Προς το περιεχόμενο

Ελληνικό SuperSurf


alekelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά, γνώμη μου είναι να μην κρατήσουμε το thread αφού ο άνθρωπος δεν ήθελε να κάνει κάτι τέτοιο :) Αλλιώς υποθέτω θα το έκανε μόνος του. ;)

 

υγ. ο τυπάς με τα κίτρινα τα σπάει ΟΛΑ, οι ιδέες του είναι κορυφή!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ο τραγουδιστής είναι χάλια χειρότερος και από μένα είναι αυτό το σσσσ σπάει κόκαλα το νιώθεις στον σβέρκο σου αλλά μπορεί να πάει μπροστά το κομμάτι λόγο της όμορφης τύπισσας

 

ο ουρανόςςςςςς απ το φεγγάρι φωτεινόςςςςς  χαχαχα

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα επαθα ζημιααα. :D

Ρε SF οτι ειπα για τις φωνες, ακυρο.

Τωρα που ειδα ολο το πακετο αλλαζω. (μαλλον ηταν το σοκ που επαθα περιμενοντας να ακουσω κατι σε στυλ tower of power, με το ονομα που εχεις)

Πολυ καλο ειναι.

Δεν εχει γινει ακομα Hit?

Δεν παρακολουθω και ελληνικη δισκογραφια εκτος ελαχιστων.

Εισαι μεγαλη μουρη.

Και η φωνη παει τελικα.

Πολυ καλη δουλεια. ακουσα και τα υπολοιπα στο myspace σημερα με αλλη διαθεση (σου ειπα μετα το σοκ)

Το βιντεοκλιπ που γυριστηκε?

 

Οπως και το γ@μ@το intstumental στο δικο σου myspace "boling point" (το εβαλα να δω τι "παιζει" και δεν ξεκολαγα).

Genius in his simplicity.

( αμα σου πω συμπτωση : ανοιγω το λεξικο να δω αν εγραψα σωστα το "Genius" -ειμαι και λιγο freak- και η πρωτη λεξη που επεσε το ματι μου στη διπλανη σελιδα, ητανε "Funk : τρομος, τρομαζω" )

Πως και δεν στο εχει παρει κανενας για καμια ταινια ξερω γω. Σαν να το ακουω πισω απο τους τιτλους καποιας ταινιας.

Και το "just out" με τε τρομερα wha (τι wha εχεις εκει?)

Και το "down the road" με τα γρηγορα τρεμολο.

Μονο το "hip" δεν μ'αρεσε  (τι τα θελεις τα hijazz?)

 

 

 

ΑΑααα ρε παιδια οταν λετε "ο υποφαινομενος" εννοειτε τον εαυτο σας, οχι αυτον που "φαινεται" στο βιντεακι  :D :D :D

 

Υ.Γ To "Chthesina Nea" μου'βγαλε την ψυχη να καταλαβω τι γραφει.

Γραφτο "Hthesina Nea) τουλαχιστον.  :D :D :D (μ'αρεσε το Reverse ending)

 

Ταδε εφη Delta που ειναι Ροκας και οχι Σερφας :D :D  8)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωωωωωπ!! :)

 

αφου μας πιασανε...αντε να τα ομολογησω ολα...!

 

τωρα τα ειδα μια και ελειπα για ΣΚ.. :)

 

Ευχαριστω για τα καλα λογια και οντως ΔΕΝ ειμαι τραγουδιαρης (η αναγκη με εκανε καλε κυριε.. :) :))

 

Τα του "πατηματος" ομως ειναι ακυρα (γιατι τραγουδιαρης μπορει να μην ειμαι... ομως θεος του...ANTARES.. :) :) :) :) ΕΙΜΑΙ!! :) :) :))

(παντως για τους εραστες των πολυ καλων φωνων το cd εχει και μια συμμετοχη απο το Xρηστο Δαντη...:) ενω στο κομματι του βιντεο κλιπ φωνητικα κανει η φοβερη Georgia απο τους SUGAH GALORE )

 

Για καποιο τρελλο λογο στην αναλυση του you tube τα "σσσ" οντως βγαινουν τρελλα μπροστα (στο MAD παντως αν το πετυχετε δεν ακουγεται "κιχ" οπως και στο cd αλλωστε...) τωρα γιατι...αγνωσται αι βουλαι του κυριου....

 

Απο την αλλη μεγαλωσα θαυμαζοντας "αφωνους" τραγουδιαρηδες (Tom Waits,Βαμβακαρη,Dylan,Πορτοκαλογλου,Jagger κτλ :)) οποτε η "καλη" φωνη δεν με πολυαπασχολει...("ΡΟΚ" :) :) :) εξαλου παιζουμε τι να την κανεις την καλη φωνη??? :) :) :))

 

Εν πασει περιπτωση το cd κυκλοφορει εδω και 3 μηνες απο τη SONY BMG  (αγαλι-αγαλι το παμε.. :) & συντομα θα ξεκινησουν και καποια live,θα σας εχω ενημερους... ;)

 

Delta66 Thanx 4 the extremely kind words... ;)

(στο ...χιτζαζ παιζει κιθαρα ο ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ Γιωργος Μπαντουκ Αποστολακης..εγω μπορει να μη ξερω καλη κιθαρα αλλα ξερουν οι...φιλοι μου!!! ;) ;) ;) :) :) :))

 

α,τα μαϊσπεσια μας...:)  ειναι αυτα...ελατε να γινουμε...φιλοι!  :) 

 

www.myspace.com/zhmiaa

www.myspace.com/nickfanis

 

 

 

 

Και το "just out" με τε τρομερα wha (τι wha εχεις εκει?)

 

Ολες οι κιθαρες στα instrumental ειναι γραμμενες με ενα ταπεινο tonelab...(ok....και εναν Mesa Boogie Mark....εεεε....και εναν KOCH ... :))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα του "πατηματος" ομως ειναι ακυρα (γιατι τραγουδιαρης μπορει να μην ειμαι... ομως θεος του...ANTARES.. :) :) :) :) ΕΙΜΑΙ!! :) :) :))

Αν θυμασαι στη πρωτη μας κουβεντα σου ειχα πει οτι δεν μου

αρεσαν οι χροιες απο τις φωνες και οχι η τεχνικη τους.

Σέπιασα. ;)

Ηταν ομως μια κριτικη μετα απο "πολιτισμικο σοκ" αφου περιμενα

να ακουσω αλλα, οπως σου ειπα.

 

 

Delta66 Thanx 4 the extremely kind words... ;)

(στο ...χιτζαζ παιζει κιθαρα ο ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ Γιωργος Μπαντουκ Αποστολακης..εγω μπορει να μη ξερω καλη κιθαρα αλλα ξερουν οι...φιλοι μου!!! ;) ;) ;) :) :) :))

εδω τα καναμε ροιδο. :-X

Ρομπα γιναμε. ::)

Τι το σχολιαζεις? :(

Αφου σου εγραψα αρνητικα γι'αυτο το κομματι  :-\

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:) :) :) :)

 

Σωστος!!

 

το "funk" μου εχει μεινει απο ...μικρος που προσπαθουσα να παιξω funk :) (με τραγικη αποτυχια... :-\ :))

 

παντως χωρις πλακα ευχαριστω για τα καλα λογια,ειδικα οταν προερχονται απο καποιον σαν και εσενα με δισκογραφια και πειρα σημαινουν πολλα ;)

 

α...επι του πιεστηριου....πηραμε και ΚΑΝΟΝΙΚΟ τραγουδιαρη (νεαρο,ομορφο,απο καλη οικογενεια και με καταπληκτικη φωνη... :)) οποτε στα live θα ειμαστε...τζαζ!! :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:) :) :) :)

 

Σωστος!!

 

το "funk" μου εχει μεινει απο ...μικρος που προσπαθουσα να παιξω funk :) (με τραγικη αποτυχια... :-\ :))

 

παντως χωρις πλακα ευχαριστω για τα καλα λογια,ειδικα οταν προερχονται απο καποιον σαν και εσενα με δισκογραφια και πειρα σημαινουν πολλα ;)

 

α...επι του πιεστηριου....πηραμε και ΚΑΝΟΝΙΚΟ τραγουδιαρη (νεαρο,ομορφο,απο καλη οικογενεια και με καταπληκτικη φωνη... :)) οποτε στα live θα ειμαστε...τζαζ!! :)

Προσοχη να μη χαθει η ταυτοτητα σας (η φωνη σου ειχε κατι ιδιαιτερο απο χροια)

Δεν ξερω βεβαια κατα ποσο στεκεται σε Live μιας και ειπες οτι

(γιατι τραγουδιαρης μπορει να μην ειμαι... ομως θεος του...ANTARES.. Smiley Smiley Smiley Smiley ΕΙΜΑΙ!! Smiley Smiley Smiley)

To ANTARES απ'οτι ξερω αποφευγει τα live, αλλα στα Live κανεις τραγουδιστης δεν ειναι τέλεια.

Περιμενουμε νεα SF.

 

υγ δεν ειπες που γυριστηκε το videoclip.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υγ δεν ειπες που γυριστηκε το videoclip.

 

Ούτε τα στοιχεία της κοπέλας... ;D

 

Μετά από τόσο σπρώξιμο, θα έχει πιαστεί! Προτίθεμαι να της κάνω ένα μασαζάκι... ;D

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πονηρο αγορι!! :) :)

 

στο...Κατω...Μαϊαμι... :) :) γυριστηκε!! (πλακα κανω,,στη Βουλιαγμενης-Σουνιου γυριστηκε.... :))

 

Προσοχη να μη χαθει η ταυτοτητα σας (η φωνη σου ειχε κατι ιδιαιτερο απο χροια)

Δεν ξερω βεβαια κατα ποσο στεκεται σε Live μιας και ειπες οτι

 

στεκεται μωρε αλλα κακα τα ψεμματα προτιμω να παιζω κιθαρα και βεβαια αλλο πραγμα ενας πραγματικα "δυνατος" τραγουδιαρης...(ασε που εχουμε και τα κομματια του πρωτου δισκου,οπου ειχαμε τραγουδιαρα.., τα οποια ειναι "παλουκια" και ετσι κι αλλοιως δεν μπορω να τα πω :))

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου