Προς το περιεχόμενο

Πέρασμα καινούργιων τάστων; - Θεσσαλονίκη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Nα που το ξέθαψα εγώ αυτό το θέμα.....

Έχω μιά Tokai super edition που υποφέρει από τάστα....

Σκέπτομαι για 6100, αλλά πού?

Η κιθάρα ακόμα κι έτσι σπέρνει τρόμο, είναι καλύτερη κι από την Deluxe μου σε σκάσιμο...

Απλά ο Γιαπωνέζος που την είχε εγκλημάτισε πάνω στα τάστα της....

 

Το 100άρικο το αντέχω αλλά θέλω να γίνει jet.....

 

Please Help.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 40
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ΦΙΛΙΣ WIRE WOOD

2310426342

 

Ξέρεις όνομα? έχει site? πόσα χρεώνει?

 

Παιδιά έτσι κι αλλιώς την κιθάρα θα την στείλω δεν είναι απαραίτητη προυπόθεση η Θεσσαλονίκη....

Κανένας δικός μας δεν αναλαμβάνει?? πχ ο YANN?? δεν κάνει τέτοιες δουλειές???

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το wire and wood χρεωνει περιπου 120-140 ευρω για αλλαγη ταστων (δεν θυμαμαι ακριβως περασε καιρος, ρωτα καλυτερα για "σημερινη" τιμη), που ειναι πολυ και δεν το ηξερα τοτε. Επισης δεν ξερω αν εχει κανει κανεις αλλος αλλαγη ταστων εκει ομως εγω ΔΕΝ εμεινα 100% ευχαριστημενος. Ευγενικος ο τυπος εκει και τα ταστα δεν ειχαν προβλημα και τα περασε σωστα αλλα... μαλλον οπως εβγαζε τα παλια εκανε μικρα λακακια πανω στο ξυλο εκει που τελειωνει το ταστο και επισης μου αφησε ταστα με ιχνη κολλας επανω. Η κιθαρα δεν ηταν η πιο ακριβη αλλα δεν δικαιολογειται να σου τρωει ξυλο. Η δουλεια πρεπει να γινει με προσοχη και να μεινει η ταστιερα αθικτη. Τεσπα εγω  για αλλαγη ταστων τουλαχιστον δεν θα τον ξαναπροτιμησω.

PRS 513 - Καλώδιο - Koch Multitone II

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

δηλαδη οταν σου αλλαζουν ταστα, δεν πρεπει να εχει κανενα σημαδι πανω στη ταστιερα? στις ακρες των ταστων που κοβουν το συρμα? εμενα εχει καποια σημαδακια.. καταλαβατε που εννοω :P

*sÞea®head™³ '00

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω αλλάξει τάστα σε 4 κιθάρες μου (μία am. deluxe, μια clapton, μία partcaster και μία Les Paul Custom του '83) στον Μαυρομουστάκη στο κέντρο. Τιμές κάτω των 100 ευρώ, για dunlop 6100 στις strat, εκτός από τη Gibson (γύρω στα 140 ευρώ για τα ίδια που φορούσε), με άψογη δουλειά. Έχω ακούσει κάτι παλαβές τιμές για αλλαγή τάστων και απορώ.. Και για τη δουλειά και για τα χρήματα που πήρε, είμαι τρελά ευχαριστημένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παναγιωτης Λαμπής με χίλια και απο μένα.

Εχω αλλάξει τάστα στον συγκεκριμένο σε 5-6 κιθάρες και σε όλες έμεινα ευχαριστημενός.

Επειδή έχω να παω καιρό δε ξέρω αν οι τιμές έχουν αλλάξει αλλά χρέωνε 80e για τάστα μαζί με τις χορδες και 100 σε όποιες κιθάρες είχαν binding.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ θα πώ Πνοή κ Νύξη. δεν άλλαξα τάστα, service έκανα (κ μάλιστα μεγάλο) κ έμεινα υπέρευχαριστημένος. κ με την τιμή, κ με την συμπεριφορά, κ κυρίως με την εργασία που έγινε στο όργανο. Νομίζω πως το παλικάρι φτιάχνει κ δικά του όργανα, οπότε θα αλλάζει κ τάστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου