Προς το περιεχόμενο

"αναβάθμιση" μιας squier strat


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε αμα εχει 1000αναλυθει, τοτε ασ'το...

 

δεν υπαρχει λογος για "φορουμικες" μαχες οταν συζητουνται υποκειμενικες αποψεις.

 

 

...οχι αλλο καρβουνο!!! :lol: :lol: :lol:

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 31
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η ΠΕΤΑ ΤΗ ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΜΙΑ ΠΑΛΙΑ ΣΤΡΑΤΟ ('59 ας πουμε) ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ.

ΧΑΧΑ

Φιλικα Δελτα.

(Με λεγανε Γαμα αλλα με εκοψε η λογοκρισια)

 

ΧΑΧΑ

 

:lol:

 

Ευχαριστω ολους για τις προτασεις σας. Ο λογος που δε θελω να σκασω πολλα χρηματα ειναι οτι ηδη εχω μια strat reissue 57' (αξια=ανεκτιμητη :lol:) την οποια δε μπορω να ρισκαρω να την κουβαλαω δεξια και αριστερα για αυτο και σκεφτηκα να κανω τη squier λιγο πιο λειτουργικη. Λεω να ξεκινησω με ενα budget των 100ευρω και να προσπαθησω να κανω μονος μου καποιες μετατροπες οπως ο ειπε και ο janick :wink:

ΕΝΝΟΟΥΣΑ ORIGINAL 59 ΟΧΙ REISSUE :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΝΝΟΟΥΣΑ ORIGINAL 59 ΟΧΙ REISSUE :twisted:

 

:wink: ...το ειχα καταλαβει :lol:

 

Οι '59 παίζουν χάλια γιατί το '55 που κόβανε τα σχετικά μαπλόδέντρα είχε κατεβάσει πολλά νερά ο Μάρτης.

 

Αυτο ειναι αληθεια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΕΝΝΟΟΥΣΑ ORIGINAL 59 ΟΧΙ REISSUE :twisted:

 

:wink: ...το ειχα καταλαβει :lol:

 

Οι '59 παίζουν χάλια γιατί το '55 που κόβανε τα σχετικά μαπλόδέντρα είχε κατεβάσει πολλά νερά ο Μάρτης.

 

Αυτο ειναι αληθεια!

 

 

καλα, αν δεν θελετε τις '59 σας, πολυ ευχαριστως να σας απαλαξω απο την παρουσια τους...

:lol: :lol: :lol:

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες αργότερα...

Τελικα σημερα τη πηρα τη squier απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη της. Αποφασισα οπως μου προτεινατε οι περισσοτεροι να αλλαξω bridge απο guitarfetish και να παρω και αυτο το ετοιμο pickguard http://store.guitarfetish.com/hueqhsswhpra.html Πως το παραγγελνω ομως αφου δεν εχει κουμπι "order"  ???

 

Και ενα δευτερο προβλημα... τα ταστα ειναι χαλια και το nut & τα tuners καλο θα ηταν να αλαχθουν. Μηπως αντι να σκασω καμια 200€ για ολα αυτα να κοτσαρω κανενα ετοιμο μπρατσο rockinger / warmoth ? Θα ταιριαξει στη squier η θα πρεπει να τρεχω σε μαστορους?  :-\

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν τα ταστα θελουν αλλαγη, αυτο σημαινει αρκετα $$$ (συν τα υπολοιπα upgrades) Εγω στην θεση σου δεν θα την επαιρνα.

 

Εχω 2 squier, η μια μεταχειρισμενη και παιζει μια χαρα. (Ισως καποια στιγμη βαλω μαγνητες, δεν εχω αλλαξει τιποτα ακομα)

 

H αλλη που την πηρα καινουργια παιζει και αυτη αλλα ειναι απλως αξιοπρεπης. Εχει ερθει με κατι 9ρες παναθλιες χορδες και δεν τις εχω αλλαξει ακομα, αλλα νομιζω θα εχει τρομερη βελτιωση.  Σε αυτη θα βαλω μαγνητες απο fender mexico μεταχειρισμενους.

 

Αμα η κιθαρα σου καθεται καλα στο χερι και σε βολευει τοτε πιστευω αξιζει να την φτιαξεις. Εαν παρεις μια ακριβοτερη που δεν σε βολευει τοσο πολυ, καλυτερα να φτιαξεις αυτην.

τσαμπα καιει η λαμπα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H ζωη ειναι μικρη..παρε μια καλη θηκη και παιρνε την καλη σου την κιθαρα απο εδω και απο εκει..να παιζεις οσο το δυνατον περισσοτερες ωρες..εκτος και ενα εχεις σκοπο να δινεις Live σε ορυχεια.. :) ή σε μπουζουξιδικα και οι αλλοι να ανοιγουν 12 σαμπανιες (για το "τσαφ") σε 1 λεπτο πανω στο Pickguard σου!

 

 

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι να αλλάξεις μαγνήτες, γέφυρα, κλειδιά και μπράτσο ... γιατί δεν αλλάζεις και σώμα ?  ::)

 

Γιατί την πήρες την κιθάρα αλήθεια ?  ;)

(φιλικά)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου