Προς το περιεχόμενο

Ελληνικό SuperSurf


alekelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Παίδες, ακούστε και τα υπόλοιπα κομμάτια στο myspace των παιδιών, είναι πολύ καλά!!!! Ρε Νίκο πραγματικά όσο συνηθίζω τον ήχο σας τόσο περισσότερο μου αρέσετε!!! Πραγματικά μπράβο!!!!! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κομμάτι είναι πάρα πολύ ωραίο και αισιόδοξο. Το έχω ακούσει κάμποσες φορές και έπιασα τον εαυτό μου να το τραγουδάει απο μέσα μου. μπράβο.

 

Ο ήχος απο τις κιθάρες εξαιρετικός θα έλεγα.

 

Το αυτοκίνητο είναι ότι καλλίτερο για παραλιακό δρόμο.

 

Τα πρώτα φωνητικά ... χμ  ;)  ;D

 

Τα δεύτερα φωνητικά είναι πολύ καλλίτερα ...  :)

(Δεν την ήξερα την Γεωργία, αλλα ακούγωντας λίγο τα κομμάτια στο MySpace εντυπωσιάστηκα απο την φωνή της)

 

Και τα μάτια της κοπελιάς στο βίντεο υπέροχα ... τυχερός όποιος τα βλέπει όταν ξυπνάει  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαεστρο μου , πολυ επαγγελματικη δουλεια ,

Μπραβο !!!!

 

ΥΓ  αντε και live στα βραβεια Αριων  ;D

ΥΓ2  το καβουρακι το πουλας ?  η΄ ειναι βινταζζζζ  :D

ΥΓ3  η κοπελια επαιζε στο κλιπακι του "λουφα και παραλλαγη 2" η΄

κανω λαθος ??

...γηρασκω αει διδασκομενος...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τα δεύτερα φωνητικά είναι πολύ καλλίτερα ...  :)

(Δεν την ήξερα την Γεωργία, αλλα ακούγωντας λίγο τα κομμάτια στο MySpace εντυπωσιάστηκα απο την φωνή της)

 

 

 

Ούτε εγώ την ήξερα, την είδα με τη μπάντα που τραγουδάει (sugah galore) στο Ροντέο προσφατά και έπαθα... ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΜΠΑΝΤΑ, δείτε τους....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή γενικά το στιλ αυτό το ψιλο-παρακολουθώ και με ενδιαφέρει, η προσπάθεια μου φαίνεται πάρα πολυ καλή! Ομολογώ πως ούτε εγώ τρελάθηκα με τη φωνή, αλλά κατα τ'αλλα είναι φοβερό το κομμάτι.

 

 

 

 

Mια ακόμη καλύτερη ερώτηση θα ήταν να δούμε τις διαφορές μεταξύ Jaguar - Jazzmaster - Mustang.

 

ειναι 3 εντελως διαφορετικες ηχητικα κιθαρες,γενικα η πιο..."αχρηστη" ειναι η Mustang ,οι αλλες δυο ειναι σε αλλη κλαση ;)

 

 

Όταν λες η πιο άχρηστη, πώς το εννοείς; Οσον αφορά το πόσο versatile είναι; (πραγματική απορία)

για κάποιο λόγο μια mustang μου έχει καρφωθεί σαν μελλοντικό (πολύ μελλοντικό όμως) project, γι'αυτό ρωτάω..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτα "αχρηστη" καμμια Fender δεν ειναι...απλα ειναι η λιγοτερο επιτυχημενη απο τις 3 (οχι βεβαια πως και οι αλλες ειχαν καμμια τρελλη επιτυχια.. ;D) και εχει τους πιο κακους μαγνητες ,παντως ειναι οτι πρεπει για μικροσωμους παιχτες και γυναικες και με καλουτερους μαγνητες παιζει...

 

Thanx for the kind words! 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, ακούγοντας άλλη μια φορα το κομμάτι το εντόπισα νομίζω το "πρόβλημα" -σε εισαγωγικά, γιατί ειναι υποκειμενικότατο το θεμα

γνωρίζοντας πόσο δύσκολο πράγμα είναι η φωνή ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ (προσωπικά στο συγκρότημά μου έχω αναλάβει φωνη στα πιο λίγα τραγούδια -δυο τον αριθμό  ;D ,  πλην της ντραμερ που δεν εχει βάλει φωνη σε κανένα  ;D ) :

 

καταλαβαίνω τη "μουνταδα" που θες να πετύχεις, εκτός απ'το ρεφρέν που ακούγονται ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τα φωνητικά, κατά τ'αλλα  μου φαίνεται οτι δεν είχες αποφασίσει αν το θες φουλ mellow, πιο μπασαδόρικο, ή πιο ζεστό-γλυκό... (ελπίζω να καταλαβαίνεις τί εννοώ..)

θα πρότεινα (έτσι σαν ιδέα, αν θες την ακούς) να δοκιμάσεις πάλι τη φωνή με ορισμένες παραλλαγές σε ορισμένα σημεία, νομίζω οτι το αποτέλεσμα θα γίνει ακόμα καλύτερο  ;) (φαντασία να'χεις..)

 

 

Τέλος, σχετικά με την σύγκριση που λέγαμε, περισσότερο twang ποια απο τις τρεις έχει; η jag;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να το ...αλλαξω πια ειναι πολυ αργα.. :) κυκλοφορει εδω και 3 μηνες...

Παντως δεν με πειραζει αυτο που θελω εχει βγει.... ;)

 

Το περισσοτερο twang λογω long scale το εχει η Jazz. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο κομμάτι. Ωραία τοπόθεσία.  Ωραία ενορχήστρωση. Ωραία κιθάρα. ΤΟ 6κύλινδρο τα σπάει. (θέλω και εγω ένα). Η κοπέλα εχει πανέμορφα μάτια και απίστευτη φωνή. Τα φωνητικά τα σπάνε. που τα αγοράσατε τα ρούχα. θελω και εγω.

Και οι Les Paul θα ουρλιάζουν στο φεγγαρόφωτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου