Προς το περιεχόμενο

Pedal Mods


vs

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχει κανεις αποψη για αυτά?

 

http://www.monteallums.com/pedal_mods.html

 

σκεφτομαι να αλλαξω το METAL ZONE μου, που αγορασα οταν ημουν πιτσιρικας...

 

...και αντι να το σκοτωσω..σκεφτομαι να το "αναστησω"

 

Γνωμες?

 

Τσιρς

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 27
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εξαιρετικες mods.....σε τιμες απολυτα λογικες και οχι υπερκοστολογημενες οπως μερικων αλλων.....ιδιαιτερα εξυπηρετικος και ανοιχτος σε ερωτησεις (επιπλεον χωρις να του το ζητησω στο φακελο αποστολης εγραφε: family photos  ;D ;D ;D ;D ;D). Λεπτομερεις οδηγιες για τη mod που κανουν την ολη διαδικασια παιχνιδακι και περιγραφη της ηχητικης αλλαγης απο καθε ενα component.

 

    Προσωπικα δοκιμαστικα εκανα την H2O mod στο BOSS BD2 και απο τοτε εγινε το αγαπημενο μου πεταλι. Το πεταλι μεταμορφωθηκε, εχασε εκεινες τις πλαστικες ουρες, εγινε πιο trasparent, εχασε τα piercing πριμα που ειχε, επιτελους εχει καθαρο και δυνατο μπασο.........συγκρινεται ανετα με πεταλια πολλαπλασιας αξιας (αληθεια ακομα προσπαθω να καταλαβω γιατι μερικοι πυκνωτες/αντιστασεις και ενα casing ενος δηθεν boutique κατασκευαστη, οταν μαλιστα ελαχιστοι απο αυτους κανουν τον κοπο να εξελιξουν πραγματικα δικο τους design και οχι να αντιγραψουν καποιο ηδη υπαρχον κυκλωμα απλα με καλυτερους πυκνωτες κ.λ.π, πρεπει να κοστιζει 200+ $.)

 

    Στη συνεχεια εκανα και την opto mod στον CS3 compressor η οποια ηταν και αυτη εξαιρετικη (επιτελους ο cs3 εγινε της προκοπης), την sd808 στο SD1 (δεν μου αρεσε....αλλα δεν μου αρεσει εξ αρχης το sd1 ουτε ειμαι fan του tubescreamer ηχου οποτε εχε το και αυτο υποψιν, αν δεν σου αρεσει εξαρχης ενα πεταλι η mod δεν θα σε κανει να το αγαπησεις), και η mod στο GE7 που επισης το βελτιωσε δραστικα.

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παρηγγηλα κ εγω απ τον μοντε αλουμς κ οπως ειπε κ ο φεντεριαρης μου το εστειλε τον φακελο κ εγραφε απ εξω family photos  .τωρα θα αρχισω τα πειραματα  :P

fender k agios o theos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Έχω κάνει κι εγώ "τη μόντα" που προτείνει για το GE-7 και ο θόρυβος (που ήταν το βασικό που με απασχολούσε) μειώθηκε αισθητά.  :)

Α ναι, κι εμένα "οικογενειακές φωτογραφίες" μου έστειλε.  ::)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα δεν μου πολυαρεσει το ΜΕΤΑΛ ΖΟΝΕ 2 ....

 

...ενω ισως μπορεις να φτιαξεις εναν υποφερτο ηχο για χεβυ ακορντα...σε σολο απλα δν μου αρεσει...(ΟΚ μπορει να φταινε ενα σωρο πραγματα και σιγουρα δεν ειναι το σωστο πεταλι)

 

...αλλα απο οτι ακουσα μπορει να δωσει καλους ηχους...

 

...με προβληματισατε τωρα οτι αν δεν μου αρεσει το αυθεντικο πεταλι, δεν θα μου αρεσει ουτε μονταρισμενο...

 

 

JAM any reccommndations?

 

thanx again

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα πρέπει να σεβόμαστε και να προστατεύουμε τα οικοσυστήματα των τζιτζικιών. Από εξαφάνιση δεν απειλούνται, αλλά είναι απαραίτητα στην οικολογική ισορροπία και τρομερά σημαντικά σαν κρίκος της τροφικής αλυσίδας.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα πρέπει να σεβόμαστε και να προστατεύουμε τα οικοσυστήματα των τζιτζικιών. Από εξαφάνιση δεν απειλούνται, αλλά είναι απαραίτητα στην οικολογική ισορροπία και τρομερά σημαντικά σαν κρίκος της τροφικής αλυσίδας.

 

 

Kαι μπορει να αποκτήσουν κάποια μέρα συλλεκτική αξια,όπως οι χορδες απο το '70

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου