Προς το περιεχόμενο

CUBASE 5 INSTALLATION PROBLEM


ierissiotis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα.Χτές πέρασα τα Windows 7 Professional 64bit στον υπολογιστή μου και όλα οκ.Σήμερα πήγα να κάνω ίnstall το Cubase5 και δε μπορώ.Μου βγάζει το εξής.

The file  cannot be installed because the file cannot be found in cabinet file 'InstallFiles.cab' This could indicate a network string, an String reading from the CD-ROM, or a problem with this package.

 

Η μόνη επιλογή για να πατήσω είναι οκ.Μόλις το πατάω μου βγάζει αυτο

Cubase5 setup ended prematurely because of an error. Your system has not been modified...

Γνωρίζει κάποιος τι πρέπει να κάνω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το cubase5 δουλεύει και σε 64 απο οτι ξέρω.Υπάρχει ξεχωριστή έκδοση?

Επίσεις αν αποτύχω με το 5 υπάρχουν κάποια drivers για windows7 64bit ώστε να μπορέσω να τρέξω το sx3?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το cubase5 δουλεύει και σε 64 απο οτι ξέρω.Υπάρχει ξεχωριστή έκδοση?

Επίσεις αν αποτύχω με το 5 υπάρχουν κάποια drivers για windows7 64bit ώστε να μπορέσω να τρέξω το sx3?

Στην ουσια απλως μπορεις να εγκαταστησεις το 32bit cubase σε 64 bit υπολογιστη.Νομιζω ομως οτι στην εισαγωγη σε ρωταει για το ποια εκδοση του cubase θες (64 ή 32) και επιλεγεις την 64

 

Για το 2ο σκελος της ερωτησης σου δεν μπορω να απαντησω γιατι δεν γνωριζω.Ομως πιστευω οτι ισχυει παλι οτι σου γραφω απο πανω,δλδ.Σε συστημα με 64μπιτ μπορεις να κανεις εγκατασταση 32μπιτ προγραμματα.

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να είναι έτσι.Το βράδυ θα δοκιμάσω το sx3 και αν δουλεύει θα το κρατήσω γιατί τα πιο πολλά vst που έχω είναι 32bit. Με το sx3 σε windows7 64bit θα μου βλέπει όλη τη μνήμη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακάρι να είναι έτσι.Το βράδυ θα δοκιμάσω το sx3 και αν δουλεύει θα το κρατήσω γιατί τα πιο πολλά vst που έχω είναι 32bit. Με το sx3 σε windows7 64bit θα μου βλέπει όλη τη μνήμη ?

Επαναλαμβανω οτι ΚΑΙ τα vst να ειναι σε 32 bit,το 64bit συστημα θα τα τρεχει κανονικα.

Η μνημη ειναι καθαρα θεμα OS (windows) αν ειναι παραπανω απο 4 gb ναι θα στην βλεπει

think2ice TM https://myspace.com/mood.of.joy.band

Terry rules the bass

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator
4. Δεν επιτρέπεται η προώθηση και αναζήτηση πειρατικού λογισμικού και μουσικής ή οτιδήποτε άλλο παραβαίνει τον νόμο' date=' μέσα από τη σελίδα.[/quote']

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου