Προς το περιεχόμενο

μια άλλη μικρή ιστορία(ή αλλιώς NAKAS vs THOMANN)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στείλτε και κανα email με την ιστορία αυτη στο υπεύθυνο τμήμα του Νάκα. Μπορεί και να διορθώσουν τίποτα. Ποτέ δε ξέρεις. Έλληνες ειμαστε :-Ρ

Θα το έστελνα,αλλά δε το στέλνω για 3 λόγους

1ος-Δεν υπάρχει τρόπος να αποδείξω ότι δεν με πήρανε τηλέφωνο

2ος-Τα e-mails στα τμήματα του Νάκα τα ανοίγουν οι υπάλληλοι.Εσύ τι θα έκανες για ένα mail που μπορεί να σου κοστίσει τη δουλειά σου;

3ος-Δεν νομίζω ότι αν σταθώ η αιτία να απολυθεί ένας άνθρωπος επειδή πήρα το μπάσο μου μια μέρα αργότερα θα νιώθω όμορφα και θα διορθωθούν και τα πράγματα(ειδικά όταν αυτή είναι η γενική φιλοσοφία της εταιρίας κι όχι του υπαλλήλου).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3ος-Δεν νομίζω ότι αν σταθώ η αιτία να απολυθεί ένας άνθρωπος επειδή πήρα το μπάσο μου μια μέρα αργότερα θα νιώθω όμορφα και θα διορθωθούν και τα πράγματα(ειδικά όταν αυτή είναι η γενική φιλοσοφία της εταιρίας κι όχι του υπαλλήλου).

 

Δεν νομίζω να μπει στην διαδιακασία η εταιρία να απολύσει κανέναν. Εαν ασχοληθεί, θα ασχοληθεί με παρατηρήσεις προς τους υπαλλήλους. Τα email παραπόνων, ελπίζω να τα παραλαμβάνει κάποιο σχετικό και υπεύθυνο άτομο. Η δική μου λογική ειναι να βοηθάς στην βελτίωση της λειτουργίας των καταστημάτων που σε ενδιαφέρουν. Ομολογώ όμως οτι δεν ειμαι 100% σύμφωνος με το "κυτίο παραπόνων". Ειδικά όσο αφορά την συμπεριφορά των υπαλλήλων, ο πελάτης θα πρεπει να ειναι ο τελευταίος που θα ασχοληθεί να την διορθώσει. Ας μπει στον κόπο ο καθε τμηματάρχης να ελέγξει την λειτουργικότητα των υπηρεσιών που προσφέρει. Τζάμπα μας τα παίρνουν και κάθονται στις καρεκλίτσες τους? Με δυό λόγια, εαν έχεις όρεξη, παίξε το πρόσκοπος και βοήθα, ή αλλιώς άστους να πνίγονται στη μιζέρια τους. Εγώ κάπου εκεί ανάμεσα βρίσκομαι και δεν μπορώ να αποφασίσω με ανάλογες εταιρίες όπως ο Νακας.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου