Προς το περιεχόμενο

Συνδεση ενισχυτη-καμπινας


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδια τα φωτα σας :D Επειδη δεν ειμαι ακριβως σιγουρος για τη συνδεση του ενισχυτη και της καμπινας εχω κανει τη συνδεση που φαινεται στις φωτο (οσο μπορω βεβαια καλυτερες). Παιζω στα 8 οhm per mono. Ειναι η σωστη συνδεση? Στο manual της Laney σε σχεδιαγραμμα εχει συνδεση στα 1Χ16 ohm αλλα η καμπινα μου δεν εχει τετοια επιλογη.

Και μια απορια...οταν εχω το distortion αναμμενο οταν δεν παιζω και ακουγεται το κλασικο φυσημα στα ηχεια, μερικες φορες ακουγεται ενα τακ τακ , σαν να παραμορφωνουν τα ηχεια. Αυτο συμβαινει και οταν βγαλω το καλωδιο, αρα δεν ειναι θεμα καλωδιου. Ετσι κανουν οι λαμπατοι ενισχυτες γενικα η ειναι προβλημα δικο μου? Ειναι ενα πολυ εκνευριστικο τσικ αυτο και με εκανε να ανησυχησω μηπως εχω κανει καποια συνδεση λαθος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακυρο δε μπορω να τη βαλω. πως θα βαλω τη φωτο σε url ? τι συστημα ειναι α υτο παλι... αν θελετε μου απαντατε για το 2ο σκελος σχετικα με τα τσικ που ακουγονται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου