Προς το περιεχόμενο

Pedal Mods


vs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

φαίνεται καλό και ουσιαστικό το Mod. Από ότι είδα με μια πρόχειρη ματιά δεν γίνονται φοβερές επεμβάσεις στο κύκλωμα.

Θα ακούσω κανένα clip να πεισθώ εντελώς και θα παραγγείλω γιατί είναι κρίμα να το έχω και να κάθεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φαίνεται καλό και ουσιαστικό το Mod. Από ότι είδα με μια πρόχειρη ματιά δεν γίνονται φοβερές επεμβάσεις στο κύκλωμα.

Θα ακούσω κανένα clip να πεισθώ εντελώς και θα παραγγείλω γιατί είναι κρίμα να το έχω και να κάθεται.

 

+1

 

Αν μπορείτε κανονίστε το να το ακούσεις.

 

Όντως δεν έχει πολλή δουλειά αλλά μπορεί να σου δώσει πολύ καλά αποτελέσματα.

 

Εγώ στο tubescreamer αλλάζω μόνο έναν πυκνωτή με το switch(επισυναπτόμενα) και αλλάζει κατά πολύ η χροιά του

 

Ts_a_b.thumb.GIF.2043a4efbd9490227cd83e798bbe2fbc.GIF

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω εχω το H2O mod. Η περιγραφη που δινει ο monte ειναι αρκετα ακριβης ως προς το τι κερδιζεις. Εγω παντως το χαρηκα πολυ το πεταλι απο τοτε που το μονταρα, ειναι μεσα στα αγαπημενα μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγω εχω το H2O mod. Η περιγραφη που δινει ο monte ειναι αρκετα ακριβης ως προς το τι κερδιζεις. Εγω παντως το χαρηκα πολυ το πεταλι απο τοτε που το μονταρα, ειναι μεσα στα αγαπημενα μου.

 

Ο φίλος θέλει να το "γυρίσει" σε κλασικό O,D θα του δώσει τέτοιο αποτέλεσμα?

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικο OD εννοωντας....???

 

Το Η2Ο mod παντως να ξερετε οτι προσθετει gain στο πεταλι - θα μπορεις πλεον να πιασεις και επιπεδα creamy distortion. Αυτο βεβαια δε σε αποτρεπει απο το να το χρησιμοποιεις σε χαμηλοτερα gain. Η μοντα δεν δινει μονο gain, βελτιωνει γενικα την συμπεριφορα του πεταλιου. Αν θες κοιτας και την απλη monte alumns μοντα, κατα τη γνωμη μου ομως η H2O ειναι πιο πληρης ακομα και αν δεν σκοπευεις να αξιοποιησεις το extra gain.

 

Αν ως κλασσικο OD εχεις στο μυαλο ενα Tubescreamer, θα δυσκολευτεις λιγο με το BD2 - ειναι αρκετα διαφορετικο σαν σχεδιαση. Θα ειχες πολυ καλυτερα αποτελεσματα με ενα SD1, το οποιο ειναι κοντα σαν σχεδιο και για το οποιο πολλοι modders (οπως ο Monte καλη ωρα) δινουν πακετα που το φερνουν παρα πολυ κοντα σε tube screamer.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικο OD εννοωντας....???

 

Το Η2Ο mod παντως να ξερετε οτι προσθετει gain στο πεταλι - θα μπορεις πλεον να πιασεις και επιπεδα creamy distortion. Αυτο βεβαια δε σε αποτρεπει απο το να το χρησιμοποιεις σε χαμηλοτερα gain. Η μοντα δεν δινει μονο gain, βελτιωνει γενικα την συμπεριφορα του πεταλιου. Αν θες κοιτας και την απλη monte alumns μοντα, κατα τη γνωμη μου ομως η H2O ειναι πιο πληρης ακομα και αν δεν σκοπευεις να αξιοποιησεις το extra gain.

 

Αν ως κλασσικο OD εχεις στο μυαλο ενα Tubescreamer, θα δυσκολευτεις λιγο με το BD2 - ειναι αρκετα διαφορετικο σαν σχεδιαση. Θα ειχες πολυ καλυτερα αποτελεσματα με ενα SD1, το οποιο ειναι κοντα σαν σχεδιο και για το οποιο πολλοι modders (οπως ο Monte καλη ωρα) δινουν πακετα που το φερνουν παρα πολυ κοντα σε tube screamer.

 

Απ'όσο κατάλαβα από τα λεγόμενα του φίλου μιας και δεν μπόρεσε να έχει ένα OD τώρα τα Χριστούγεννα θα ήθελε να κάνει έστω μια μόντα στο BD

Flying High Again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου