Προς το περιεχόμενο

Ελληνικό SuperSurf


alekelis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

A μάλιστα

Γιαπωνέζικη ελαφόσουπα

Ωραία,έχουν και καλό νερο εκει κάτω

 

Κάτω;;;

 

Πάντως έχουν δίκιο τα παιδιά sf, όσο το ακούω το κομμάτι τόσο μου κολλάει! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 71
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

...οπως και ο Κιμωνας στους Mode Plagal

 

Μια επισήμανση: Το παλικάρι λέγεται Κλέωνας, όχι Κίμωνας. Κλέωνας Αντωνίου... ;)

 

Ναι, είμαι σπασίκλας, το ξέρω... ;D

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λιγο ασχετο, αλλα και λιγο σχετικο μαλλον, και ας μην ανοιγω topic για απαντηση 4-5 γραμμων...

 

ποιες οι διαφορες jaguar - jazzmaster; και κυριως ποια μπορει να θεωρηθει πιο "πολυεργαλειο"; (αν και εχω δει να παιζονται κουφα πραγματα και με τις 2 οποτε...)

 

το Surf Green και το Ocean Turquoise μαμανε παντως, σε καμια tele γιατι δεν τα βαζουν οι πουριτανοι της fender...  :-\

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.................

το Surf Green και το Ocean Turquoise μαμανε παντως, σε καμια tele γιατι δεν τα βαζουν οι πουριτανοι της fender...  :-\

 

Για να το πάρεις από Rockinger... ;)

http://www.rockinger.com/index.php?cat=WG031&product=BG206

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ποιες οι διαφορες jaguar - jazzmaster; και κυριως ποια μπορει να θεωρηθει πιο "πολυεργαλειο"; (αν και εχω δει να παιζονται κουφα πραγματα και με τις 2 οποτε...)

 

Mια ακόμη καλύτερη ερώτηση θα ήταν να δούμε τις διαφορές μεταξύ Jaguar - Jazzmaster - Mustang. Ξέρω δυο -τρία πραγματάκια αλλά πέρα από την Wiki ας δούμε την εμπεριστατωμένη in a nutshell απάντηση που βλέπω να'ρχεται...  winking0008.gif

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Να ευχηθώ κι εγώ (ξανά  :) ) καλή επιτυχία. Το video αποπνέει μια "φρεσκάδα".  :)

Αν κάνετε gig στην Κρήτη, προσφέρομαι να κάνω -δωρεάν- backing χορευτικά.  ;D

 

 

Μια παρατήρηση: @Superfunk, δώσε μια πένα του μπασίστα να μην βασανίζεται με τα δάχτυλα  :D :D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το Surf Green και το Ocean Turquoise μαμανε παντως, σε καμια tele γιατι δεν τα βαζουν οι πουριτανοι της fender..

 

τα βαζουν αλλα δυστυχως μονο στην American 62 Vintage RI (πολλα τα λεφτα Αρη... :))

 

ποιες οι διαφορες jaguar - jazzmaster; και κυριως ποια μπορει να θεωρηθει πιο "πολυεργαλειο"; (αν και εχω δει να παιζονται κουφα πραγματα και με τις 2 οποτε...)

 

Πιο all around ειναι η Jazzmaster λογω της μακριας σκαλας ;)

 

 

Mια ακόμη καλύτερη ερώτηση θα ήταν να δούμε τις διαφορές μεταξύ Jaguar - Jazzmaster - Mustang.

 

ειναι 3 εντελως διαφορετικες ηχητικα κιθαρες,γενικα η πιο..."αχρηστη" ειναι η Mustang ,οι αλλες δυο ειναι σε αλλη κλαση ;)

 

η Jaguar εχει το λιγοτερο sustain & τον πιο "πλινκυ πλινκυ" ηχο πραγμα που την κανει φοβερη ρυθμικη κιθαρα.

 

με την Jazzmaster μπορεις να παιξεις σχεδον τα παντα.

 

και οι δυο θελουν τεραστια υπομονη και πειρα στο σεταπ τους και για αυτο "κακοχαρακτηριζονται" απο πολλους,αν σεταριστουν ομως σωστα σκοτωνουν...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SF

Pandora's Box is open ;)

Καλα που ζητησα το cd σου.

Χαμπαρι δεν θα παιρναμε με την αδιαφημησια σου (νεα λεξη)

τα myspace του SF

της μπαντας

http://www.myspace.com/zhmiaa

κατ το προσωπικο του

http://www.myspace.com/nickfanis

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου