Προς το περιεχόμενο

Ταξίδι για την Γειτονιά των Αγγέλων


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχως το 60% των θανατηφορων τροχαιων ατυχηματων αφορα πεζους...........ακομα ενα δειγμα του πολιτισμου μας.... :( :( :( :( :( :( :( :( :(

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κρίμα για το παλικάρι που χάθηκε και την οικογένειά του... :'(

Όσο για τον ασυνείδητο που ευθύνεται για το ατύχημα, μακάρι να βρεθεί και να τιμωρηθεί όπως του αξίζει. Όταν ακούω τέτοια περιστατικά, πραγματικά αναρωτιέμαι τι είδους άνθρωποι κυκλοφορούν ανάμεσά μας... >:(

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να πει κανείς......... δυο μικρά παιδιά να χάσουν τον πατέρα τους, μια γυναίκα να χάσει τον άντρα της, δυο γονείς το παιδί τους, ένας αδελφός τον αδελφό του, τόσοι φίλοι τον φίλο τους...... Δεν αντέχω να το σκέφτομαι καν........

 

 

 

 

 

 

 

Και αυτό ας το θυμόμαστε περισσότερο όχι για το τι να κάνουμε αν χτυπήσουμε κάποιον, αλλά για να συνειδητοποιούμε τι κρατάμε στα χέρια μας όταν οδηγούμε και να μάθουμε να μην οδηγούμε ΣΑΝ ΜΑΛΑΚΕΣ!!!!!!!!!!! Γιατί με τη δικιά μας τη ζωή μπορούμε να παίζουμε όσο θέλουμε, κανείς όμως δε μας δίνει το δικαίωμα να παίζουμε έτσι με τις ζωές όλων των παραπάνω....... Αν σκεφτόμασταν μόνο την υποχρέωση να πεις σε κάποιον ότι σκοτώθηκε η κοπέλα του, ο πατέρας του, το παιδί του....... Απλά τη στιγμή αυτή. Τη στιγμή που κάποιος ακούει κάτι τέτοιο.... Νομίζω θα μαθαίναμε να οδηγούμε σαν άνθρωποι......... Πραγματικά αν ποτέ έκανα κάτι τέτοιο δε θα μπορούσα να φανταστώ πιο φριχτή τιμωρία από το να έπρεπε να ανακοινώσω την είδηση στους δικούς του........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε γενικες γραμμες συμφωνω, απλα σκεψου οτι και ο "δραστης" μπορει να εχει παθει σοκ και να μην ξερει τι κανει. δεν δρουν ολοι με τη λογικη σε τετοιες στιγμες.

 

Σωστό , πιστευω βεβαια οτι οτι με σωστή εκπαίδευση και ενημέρωση που θα μπορούσαν να έχουν οι οδηγοί απο την διαδικασία απόκτηση διπλώματος αλλα και απο μια σωστότερη παιδεία, θα πετύχαιναμε να αντιδρούσαμε σωστότερα στις δυσάρεστες καταστάσεις σε μεγαλύτερο ποσοστό ιδιαίτερα στα τροχαία ατυχήματα , που είναι ενας καθημερινός πόλεμος. εν μέρει το πόστ μου δίνει στον θύτη ελαφρυντικά.

 

Επίσης ισχύει οτι μπορεί να περιμένει να περάσει το αυτόφωρο, αλλά εγκατέλειψε ένα θύμα αβοήθητο και το πιο πιθανό είναι να χάθηκε πολύτιμος χρόνος όπως γίνεται σε τέτοιες περιπτώσεις, για να ασφαλιστεί η σκηνή του ατυχήματος και να μην υπάρξουν άλλα θύματα, να συνέχισε αλλόφρων να οδηγεί κάτω απο αυτή την κατάσταση, και να γινει επικίνδυνος και για άλλους και ότι άλλο μπορεί να έπεται.

 

Τελος πάντων, κρίμα. Αμαρτία. Θα τον βρούνε πάντως, είναι εύκολο και σίγουρα ότι και να γίνει το κακό δεν γυρίζει πίσω.

 

δεν κατηγορώ το ατύχημα, ολοι μπορούμε να κάνουμε λάθος πολύ ευκολα σε οτιδήποτε. Την εγκατάλειψη κατηγορώ. Δεν δικαιολογείται σε καμία περίπτωση.

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε καν μπορώ να το πιστέψω οτι υπάρχουν τέτοια φαινόμενα ακόμα εγκατάλειψης.

Συγκινήθηκα γιατί έχω και εγώ αδερφό μεγαλύτερο με οικογένεια και φαντάζομαι αν είχε συμβεί σε εμένα κάτι τέτοιο πως θα ένιωθα.

Τα θερμά μου συλληπητήρια στην οικογένεια του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Guru

τελικα ο δραστης παραδοθηκε στην ασφαλεια.. ποσταρω ενα link οπου το διαβασα γιατι υποθετω οτι πολλοι θα συγκλονιστηκαν απο αυτη την ιστορια

 

http://www.off-road.gr/PNphpBB2-viewtopic-t-8059-postdays-0-postorder-asc-start-45.html

 

θερμα συλλυπητηρια στη οικογενεια του θυματος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου