Προς το περιεχόμενο

my NEW pedalboard is... ready


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 57
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ωραία η κατασκευή σου φίλε, αν και όντως σου βγήκε μεγαλούτσικη!

Αλλά αν εσένα σε βολεύει όλα είναι οκ!

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το εκοψα ηδη και το επανα-"στηνω".εγινε πολυ πιο compact και εντος ολιγου ανεβαζω νεες φωτο. ;D

 

edit:

 

ιδου λοιπον και οι νεες photo.το ξυλο κοπηκε , και ετσι απο 80χ35 cm εγινε 58x35.μια χαρα βολευει ετσι και γλιτωσα και χωρο και βαρος.και το σημαντικοτερο.....ΔΕΝ υπαρχει χωρος για νεα πεταλια :P :P :P

 

παραθετω 3 ακομα φωτο.

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω η πεταλιεριτσα μου , με το κομμενο μερος στο αριστερο πλαι...

 

mod1.jpg

 

εδω ολοκληρωμενη οπως ειναι τωρα απο πιο κοντα.το μονο προβλημα ειναι οτι πρεπει με μια πατεντα να σηκωσω το digidelay ψηλοτερα....καμια ιδεα??

 

mod2.jpg

 

και μετα απο τα πολυ καλα σχολια που απεσπασαν οι παντοφλες μου , σας τις ξαναδειχνω , μαζι με ενα πολυ βολικο μπρουτζινο χερουλι που μου εφτιαξε και τοποθετησε ο πατερας μου.thanx dad. ;D

 

padoflafront.jpg

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδω ολοκληρωμενη οπως ειναι τωρα απο πιο κοντα.το μονο προβλημα ειναι οτι πρεπει με μια πατεντα να σηκωσω το digidelay ψηλοτερα....καμια ιδεα??

 

Αν ήμουν στην θέση σου, θα αντάλλαζα την θέση του Tuner και του digidelay...!

 

Έτσι θα έχεις εύκολη πρόσβαση στο digidelay κατά την διάρκεια κάποιου κομματιού, και το ακροβατικό για να φτάσεις το tuner, μπορεί να περιμένει για όταν τελειώσει το κομμάτι...

 

Εκτός βέβαια και αν κουρδίζεις και κατά την διάρκεια του κομματιού..

The lunatic is on the grass..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μονο προβλημα ειναι οτι πρεπει με μια πατεντα να σηκωσω το digidelay ψηλοτερα....καμια ιδεα??

 

Χρησιμοποίησε το ξύλο που περίσσεψε για να φτιάξεις σε εκείνο το σημείο ένα mini σκαλοπατάκι.

 

Πάρε μια ιδέα πώς είναι η δική μου πεταλιέρα για να καταλάβεις:

 

04.jpg

 

empty_pedalboard.jpg

 

complete_pedalboard2.jpg

 

;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι! το σκεφτηκα και αυτο αλλα κανει πολυ μεγαλυτερη διαδρομη το ποδι.εξαλλου το χρειαζομαι πολυ συχνα παρεα με το gt2 η το chorus...

8)

ηλια ειναι σουπερ , αλλα να κανω τοση διαδικασια για ενα μονο digidelay?...σπαω το κεφαλι μου πως να το σηκωσω....(το delay!!!!)... ;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηλια ειναι σουπερ , αλλα να κανω τοση διαδικασια για ενα μονο digidelay?...σπαω το κεφαλι μου πως να το σηκωσω....(το delay!!!!)... ;D

Δε χρειάζεται απαραίτητα να το κάνεις το σκαλοπάτι σαν "Π" αλλά να καρφώσεις/κολλήσεις ένα κομμάτι ξύλου στην περιοχή που θα μπεί το Digidelay και έτσι θα του δώσεις λίγο ύψος ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακόμα και ένα ντάκο (χωρίς λαδορίγανη και ντομάτα βεβαίως βεβαίως...) μπορείς να βάλεις. Απλά ένα κομμάτι τετράγωνου ξύλου στο μέγεθος του πεταλιού δηλαδή...

 

Πάντως και έτσι χωράνε 1-2 πετάλια ακόμα....μερικά George L θες και εχεις μπόλικο χώρο.... ;D ;D

..there's too much panic in this town...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα να κανω τοση διαδικασια για ενα μονο digidelay?...σπαω το κεφαλι μου πως να το σηκωσω....(το delay!!!!)... ;D

 

Αφού θα πάρεις και άλλο πετάλι distortion αν θυμάμαι καλά, κάνε σκαλοπάτι τότε και βάζεις και μελλοντικά ότι άλλο θες.

The lunatic is on the grass..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου