Προς το περιεχόμενο

κομπρεσορας στην tonelab


V.P.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον, με τον κομπρεσορα στην tl τι παιζεται ρε παιδια??? γενικα ειναι η αληθεια πωσ δεν εχω ακουσει και τα καλυτερα και και δν εχω και το πιο εμπειρο αυτι, αλλα εγω αυτο το πραγμα δν μπορω να το ρυθμισω... ;D

τι το attack ψηλα και το volume χαμηλα βαζω, τι και τα δυο χαμηλα, τι αναποδα, τι ενδιαμεσεσ τιμεσ :-\.... τον ηχο μου δν τον καλυτερευει ποτε...

εχει κανεις κατοχος καμια ρυθμιση υποψιν του ή καποιες κατευθυντηριες γραμμεσ να μου δωσει γιατι τα εχω μπλεξει εντελωσ...??? ???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα την δουλεια που ειναι να κανει την κανει. "καθαριζει" και "σφιγκει" τον ηχο αλλα δεν ειναι και κατι εξαιρετικο. Αν χρειαζεσαι οπωσδηποτε κομπρεσσορα στην μουσικη που παιζεις θα πρεπει να κοιταξεις σε ξεχωριστο κομπρεσσορακι αφου ετσι κι αλλιως μπορεις να το χρησημοποιεις παραλληλα με την tonelab.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην μη "παιζεις" με το attack & το volume αλλα με το sustain & το volume... ;)

 

Κατα δευτερον καλος ειναι ο comp της TL αλλα nothing to write home about (ασε που χρησιμοποιωντας τον θυσιαζεις τα αλλα πολλα εξαιρετικα "πεταλακια" της) παρε ενα καλο πεταλακι και βαλτο μπροστα απο την TL & θα εισαι αρχοντας...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην μη "παιζεις" με το attack & το volume αλλα με το sustain & το volume... ;)

 

Κατα δευτερον καλος ειναι ο comp της TL αλλα nothing to write home about (ασε που χρησιμοποιωντας τον θυσιαζεις τα αλλα πολλα εξαιρετικα "πεταλακια" της) παρε ενα καλο πεταλακι και βαλτο μπροστα απο την TL & θα εισαι αρχοντας...

και το αττακ τι να το κανω ωρε???:) στο μηδεν να το αφησω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορειτε να μου πειτε οι παρακατω επιλογες του tonelab πως ερμηνευονται {{πραγματικα}} γιατι μαλλον εχω μπερδευτει :-\.. δλδ:Noise Reduction = noise gate;;;;;

 

noise reduction=?

pres =?

insert=?

 

επισης το attack κ το sustain πως λεγονται πανω στη πεταλιερα;;;

 

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην μη "παιζεις" με το attack & το volume αλλα με το sustain & το volume... ;)

 

Κατα δευτερον καλος ειναι ο comp της TL αλλα nothing to write home about (ασε που χρησιμοποιωντας τον θυσιαζεις τα αλλα πολλα εξαιρετικα "πεταλακια" της) παρε ενα καλο πεταλακι και βαλτο μπροστα απο την TL & θα εισαι αρχοντας...

και το αττακ τι να το κανω ωρε???:) στο μηδεν να το αφησω??

 

ναι

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλο ειναι για πιο φυσικο ηχο να εχεις το attack πολυ χαμηλα....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορειτε να μου πειτε οι παρακατω επιλογες του tonelab πως ερμηνευονται {{πραγματικα}} γιατι μαλλον εχω μπερδευτει :-\.. δλδ:Noise Reduction = noise gate;;;;;

 

noise reduction=?

pres =?

insert=?

 

επισης το attack κ το sustain πως λεγονται πανω στη πεταλιερα;;;

 

 

noise reduction= noise gate, κόβει τον θόρυβο και είναι ρυθμιζόμενο

pres = το presence καθε "ενισχυτη" που μιμείται το tonelab. Πολύ απλά και γενικά το presence είναι οι πολύ υψηλές συχνότητες

insert= η δυνατότητα να παρεμβάλεις πεταλι(α) στο tonelab, τα οποια έχεις μόνιμα ON και ανοιγοκλείνεις απο την πεταλιέρα.

 

Την ερώτηση "το attack κ το sustain πως λεγονται πανω στη πεταλιερα" δεν την καταλαβαίνω..... τι εννοείς?? λέγονται όπως τα έγραψες....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

pres = το presence καθε "ενισχυτη" που μιμείται το tonelab. Πολύ απλά και γενικά το presence είναι οι πολύ υψηλές συχνότητες

 

για pres εννοει αυτο που ειναι μεσα στο noise gate φανταζομαι κ οχι του ενισχυτη

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου