Προς το περιεχόμενο

Δεν ακούω το μετρονομο του nuendo


jagtheboy

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα σε ολους!!

δεν μπωρω να ακουσω το μετρονομο του nuendo ενω τον εχω στο on.μου κανει εντηπωση καθως ολα τα υπολειπα ακουγονται κανονικα.

εντηπωση μου κανει και το οτι ας υποθεσουμε οτι εχω δυο καναλια ενα audio και ενα midi οπου εχω παιξει drums, οταν ανοιγω το παραθυρακι ασ πουμε για να διορθωσω κατι στα drums καθως κανει play δεν ακουω το audio καναλι μολιs το ξανακλινω ακουγονται και τα δυο καναλια κανονικα..

χρησιμοποιω μια καρτα ηχου lexicon alpha αλλα στο κατω μερος του υπολογιστη εκει που βγαζει τα εικονιδεια στιν μπαρα βγαζει και το εικονιδειο της realtek audio manager που ειναι η καρτα ηχου του υπολογιστη. θα πρεπει να με ανησηχει αυτο?

 

ευχαριστω εκ των προτερων..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πατήσεις F4 μπαίνεις στο μενού με τις ρυθμίσεις εισόδου και εξόδου του ήχου

για να ακούσεις το μετρονόμο θα πρέπει να ενεργοποιήσεισ και να ρυθμίσεις την έξοδο στα monitor στην κατηγορία "studio".

 

το παραθυράκι που ανοίγεις για να διορθώσεις κάτι στο midi, έχει κάπου πάνω αριστερά ένα κουμπάκι που γράφει "S". Αυτό είναι για να γίνεται η επεξεργασία σε solo mode

Αν το απενεργοποιήσεις δεν θα έχεις το πρόβλημα με το mute που ανέφερες.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πατήσεις F4 μπαίνεις στο μενού με τις ρυθμίσεις εισόδου και εξόδου του ήχου

για να ακούσεις το μετρονόμο θα πρέπει να ενεργοποιήσεισ και να ρυθμίσεις την έξοδο στα monitor στην κατηγορία "studio".

 

το παραθυράκι που ανοίγεις για να διορθώσεις κάτι στο midi, έχει κάπου πάνω αριστερά ένα κουμπάκι που γράφει "S". Αυτό είναι για να γίνεται η επεξεργασία σε solo mode

Αν το απενεργοποιήσεις δεν θα έχεις το πρόβλημα με το mute που ανέφερες.

 

μια διόρθωση

δεν πάει στο studio

πάει στο outputs

στη δεξιά στήλη

πάνω πάνω

ΕΙΜΑΙ Ο ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου