατάκες. Είναι πιο τίμιο να πεις "φίλε δεν ξέρω να σου απαντήσω" παρά να πετάξεις την παρακάτω ατάκα που δεν χρησιμεύει σε τίποτα.

 

Σου φάνηκε να έλαβε χώρα κανένας τσακωμός?

 

Συζήτηση κάνουμε.

 

συνεχίστε ανενόχλητοι την επίδειξη γνώσεων σας και το ποιος έχει δίκιο και ποιος έχει άδικο. 8O 8O 8O

 

Μπράβο το βρήκες!!!! :) :) :wink:

 

Δεν ήταν δύσκολο!

¶λλωστε το noiz είναι γεμάτο με ανούσια κατεβατά που δεν απαντούν σε ερωτήματα που τίθενται. :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επίσης το noiz έχει όλα τα θέματα 3 και 4 φορές γιατί μερικοί τύποι βαριούνται να ψάξουν παρελθοντικά post.

 

Kαι αν ψάξεις λίγο πιο πάνω θα δεις οτι απάντησα απλά ίσως δεν έκανες τον κόπο να φτασεις μέχρι εκεί. Η αντιπαράθεση που ξεκίνησες μαζί μου δήλαδή βοηθά σε τίποτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επίσης το noiz έχει όλα τα θέματα 3 και 4 φορές γιατί μερικοί τύποι βαριούνται να ψάξουν παρελθοντικά post.

 

Kαι αν ψάξεις λίγο πιο πάνω θα δεις οτι απάντησα απλά ίσως δεν έκανες τον κόπο να φτασεις μέχρι εκεί. Η αντιπαράθεση που ξεκίνησες μαζί μου δήλαδή βοηθά σε τίποτα?

 

Α μάλιστα. Επειδή μάλλον είμαι απρόσεκτος :lol: :lol: :lol: μπορείς να κάνεις copy paste τις απαντήσεις σου στα ερωτήματα που έθεσα που αφορούσαν στη συνδεσμολογία του DI;;; Γιατί εγώ όσο και αν έψαξα δεν βρήκα δικά σου posts που να δίνουν απαντήσεις στα ερωτήματα που έθεσα. :roll: :roll: :roll:

 

 

Ιδού και οι απορίες που είχα θέσει:

 

Επειδή δεν το καταλαβαίνω καλά το άρθρο, μήπως θα μπορούσε κάποιος να πει κάποια περισσότερα πράγματα κυρίως όσον αφορά τη συνδεσμολογία και για το αν είναι απαραίτητο το DI σε μια studio ηχογράφηση ή σε ένα live;

 

Πχ κάποιος που θέλει να ηχογραφεί τα φωνητικά του στο home studio του πχ με το Cubase 4 πέρα από τα πυκνωτικά μικρόφωνα και τους προενισχυτές των μικροφώνων είναι απαραίτητο και το DI; Και αν είναι απαραίτητο, πώς ακριβώς γίνεται η συνδεσμολογία όλων αυτών;

Τέλος, η συνδεσμολογία αυτή ισχύει και για τα live, όπου αντί για την κονσόλα του Cubase χρησιμοποιούμε hardware κονσόλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επίσης το noiz έχει όλα τα θέματα 3 και 4 φορές γιατί μερικοί τύποι βαριούνται να ψάξουν παρελθοντικά post.

 

Kαι αν ψάξεις λίγο πιο πάνω θα δεις οτι απάντησα απλά ίσως δεν έκανες τον κόπο να φτασεις μέχρι εκεί. Η αντιπαράθεση που ξεκίνησες μαζί μου δήλαδή βοηθά σε τίποτα?

 

Α μάλιστα. Επειδή μάλλον είμαι απρόσεκτος :lol: :lol: :lol: μπορείς να κάνεις copy paste τις απαντήσεις σου στα ερωτήματα που έθεσα που αφορούσαν στη συνδεσμολογία του DI;;; Γιατί εγώ όσο και αν έψαξα δεν βρήκα δικά σου posts που να δίνουν απαντήσεις στα ερωτήματα που έθεσα. :roll: :roll: :roll:

Ώχου ρε παλικάρι μου, κούνα λίγο τα δάχτυλά σου και κάνε μια έρευνα στο forum, 15 φορές έχουμε πει για τα DI. Σιγά την πυρηνική φυσική πια που δεν θα ξέρει ένα forum ολόκληρο να σου απαντήσει! Έλεος δηλαδή! 8O

 

Α, και χαλάρωσε λίγο το υφάκι σου γιατί δεν τα μπορώ αυτά τα απαιτητικά, με χαλάνε στο στομάχι... 8)

 

EDIT: Και για να μην κουραστείς, ορίστε:

 

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8800

http://www.noiz.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=280

 

Μου πήρε τον ιλιγγιώδη χρόνο των 2 λεπτών για να τα βρω...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το ξεθικαρώσω το ξίφος...;

 

 

Να γεμίσω την κουμπούρα ....;

 

 

ή θα λήξει άδοξα...;

 

 

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶λλωστε το noiz είναι γεμάτο με ανούσια κατεβατά που δεν απαντούν σε ερωτήματα που τίθενται. :wink:

 

Mια πρόταση: αν δεν μπορείς να καταλάβεις μόνος σου πόσο άκυρο είναι αυτό που έγραψες, δεν θα σου βάλει μυαλό κανείς.

 

Φιλικά (κάιντα), Σ.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επίσης το noiz έχει όλα τα θέματα 3 και 4 φορές γιατί μερικοί τύποι βαριούνται να ψάξουν παρελθοντικά post.

 

Kαι αν ψάξεις λίγο πιο πάνω θα δεις οτι απάντησα απλά ίσως δεν έκανες τον κόπο να φτασεις μέχρι εκεί. Η αντιπαράθεση που ξεκίνησες μαζί μου δήλαδή βοηθά σε τίποτα?

 

Α μάλιστα. Επειδή μάλλον είμαι απρόσεκτος :lol: :lol: :lol: μπορείς να κάνεις copy paste τις απαντήσεις σου στα ερωτήματα που έθεσα που αφορούσαν στη συνδεσμολογία του DI;;; Γιατί εγώ όσο και αν έψαξα δεν βρήκα δικά σου posts που να δίνουν απαντήσεις στα ερωτήματα που έθεσα. :roll: :roll: :roll:

 

Ώχου ρε παλικάρι μου' date=' κούνα λίγο τα δάχτυλά σου και κάνε μια έρευνα στο forum, 15 φορές έχουμε πει για τα DI. Σιγά την πυρηνική φυσική πια που δεν θα ξέρει ένα forum ολόκληρο να σου απαντήσει! Έλεος δηλαδή! 8O

 

Α, και χαλάρωσε λίγο το υφάκι σου γιατί δεν τα μπορώ αυτά τα απαιτητικά, με χαλάνε στο στομάχι... 8)

 

EDIT: Και για να μην κουραστείς, ορίστε:

 

http://www.noiz.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8800

http://www.noiz.gr/modules.php?name=News&file=article&sid=280

 

Μου πήρε τον ιλιγγιώδη χρόνο των 2 λεπτών για να τα βρω...[/quote']

 

 

Ρε παλικάρι, προτού απαντήσεις και μου δώσεις το άκυρο link με το άρθρο που μου έδωσες, κούνησες λίγο τα δαχτυλάκια σου για να διαβάσεις την εξέλιξη του θέμάτος όπου αναφέρω ότι το εν λόγω άρθρο είναι δυσνόητο και αν θα μπορούσε κάποιος να μας μιλήσει πιο κατανοητά για το DI;

 

Α και το δικό σου υφάκι με χαλάει. Δεν γνωριζόμαστε κι απο χτες για να με αποκαλέις παλικάρι σου. Χαλάρωσε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

¶λλωστε το noiz είναι γεμάτο με ανούσια κατεβατά που δεν απαντούν σε ερωτήματα που τίθενται. :wink:

 

Mια πρόταση: αν δεν μπορείς να καταλάβεις μόνος σου πόσο άκυρο είναι αυτό που έγραψες' date=' δεν θα σου βάλει μυαλό κανείς.

 

Φιλικά (κάιντα), Σ.[/quote']

 

Ελπίζω να μην θέλεις να σου παραθέσω εδώ μια ολόκληρη ανθολογία από τέτοιου είδους θέματα!!! Είναι γεμάτο το noiz με θέματα όπου άλλο πράγμα ρωτά αυτός [που ξεκινά το θέμα και στην πορεία το θέμα καταλήγει να μιλά για "3 πουλάκια κάθονταν".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σίγουρα 3 τα πουλάκια...;

 

 

Μήπως το ένα είναι ακουστικό είδωλο;

 

 

Και τι τραγουδούσαν...;

 

Τι ηχεία, μικρόφωνα και κονσόλες είχαν..;

 

 

Με τι καλώδια είχαν συνδεθεί...;

 

 

 

Και τι η/υ χρησιμοποιούσαν...;

 

PC ή Mac..;

 

 

 

Και το κυριότερο....

 

 

τι από τα δυο προτίμησαν τελικά τα πουλάκια...

 

PC ή Mac...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου