Προς το περιεχόμενο

Distortion


om

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κοίτα επειδή τον τελευταίο καιρό ψάχνομαι για καμιά προσομοίωση για το σπίτι, ψάχνοντας δεξιά και αριστερά, ακούγοντάς το σχημάτισα πολύ θετική εντύπωση. Αλλά άλλο το άκουσα 1-2 φορές και άλλο μαζί με αυτό να έχω και την άποψη κάποιου 3ου που το είχε.

 

Οπότε το παιχνίδι χοντραίνει μεταξύ gt2, pod x3, gt8. Ας ελπίσω μέσα στο επόμενο 2μηνο να αποφασίσω.....

 

Άσχετο αλλά ακουστικά παίρνει; Να μη ξυπνάω και τη γειτονιά τα βράδια!!!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Οπότε το παιχνίδι χοντραίνει μεταξύ gt2, pod x3, gt8. Ας ελπίσω μέσα στο επόμενο 2μηνο να αποφασίσω.....

κοιτα αλλο gt2 αλλο gt8 ,το pod δεν το αναφερω γιατι δεν συγκρινεται με τα αλλα....τωρα αν θες κατι οπου να τα εχεις ολα στα ποδια σου με ενα πραγμα ,να μην κουβαλας πεταλακια , να εχεις και εφφε που δεν θα τα αγοραζες ενα-ενα εξαιτιας του κοστους τους (βεβαια μπορει να μην τα χρησιμοποιησεις ποτε αλλα αυτο ειναι αλλο)παρε τη gt8, απο την αλλη το gt2 ειναι αυτο που φαινεται ενα πεταλι προενισχυσης ,θες εφφε πηγαινε παρτα ενα-ενα,θες περισσοτερες επιλογες σε gain παρε το triac (δεν κανει ομως για thrash) οποτε παρε την gt8....Εγω πηρα το triac γιατι το classic για το studio δεν μου εφτανε αφου ηθελα περισσοτερους gain ηχους.Στην συνεχεια αφου ειχα αγορασει απο πριν chorus .delay,wah-wah,line selector,και gt-od ολοκληρωσα αυτο που ηθελα και ο ηχος σκοτωνει τωρα αν θες flanger,harmonizer και το λουρι της μανας τοτε με τα πεταλια θα λαχανιαζεις παρε gt-8 αλλο ομως ψηφιακο αλλο αναλογικο ε?για την gt-8 βεβαια μπορει να σου μιλησει καποιος κατοχος της εγω κανα 2 φορες εχω παιξει οποτε..

 

 

 

 

p.s και μια λαλακια αν αφαιρεσεις απο τη gt8 τo gt2 εχουμε gt8-gt2=gt(8-2)=gt6 δοκιμασε και αυτην  ::) :-\μα..κια ε?

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να το ακουσεις με ακουστικα θα πας να παρεις της behringer αυτο και μετα θα μου πεις τη γνωμη σου....επισης εαν το καρφωσεις σε κονσολα με αυτο της BEHRINGER θα γουσταρει το κορμι σου....το δοκιμασα και επαθα πλακα...

 

 

http://www.thomann.de/gr/behringer_gi100_ultra-g.htm αλλα δεν χρειαζονται ακουστικα αφου εχεις volume control και το ρυθμιζεις ισα που να το ακους και δεν χανει την ποιοτητα ο ηχος

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωρε Ιγνάτιε το ξέρω ότι είναι εντελώς διαφορετικά το 1 από άλλο και γιαυτόν ακριβώς το λόγο δεν μπορώ να αποφασίσω. Δλδ τι θέλω πιο πολύ; Την φυσικότητα του gt2; Την παραμετροποίηση του gt8; Τις πολλές επιλογές rig του pod x3;

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαμησε τα και εγω τετοια διλληματα ειχα αλλα κατεληξα, πριν 6 χρονια βεβαια που τοτε δεν υπηρχε η gt-8 αλλα και τωρα που υπαρχει παλι sans πηρα τι να σου πω ,βαλε σε ενα μπωλ 3 χαρτακι ανακατεψε και διαλεξε ενα και οτι σε φωτισει η παναγια

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να περιμένω και να πάω για το psa που το χρησιμοποιεί και ο αγαπητός Tagtren; Πω δε με βλέπω να καταλήγω σε κάποιο συμπέρασμα ούτε σε 2μήνες  >:(

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λες να περιμένω και να πάω για το psa που το χρησιμοποιεί και ο αγαπητός Tagtren; Πω δε με βλέπω να καταλήγω σε κάποιο συμπέρασμα ούτε σε 2μήνες   >:(

να ξερεις οτι το psa-1 ειναι πολυ ψαγμενο μηχανημα και θελει ωρες ατελειωτες για να καταληξεις σε ηχο....δεν ειναι για προβες και μετακινησεις και γρηγορα set up....ειναι γενικα δυσχρηστο στη χρηση του

το psa-1 το εχω και εγω απο γκαζι εχει τοσο που θα βγαζεις συνεχεια....αν σε ενδιαφερει το πουλαω στειλε p.m

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)Tech21 Sansamp GT2.Ξεφεύγει λίγο αλλά είναι ποιοτικότατο distortion και με 3 προσωμοιώσεις και πολλές παραμέτρους να πειράξεις

http://www.tech21nyc.com/gt2.html

 

 

Συμφωνω ως προς το gt2....εξαιρετικο πεταλακι με ενα μονο μειονεκτημα....αν το χρησιμοποιησεις σαν πεταλι μπροστα απο ενισχυτη εχει καπως ενοχλητικα πριμα που δεν μπορεις να τα κανεις dial out.....

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.amtelectronics.com

 

Μπες κατεβασε  κλιπακια και διαλεξε.Λενε αριστη ποιοτητα ηχου και κατασκευης και  ανταγωνιστικες τιμες.Εχει και ενα πεταλακι , το λεγομενο Distation , που ειναι το αντιστοιχο Gt2 με καλυτερη ποιοτητα ομως και αρκετα φθηνοτερο.Ριξε και μια ματια στο harmony.Τα αμερικανοπουλα εχουν παθει πλακα με την Ρωσικη ποιοτητα και λενε τα καλυτερα.

Live fast , die ... hard!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.amtelectronics.com

 

Μπες κατεβασε  κλιπακια και διαλεξε.Λενε αριστη ποιοτητα ηχου και κατασκευης και  ανταγωνιστικες τιμες.Εχει και ενα πεταλακι , το λεγομενο Distation , που ειναι το αντιστοιχο Gt2 με καλυτερη ποιοτητα ομως και αρκετα φθηνοτερο.Ριξε και μια ματια στο harmony.Τα αμερικανοπουλα εχουν παθει πλακα με την Ρωσικη ποιοτητα και λενε τα καλυτερα.

 

Oμολογω οτι καποια ειναι ή ακουγονται αρκετα καλα οπως τα: california sound ,british sound.distaion(gt2),tube platinum,astral!!!! tube ο θεμα ειναι οτι μετα απο καποια φαση χανεις το λογαριασμο εγω δεν πολυ καταλαβαινω διαφορες σε καποια ενω καποια ειναι χαλια (tweed) και καποια αλλιως ακουγονται μονα τους και αλλιως στα sample with the band(κατι που με  παραξενευει)....παντως καποια ειναι αρκετα καλα και αν ειναι πιο φθηνα απο τα sansamp τοτε ειναι μια καλη περιπτωση ,αν και τα περισσοτερα δεν ειναι pre-amp ... :)

 

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου