Προς το περιεχόμενο

Distortion


om

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παρεπιπτοντως , χρησιμοποιω το gt2 για "βρωμικα" και ειμαι Υ Π Ε Ρ Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Η Μ Ε Ν Ο Σ .

 

ομως , οταν θελω να "καρφωσω" τα πεταλακια μου στο input ενος P.A. ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ενα αλλο πεταλακι που να κανει ΜΟΝΟ προενισχυση και προσομοιωση καμπινας.

τι προτεινετε λοιπον εκτος απο την αγορα ενος 2ου gt2???

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 43
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κάτι πιο οικονομικό δεν νομίζω να υπάρχει μπορείς να πάρεις

ένα v-amp και να κάνει αυτό που θες και να παίζεις με

πολλές καμπίνες και ενισχυτές

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρεπιπτοντως , χρησιμοποιω το gt2 για "βρωμικα" και ειμαι Υ Π Ε Ρ Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Η Μ Ε Ν Ο Σ .

 

ομως , οταν θελω να "καρφωσω" τα πεταλακια μου στο input ενος P.A. ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ενα αλλο πεταλακι που να κανει ΜΟΝΟ προενισχυση και προσομοιωση καμπινας.

τι προτεινετε λοιπον εκτος απο την αγορα ενος 2ου gt2???

 

 

εαν θες να με ακουσεις πηγαινε δοκιμασε αυτο...http://www.thomann.de/gr/behringer_gi100_ultra-g.htm μπορει να σου φαινεται φτηνο αλλα πιστεψε κανει την δουλεια που θελεις..εχει προσομοιωση καμπινας 4χ12 εγω το ακουσα με το classic και με το triac που εχωκαι επαθα πλακα ,δεν ξερω εαν εχεις δοκιμασει να βαλεις ακουστικα στο gt2 ? αυτο που ακους δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα...το ιδιο ισχυει ενα βαλεις καρφι το sansamp στην κονσολα...ε! μολις περασεις το sansamp απο αυτο θα εκπλαγεις με το αποτελεσμα.Αν και τη Berhinger δεν την παω σε αυτο το DI ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ!Το εχει ο Καγμακης(δεν κανω διαφημιση) απλα πηγαινε δοκιμασε  το εκει και θα σταματησεις να παιζεις στο studio με τους @@@#$@ενισχυτες και θα παιζεις καρφι κονσολα...

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρεπιπτοντως , χρησιμοποιω το gt2 για "βρωμικα" και ειμαι Υ Π Ε Ρ Ε Υ Χ Α Ρ Ι Σ Τ Η Μ Ε Ν Ο Σ .

 

ομως , οταν θελω να "καρφωσω" τα πεταλακια μου στο input ενος P.A. ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ενα αλλο πεταλακι που να κανει ΜΟΝΟ προενισχυση και προσομοιωση καμπινας.

τι προτεινετε λοιπον εκτος απο την αγορα ενος 2ου gt2???

 

 

εαν θες να με ακουσεις πηγαινε δοκιμασε αυτο...http://www.thomann.de/gr/behringer_gi100_ultra-g.htm μπορει να σου φαινεται φτηνο αλλα πιστεψε κανει την δουλεια που θελεις..εχει προσομοιωση καμπινας 4χ12 εγω το ακουσα με το classic και με το triac που εχωκαι επαθα πλακα ,δεν ξερω εαν εχεις δοκιμασει να βαλεις ακουστικα στο gt2 ? αυτο που ακους δεν εχει καμια σχεση με την πραγματικοτητα...το ιδιο ισχυει ενα βαλεις καρφι το sansamp στην κονσολα...ε! μολις περασεις το sansamp απο αυτο θα εκπλαγεις με το αποτελεσμα.Αν και τη Berhinger δεν την παω σε αυτο το DI ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΘΑΥΜΑΤΑ!Το εχει ο Καγμακης(δεν κανω διαφημιση) απλα πηγαινε δοκιμασε  το εκει και θα σταματησεις να παιζεις στο studio με τους @@@#$@ενισχυτες και θα παιζεις καρφι κονσολα...

 

θα το τσεκαρω man.ευχαριστω! ;)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για το ultra-g, εκτός από το καταπληκτικό του χρώμα (!) κάνει και πολύ καλή δουλειά.

Παίρνει και μπαταρία εκτός από phantom power, και είναι πολύ καλοφτιαγμένο γενικότερα (μεταλλικό κουτί, λαστιχάρες στις γωνίες κλπ).

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για το ultra-g, εκτός από το καταπληκτικό του χρώμα (!) κάνει και πολύ καλή δουλειά.

Παίρνει και μπαταρία εκτός από phantom power, και είναι πολύ καλοφτιαγμένο γενικότερα (μεταλλικό κουτί, λαστιχάρες στις γωνίες κλπ).

 

Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και για direct ηχογράφηση ηλεκτρικής στην κάρτα ήχου;

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να πω απλως οτι δεν τις πολυγουσταρω τις πεταλιερες.

Τα εφφε αργα ή γρηγορα τα βαριεσαι και την πεταλιερα δυσκολα την ξεφορτωνεσαι. Ασε που μπορει να σαρεσει γενικα, απλα να σε χαλανε ενα δυο πραμματα και τοτε ειναι δωρο αδωρο.

 

Παρε κατι ποιοτικο που να κανει μια δουλεια καλα και αυριο μερα ειναι. Ξαναμαζευεις λεφτα.

 

Απο την αλλη, ωραια ειναι τα εχεις ολα πακετακι, εστω μονο για το χαβαλε που και που. Απλα δεν πολυαξιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για το ultra-g, εκτός από το καταπληκτικό του χρώμα (!) κάνει και πολύ καλή δουλειά.

Παίρνει και μπαταρία εκτός από phantom power, και είναι πολύ καλοφτιαγμένο γενικότερα (μεταλλικό κουτί, λαστιχάρες στις γωνίες κλπ).

 

Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και για direct ηχογράφηση ηλεκτρικής στην κάρτα ήχου;

 

ναι γιατι ουσιαστικα ειναι D.I  ;)

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για το ultra-g, εκτός από το καταπληκτικό του χρώμα (!) κάνει και πολύ καλή δουλειά.

Παίρνει και μπαταρία εκτός από phantom power, και είναι πολύ καλοφτιαγμένο γενικότερα (μεταλλικό κουτί, λαστιχάρες στις γωνίες κλπ).

 

Μπορείς να το χρησιμοποιήσεις και για direct ηχογράφηση ηλεκτρικής στην κάρτα ήχου;

 

Σαφώς χερ ελκαβλντ. αυτή είναι άλλωστε η δουλειά του.

Έχω γράψει με αυτόν τον τρόπο κάποια πράματα, αλλα ευτυχώς δεν θυμάμαι που τα έχω ανεβάσει.

Το μόνο που θα χρειαστείς είναι ένα καλώδιο από θυλυκό XLR σε αρσενικό καρφί, αλλά ευτό είναι εύκολο να βρεθεί.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει το συγκεκριμενο di να "οδηγησει" την εισοδο ενος τελικου ενισχυτη? η πρεπει να δουλεψει σε συνδυασμο με το προαναφερθεν gdi (μπλε)?

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου