Προς το περιεχόμενο

Επισκευή μικροφώνου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα, έχω ένα SM57 το οποίο μετά από δυό-τρείς τούμπες δεν δουλεύει. Άνοιξα το κεφάλι και τα πράγματα φαίνονται να κουνιούνται παραπάνω απ'ότι πρέπει.

Υπάρχει περίπτωσει να επισκευάζεται, μπορώ να κοιτάξω εγώ κάτι?

 

Ξέρετε κάποιον τεχνικό που να μπορεί να το δεί?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 57άρι συνήθως παίζει καλύτερα μετά από τούμπα! :D ;D

 

Ίσως ξεκόλλησε κανένα καλωδιάκι μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξεβίδωσα στη μέση και έχει ένα πράσινο και ένα κίτρινο καλώδιο τα οποία φαίνονται οκ. Δεν ξέρω πως να δω πιο μέσα στο κεφάλι τα καλώδια που συνδέονται στην κάψα, αν έχει κοπεί κάτι μάλλον εκεί θα είναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βάλτο να παίξει και κούνα τα καλωδιάκια μιλώντας ταυτόχρονα και φορώντας ακουστικά μήπως και ακούσεις τσικ-τσικ ;D ;D. Κούνησε και τη κάψα. Αν είναι τα καλωδιάκια δες μήπως μπορείς να τα αντικαταστήσεις ή να τα επανακολλήσεις. Δες και σχετικά video που αποσυναρμολογούν 57άρι για να σε βοηθήσουν.

 

http://www.youtube.com/results?search_query=shure+sm57+disassembly&oq=shure+sm57+dis&gs_l=youtube.1.0.33i21.859.15359.0.17412.27.22.5.0.0.0.186.3224.2j19.21.0...0.0...1ac.1.QltVIItAuqw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το άνοιξα και πιο μέσα φεύγουν δύο κόκκινα καλώδια και συνδέονται στο κεφάλι αλλά δυστηχώς κι αυτά μια χαρά φαίνονται. Ακούω ένα τσικ τσικ όταν γυρνάω το grill και όταν χτυπάω το σώμα του μικροφώνου. Παίζει να έχει καεί η κάψα ή κάτι παρόμοιο?

Ξέρεις μήπως που μπορώ να το πάω να του ρίξουν μια ματιά? Έχω πάρει ήδη άλλο μικρόφωνο αλλά δεν θα με χάλαγε να λειτουργήσει κι αυτό. Όπως και να χει thanks για τη βοήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.shure.eu/countries/greece

 

Ρώτα τους αν έχουν και service...αν σου πάει κάνα 30άρι 40άρι ίσως αξίζει να το επισκευάσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου