Προς το περιεχόμενο

καλυτερο Wah pedal ...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

κατα την γνωμη σας

 

Kατα τη γνωμη μου,αυτο που εχει "πανω" της η Vox Tonelab SE (τοσο  smooth sounding αναλογικο wah δεν εχω πετυχει ποτε μου)

 

Δευτερο στην προτιμηση μου ερχεται το Fulltone Clyde Wah & τριτο το κλασσικο Dunlop Cry Baby.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ακουσει διαφορα.

 

Προσωπικα προτιμω την κλασσικη λυση ενος cry baby.

 

Αν ψαχνεσαι για αγορα παντως δεν ξερω κατα ποσο θα βγαλεις ακρη ετσι.

just changed avatar :p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα βρείς πολλά wah που κάνουν καλά τη δουλειά τους (αν και πάνω από όλα είναι πως το χρησιμοποιεί κάθε κιθαρίστας). Προσωπικά ό,τι καλύτερο έχω ακούσει είναι το Budda Budwah... Δεν το έχω παίξει ο ίδιος, αλλά το έχω ακούσει να το χρησιμοποιεί κάποιος μπροστά μου,και είναι super. Επίσης είναι και μωβ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τίθεται θέμα "ποιο είναι το καλύτερο wah" αλλά ποιο ταιριάζει περισσότερο στο στυλ μουσικής που παίζεις και στον εξοπλισμό σου. Ακόμη, αν κάποιος είναι αρχάριος, όπως συμβαίνει σε οποιονδήποτε τομέα (και όχι μόνο στη μουσική) θα πρέπει να έχει μια Α πείρα προτού μπορέσει να εκτιμήσει τι διαφοροποιεί ένα μέτριο wah από ένα κορυφαίο, όπως πχ. κάποιος που θα προσπαθούσε να αποφασίσει μεταξύ ενός κόκκινου Tζόνι Γουόκερ (το απόλυτο ξίδι) και ενός τριακονταετούς Μακάλλαν.

 

Οπότε για να μην περιαυτολογώ, πιστεύω πως πρέπει να ξεκινήσεις από κάτι πολύ βασικό και σιγά σιγά να αναβαθμίσεις τον εξοπλισμό σου (όπως τον είδα στο άλλο θρεντ) πριν πάμε παρακάτω. Αν θες να μάθεις πιο θεωρώ εγώ κορυφαίο μετά από πολλές δοκιμές, είναι το Fulltone Clyde Deluxe. Kάνε και μια βόλτα από το ψαχτήρι, τα wah έχoυν συζητηθεί κατά κόρον.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.facebook-codes.info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είχα λεφτα θα έπερνα το jam wha με τα παντα πάνω του.Είναι και πανεμορφο.Αλλά κοστιζει πολύ...

 

Για την ώρα έχω ένα Ibanez WD7 και είμαι ευχαριστημενος.Και μια ερωτηση.Οχι οτι με απασχολει αλλα απο περιεργεια ξέρει κανενας αν είναι ψηφιακο η αναλογικο;Πάντως έχει πολυ καλες κριτικες αν σε ενδιαφερει γενικα και είναι αρκετα παραμετροποιησιμο.

 

μια και ο λογος για wha το Big Bad Wha της vox το έχει ακουσει κανενας;

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου