Προς το περιεχόμενο

3 αποριες για Tonelab


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω 3 αποριες αν μπορει καποιος να με διαφωτισει...

1.Γινεται το wah οταν το βαζεις στη θεση toe να κλεινει??

2.Μπορεις οταν εισαι στο mode που τη χρησιμοποιεις σαν πεταλακια να ανοιγοκλεινεις τον preamp

3.το πιο κουλο το κρατησα για το τελος αλλα εμενα θα μου φανει χρησιμο...Εχει δοκιμασει κανεις να την ελεγξει μεσα απο FCB-1010

 

πολλα ζηταω ε????

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω 3 αποριες αν μπορει καποιος να με διαφωτισει...

1.Γινεται το wah οταν το βαζεις στη θεση toe να κλεινει??

2.Μπορεις οταν εισαι στο mode που τη χρησιμοποιεις σαν πεταλακια να ανοιγοκλεινεις τον preamp

3.το πιο κουλο το κρατησα για το τελος αλλα εμενα θα μου φανει χρησιμο...Εχει δοκιμασει κανεις να την ελεγξει μεσα απο FCB-1010

 

πολλα ζηταω ε????

 

Για το πρώτο ερώτημα, δεν καταλαβαίνω ακριβώς τι εννοείς.... όταν το πιέσεις μπροστά, κλείνει!!

Για το 2ο η απάντηση ειναι Ναι

Για το 3ο δεν έχω ιδέα.... έχει midi in και out αλλά δεν ξέρω αν συνεργάζεται με άλλες συσκευες πλην του υπολογιστή που το συνδέεις για να κανεις backup και edit τους ήχους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

sorry για το πρωτο...λαλακια οταν ειναι στην κατωτερη θεση να κλεινει.οχι να το πιεζεις απλα οταν το CC# ειναι στο 1 να ειναι off το wah κ απο CC#2-127 ναι ειναι on

το δευτερο πως μπορω να το κανω???

 

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν γίνεται αυτό με το wah....γιατί όμως να ενεργοποιείται το wah με άλλο τρόπο εκτός απο το γνωστό πάτημα μπροστά.....???

 

Για τo preamp, όταν χρησιμοποιείς τα πεταλάκια, μπορείς απλά να μην ορίσεις καμια προενίσχυση ως default (να περνάει το σήμα σου καθαρό), και αν θέλεις προενισχύσεις τότε ορίζεις στο ΑΒ switch ποιές προενισχύσεις θα ενεργοποιούνται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα πολλα μπορεις να κανεις φτανει να...

 

 

 

διαβασεις το manual

 

:)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν γίνεται αυτό με το wah....γιατί όμως να ενεργοποιείται το wah με άλλο τρόπο εκτός απο το γνωστό πάτημα μπροστά.....???

 

χαριν ευκολιας (το ιδανικο θα ηταν κατι σαν το bad horsie)

θελω να το χρησιμοποιησω σε καποια rythm μερη οπου θελω το wah να ξεκιναει απο την χαμηλοτερη θεση να φτανει στην υψηλοτερη κ μετα να γυρναει στην χαμηλοτερη κ να κλεινει

 

thanks για το δευτερο

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικα πολλα μπορεις να κανεις φτανει να...

 

 

 

διαβασεις το manual

 

:)

 

τι γραφεις στη δευτερη σειρα???

δεν μπορω να διαβασω ξεκαθαρα  :P

 

το χω διαβασει το Manual

επι του πρακτεου...μπορεις να δωσεις τα φωτα σου σε κατι απο τα παραπανω αν γνωριζεις???

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1. αν και ειναι "κουφο" το request σου,λογικα πρεπει να γινεται ,ΔΙΑΒΑΣΕ ΣΤΟ ΜΑNUAL :)  πως καθοριζεις τις max & min τιμες των exp.pedals functions  και κανε το ΑΝΑΠΟΔΟ δηλ. βαλε max.τιμη το "0" & min το "10" ,μπορει και να δουλεψει...(μπορει και να σου λεω λαλακιες βεβαια....:)  ), μπορεις βεβαια παντα να το ΚΛΕΙΝΕΙΣ απο το "pedal" στη manual θεση....

 

2.φυσικα και μπορεις απο το A/B switch

 

3.δεν ξερω καν τι ειναι το FCB-1010

 

:)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου