Προς το περιεχόμενο

Μερικές ερωτήσεις για Baja Telecaster


Angelos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν με ενθουσίασε, αλλά σίγουρα έδειχνε πως με ένα καλό ρύθμισα θα πετούσε!!

 

Αυτο συμβαινει με τη συντριπτικη πλειοψηφια ΟΛΩΝ των κιθαρων..μη κοροϊδευομαστε αυτο που οι περισσοτεροι αντιλαμβανονται ως "καλη" κιθαρα ειναι αυτο που στην πραγματικοτητα ειναι μια "καλοσεταρισμενη" κιθαρα...αν ειχα 1 ευρω για καθε φορα που εχω δει να αποριπτεται μια κιθαρα λογω κακου σεταπ θα ημουν ο Βill Gates... :) :)

 

Μονο το string tree που είχα βάλει εγω με τα χεράκια μου στην στρατοκάστερ (θυμάσαι Νίκο) μπορει να συγκριθεί με αυτό της baja!!  Cheesy Cheesy το είχα βάλει λίιιιγο καλύτερα απο τον μεξικάνο...!!!!! χαχαχααχχα!!!!!!  Cheesy Cheesy Cheesy

 

ναι αλλα εσυ εισαι φιρμα οποτε ειναι signature feature! :)

 

μιας και το'φερε η κουβέντα, στην ταπεινούλα μου Classic Player 50s στρατ το single ply λευκό pickguard είναι μια χαρά... και μέχρι στιγμής δεν έχει υποχωρήσει χιλιοστό με όλο το παίξιμο που της έχει γίνει. .

 

δεν μιλαμε για "υποχωρηση" αλλα για το κλασσικο "ανασηκωμα",βεβαια καποιοι ειναι τυχεροι και δεν συμβαινει στις κιθαρες τους (εχει να κανει συνηθως με τον τροπο που εχουν μπει οι βιδες ;))

 

 

 

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

μιας και το'φερε η κουβέντα, στην ταπεινούλα μου Classic Player 50s στρατ το single ply λευκό pickguard είναι μια χαρά... και μέχρι στιγμής δεν έχει υποχωρήσει χιλιοστό με όλο το παίξιμο που της έχει γίνει. .

 

δεν μιλαμε για "υποχωρηση" αλλα για το κλασσικο "ανασηκωμα",βεβαια καποιοι ειναι τυχεροι και δεν συμβαινει στις κιθαρες τους (εχει να κανει συνηθως με τον τροπο που εχουν μπει οι βιδες ;))

 

Α, λάθος κατάλαβα... ευχαριστώ.  :) Εξακολουθεί να είναι μια χαρά. Φαίνεται ότι υπάρχουν διακυμάνσεις πάντως στην Μεξικάνικη ποιότητα, αλλά αυτό συμβαίνει και στις καλύτερες και ακριβότερες σειρές μοντέλων... (σημειώνω όμως ότι δεν έχω μεγάλη πείρα από Σουροτομαντερσοντζιεντελχεριτατζοκόλπα).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...σιγα τ'αυγα.....  εδω που ποσταρες για Tele , και αναποδα το μπρατσο να ειχε ...  παλι θα στην δικαιολογουσαν... :-\  :D

 

 

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου