Προς το περιεχόμενο

Πέρασμα καινούργιων τάστων; - Θεσσαλονίκη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά για να μην ανοίγω καινούριο θέμα, στην Θεσσαλονίκη ο Γιαπιτζόγλου (KG Guitars, έτσι?) μπορεί ν'αλλάξει radius σε ένα μανίκι? Δεν επιδρά αυτό πάνω στην κιθάρα κάπως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παιδιά για να μην ανοίγω καινούριο θέμα, στην Θεσσαλονίκη ο Γιαπιτζόγλου (KG Guitars, έτσι?) μπορεί ν'αλλάξει radius σε ένα μανίκι? Δεν επιδρά αυτό πάνω στην κιθάρα κάπως?

 

λογικα ολοι μπορουν, αρκει να γινεται...

 

πχ, ενα πολυ λεπτο μανικι με 10" που θες να το κανεις ..7.25" ενδεχομενως να μην εχει κ πολυ ξυλο να "φαει"...

 

ο κωστας παντως κανει τετοια κολπα.

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μανίκι είναι μιας Jackson Kelly, αλλά αυτή τη στιγμή μου διαφεύγουν τα specs...

 

Το κάνει όμως επιτυχημένα?  ;D Μην κλαίω καραφτιαγμένη κιθάρα μετά!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μανίκι είναι μιας Jackson Kelly, αλλά αυτή τη στιγμή μου διαφεύγουν τα specs...

 

Το κάνει όμως επιτυχημένα?  ;D Μην κλαίω καραφτιαγμένη κιθάρα μετά!  ;D

 

και τι αλλαγη θες να κανεις? απο τι radius σε τι?

 

ειναι πολυ flat και θες να το κουρμπαρεις η το αναποδο?

wood matters

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια δουλεια παντως κανει και ο Τσελιος! Εχω ακουσει και αρνητικα και θετικα σχολια αλλα απο προσωπικη εμπειρια πιστευω οτι ειναι πολυ καλος τεχνιτης!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ θεωρώ οτί οι τιμές για αλλαγή τάστων είναι εξωφρενικές! Μέχρι και 180€ μου έχουν πεί από κατάστημα... Γι'αυτό και θα παραγγείλω ένα σετάκι τάστα (11,90€ από εδώ), και θα επιχειρήσω να τα αλλάξω μόνος μου... Το έχει δοκιμάσει κανείς; Στη θεωρία φαίνεται αρκετά απλό, αν έχεις τα βασικά εργαλεία.

Ad astra per alia fideles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως εγώ θεωρώ οτί οι τιμές για αλλαγή τάστων είναι εξωφρενικές! Μέχρι και 180€ μου έχουν πεί από κατάστημα... Γι'αυτό και θα παραγγείλω ένα σετάκι τάστα (11,90€ από εδώ), και θα επιχειρήσω να τα αλλάξω μόνος μου... Το έχει δοκιμάσει κανείς; Στη θεωρία φαίνεται αρκετά απλό, αν έχεις τα βασικά εργαλεία.

 

Δεν είναι καθόλου απλό. Είναι η κλασική περίπτωση που στο βιντεο φαίνεται τόσο εύκολο, καθώς αυτός που το κάνει το κατέχει, αλλά στην πραγματικότητα απαιτεί πολύ δουλειά (ιδίως αν δεν το πολυκατέχεις). Έτσι δικαιολογείται και το γεγονός ότι αποτελεί 1 από τις ακριβές δουλειές και πιο απαιτητικές ταυτόχρονα, αν και το κόστος των υλικών είναι αρκετά χαμηλό.

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου